صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

موضوع: "علم بهتر است یا ثروت؟" موضوع اول

مدیر انجمن مدارس قم
    Amir98 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض "علم بهتر است یا ثروت؟" موضوع اول

به نام خدا
    با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز
    بالاخره موضوع انشای اول انتخاب شدش
    "علم بهتر است یا ثروت؟؟"
    دوستان رعایت برخی از قوانین لازم است:
    1- انشا باید حداقل 6 خط و حداکثر 10 خط باشد
    2- برای زیبا شدن انشا میتوانید از آرایه های ادبی(توصیف،شعر،سجع،تشبیه و ...) استفاده کرد، که اینها همه امتیاز انشای شما را بالا میبرد.
    3- همه ی دوستان باید انشا را با سایز 3 بنویسند
    4-
    فونت نوشته باید Book Antiqua باشد(به دلیل یکسان بودن طرز نوشتار همه ی دوستان)

قوانین دیگه ای به یاد ندارم

دوستان عزیز میتوانید شروع کنید به نوشتن
    با تشکر
    ایشالله روز یکشنبه هم برترین انشا معرفی میشود

دوست داشتن هر چیز تو را نسبت به عیب های آن کور و کر می کند.

كاربر درجه 3
    darya آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    150
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض پاسخ : "علم بهتر است یا ثروت؟" موضوع اول

من سایـز 3 دوســـــــ ندارممممم
    گنده س!!
    فوووق فووووق ش 2 !

---------- Post Merged at 12:24 PM ---------- Previous Post was at 12:23 PM ----------

بعد برترین انشا رو کی انتخاب میکنه؟؟؟
    نظر سنجی بذارین به نظرم که بقیه ی بچه ها هم نظر بدن

تــو کـہ مے خندیـــ

همـہ چے
    زیباستــــــــــ

كاربر درجه 5
    عمو نیمول آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    18
    میزان امتیاز
    12

به نام خداوند مهربان

نوشتن این انشاء در ده خط کار مشکلی می باشد ولی معلمان گفته اگر بیشتر شود به شما صفر می دهم به همین خاطر بهتر است به موضوع اصلی برسم.
    آن یکی معلم من در مدرسه خیلی اصرار داشت که بگوید علم بهتر از ثروت است اما من هیچوقت نتوانستم زیر بار این حرف بروم. چرا که پدرم به خاطر علم به خانواده اش و ثروت پدری اش پشت کرده بود و ما در فقر زندگی می کردیم. اما بچه های فامیل ما همه لباس های خوب و توپ چهل تکه داشتند و من همیشه توپ پلاستیکی پاره داشتم که با دهان آن را باد میکردم و در حسرت بچه های فامیل بودم.
    پدرم همیشه میگفت درس بخوانم ولی من همیشه به دنبال فوتبال و شاگردی در بازار بودم. شغل فروشندگی کفش را در همان سنین کم آموختم و وقتی به دبیرستان رفتم هم پای بچه پول دارها خرج میکردم و این باعث شده بود در مدرسه جور دیگری روی من حساب باز شود.
    مادرم میگفت حضرت علی علیه السلام گفته است که علم همیشه از ثروت بهتر است . من به مادرم گفتم با حضرت علی علیه السلام مخالف نیستم اما اول ثروت را می خواهم و بعد علم . فکر نمی کنم این موضوع در تضاد با سخنان آن حضرت باشد. مادرم هم همیشه تشویقم میکرد اما پدرم وقتی این حرفهای مرا می شنید چشم دیدنم را نداشت!
    من الان بزرگ شده ام و مال زیادی جمع کرده ام . مدرک تحصیلی بالایی ندارم اما مطالعات و آموخته های من از یک تحصیلکرده شاید کمتر هم نباشد. حداقل دکوراسیون رفتار اجتماعی ام تا حد قابل قبولی مورد پسند دیگران است.
    حالا که بزرگ شده ام دوست دارم آن معلم را پیدا کنم و یکی بزنم توی سرش . چون وقتی من در انشاء نوشتم ثروت بهتر است او مرا زد! کاش دستم به او برسد. علم را دوست دارم اما نه بدون ثروت.
    این بود انشای من در ده خط که البته امیدوارم درست شمرده باشم و ریاضی تک نیاورم.

نیما
    6 ساله از قم
    ادب مرد بِه ز دولت اوست ...

مدیر انجمن مدارس قم
    Amir98 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    15

دوستان الان جای نظر گذاشتن نیست
    باشه عیب نداره با فونت 2 هم میتوان نوشت
    بهترین انشا رو خودم انتخاب میکنم
    بهترین انشا یا با همفکری برخی از افراد انتخاب میشه یا به نظر سنجی گذاشته میشه ک احتمال گزینه بیشتر است.
    دوستان یک روز تون به پایان رسید تا یکشنبه بیشتر مهلت ندارید
    سعی کنید در انشاتون از آرایه های ادبی استفاده کنید تا بهش امتیاز بیشتری داده بشه
    با تشکر

مدیر انجمن مدارس قم
    Amir98 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    15

با عرض سلام
    دوستان عزیز لطفا نوشتن انشا را حدالامکان برای روز آخر نگذارند
    با تشکر از شما دوستان عزیز

كاربر درجه 3
    darya آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    150
    میزان امتیاز
    17

هرچقدر هم که تو برایم پشت چشم نازک کنی،باز هم جواب من همین خواهد بود: ثروت بهتراست

ثروت بهتر است وقتی تو بتوانی درست خرجش کنی، راحت خرج کنی!

وقتی بتوانی بروی خانه ی کتاب، تمام کتابهای مورد علاقه ات را پیدا کنی، بدون اینکه نگاهی به مانده ی پول هفتگی ات و قیمت کتاب بیندازی بیندازی آنها را بخری و کلی ذوق کنی و راه برگشت به خانه را پیاده برگردی!

وقتی در راه تمام آدامس موزی ها و بیسکوییت رنگارنگها و فال های کودکی که جلویت را گرفته است را بخری و هیچ نگران فلج شدن چرخه ی اقتصاد نباشی!

وقتی بروی چند گوله ی کلاف رنگارنگ بخری و بیایی بنشینی درخانه ات و برای دوستت و خودت دستکش و شال گردن هم رنگ و ست ببافی!!

وقتی بتوانی روز مادر برایش ماشین ظرف شویی بگیری تا کمی از آرتوروز دستهایش کم شود.

وقتی برای کسی که دوستش داری هر روز برایش گل مورد علاقه اش را بخری.حتی اگر نمی بینی اش و نتوانی گل را به او بدهی!

وقتی برای خودت یک دوربیــن عکاسی آخرین مدل بگیری و تمام لحظات دوست داشتنی زندگی ات را، همه تصویر های دل نشین را، برای همیشه ثبت کنی...

وقتی سوار ماشین آخرین مدلت بشوی و بروی ایران گردی و کم ترین خستگی را هم احساس نکنی.

وقتی نگران بالارفتن هزینه ی سفر به عتبات عالیات نباشی.

وقتی بتوانی با دوستانت بروی سینما و تمام فیلم های جشنواره ی فجر و دفاع مقدس و .. را ببینی.

وقتی یک باشگاه پرورش اسب و سوار کاری با چندین اسب قهوه ای و سیاه برای خودت داشت باشی و هر روز بتوانی یال هایشان را شانه بزنی!!!

وقتی درس بخوانی..دکتربشوی..مثلن دندان پزشک...بعد بتوانی مطب بزنی...روزهای یکشنبه را اختصاص بدهی به بیماران نیازمند..و یکشنبه ها هیچ پولی نگیری

و هیچ روزی را به اندازه ی همین یکشنبه هایت دوست نداشته باشی.

وکسی هم باشد که ثروت مند باشد و " یونــا " را بیندازد پشت قباله ات !!!!!!!
    ویرایش توسط darya : 09-13-2013 در ساعت 03:24 PM

تــو کـہ مے خندیـــ

همـہ چے
    زیباستــــــــــ

كاربر درجه 3
    سزار آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    179
    میزان امتیاز
    18

خب اینکه معلومه اول علم بعد از ثروت

كاربر درجه 5
    se+7+en آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    147
    میزان امتیاز
    13

هیچ وقت در مدرسه برای زنگ انشا، چنین سوالی مطرح نشد! اما تکاپوهای روزانه ام که رو به اتمام می گذراند؛ در تفکرات و آن پاره نویسی های شبانه، وقتی به مردم کوچه و بازار فکر میکردم... زیاد این را از خودم پرسیدم.

من برای فرزندم می نویسم . از دنیای زیبای کودکی ات که فاصله بگیری و با اجتماع ِ آدم بزرگ ها رو به رو شوی باید چیزهایی از ریاضیات و حساب و حقوق و زیست و شیمی
    و دیگر علوم بدانی!

باید بتوانی دو دو تا چهارتا کنی که به عنوان یک آدم حسابی تورا بشناسند، باید حقوق و قانون را خوب یاد بگیری تا بتوانی از آن ها استفاده کنی و حداقل جلوی سوءاستفاده دیگران از خودت را بگیری، باید بدانی یک روز لخته خونی بودی به اندازه ی یک سرانگشت و شاید کوچکتر، و باید بدانی بارانی که گاه تمام غصه ی دنیا را بر دلت نازل می کند... چطور و از کجا آمده! و همینطور بقیه علم ها. علم را بدانی که انسان شریف برایت معنا داشته باشد.

شرافت که معنا داشت دیگر خودت به آسانی می فهمی که چیزهایی در زندگی هست که ارزش و مرتبه شان هزار پله بالاتر از پول داشتن و مشتقات آن است.
    تو بی پول و با شرافتی که از علم و آموختن و شرکت در اجتماع یافته ای، فردا می توانی طوری باشی که پولدار های جلوی پایت بلند شوند اما ایمان داشته باش که باپول و بدون شرافت، هیچ انسانی - حتی خدمتکار خانه ات - به تو احترام نخواهد گذاشت و حتی اگر جلوی تو خم و راست شوند... بخاطر این باشد که نظرت و پول جیبت را به خودشان جلب کنند!

اما... بعد از علم میتوانی به ثروت برسی! اصلا تمام زندگی ات را بعد از علم بگذار برای ثروت!

میدانی عزیزم، وقتی یک پیرمرد فقیر از کارافتاده با هزار امید جلوی تو دست دراز کند، نمی توانی با علمت خانواده ی منتظر او را ، خوشحال کنی. و یا حتی همان کودک گل فروش سرچهارراه.

علم و بعد ثروت و بعد ...

بعد تو برای فرزندت بنویس که با نظر من موافق بودی یا نه! بگو علم بهتر است یا ثروت؟

+ 5 خط بیشتر شد.

ﺗﻮ ،
    ﺭﻧﮓ ﻣـــےﺩﻫـــے
    ﺑﻪ ﻟﺒﺎﺳـــے ﮐﻪ ﻣـــےﭘﻮﺷـــے

ﺑُﻮ ﻣـــےﺩﻫـــے
    ﺑﻪ ﻋﻄﺮے ﮐﻪ ﻣـــےﺯﻧـــے

ﻣﻌﻨﺎ ﻣـــےﺩﻫـــے
    ﺑﻪ ﮐﻠﻤﻪﻫﺎے ﺑـــےﺭﺑﻄـــے ﻛﻪ،
    ﺷﻌـﺮﻫﺎے ﻣﻦ ﻣـــےﺷـﻮﻧﺪ ...

كاربر درجه 5
    نیکی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    257
    میزان امتیاز
    13

بازم می خوام انشا بنویسم ..اما اینبار نه با قلم يك كودك 10-12 ساله اينباربا قلم فرسوده اي مي نويسم كه به جوهر تجربه ها أغشته شده...علم بهتر است یا ثروت؟چه کسی می داند؟اصلا بهترین راه قضاوت چیه یا بهترین قاضی کیه؟...شاید من بگم بی شک بهترین قاضی تو این پرونده کسیه که هر دو موقعیت رو داشته و هر دو رو تجربه کرده...کسی که هم مراتب و مدارج علمی رو یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته و به خاطرهمه اون سختیها و مشقات مقام و موقعیت و احترام و شرافت به دست آورده و هم ازنظر موقعیت مالی با تلاش و پشتکاربه سطحی بالایی ازرفاه اقتصادی وآسایش و امکانات رسیده ...با این حال اگر جزو کسانی باشید که هر دو رو تجربه کردند انگاریک دفعه یک سوالی مثل خوره به جونتون میفته ...یک نقطه کور و مبهم تو این سوال هست.. یک علامت سوال بزرگ و اون به نظر من جایگاه والای ارزشهاست... کجای این معادله و کشمکش همیشگی بین علم و ثروت معنویات تعریف میشن و جون میگیرن؟؟؟اون ثروت از کجا به دست اومده و اون علم در چه راهی به خدمت گرفته شده؟ دستهای پینه بسته پدری که نه پول داره نه مدرک اما بوسه بر اون یک دنیا می ارزه کجای این قصه غصه هاست...من که فکر می کنم ثروت تا وقتی در خدمت معنویاته قابل تقدیره ،وقتی دست کودک یتیمی رو محکم می گیره ،میفشاره و لقمه در دهانش می گذاره...و علم هم تا وقتی در جهت اصول و ارزشها گام بر می داره قابل احترامه...وقتی تو اتاق عمل جون عزیزترین و ارزشمند ترین کسی رو که تو دنیا داری نجات میده وبهت برمی گردونه...
    ای کاش درجنگ ناتمام و نابرابر علم و ثروت و در کشمکش این سوالهای بی جواب فقط یک لحظه در وجودمون زمزمه کنیم...
    هر جا چیز ارزشمندی هست که رنگ و بوی معنویت میده و حال درونمون رو خوش می کنه اون بهتره...حالا چه علم باشه چه ثروت
    فقط کافیه درست به خدمت گرفته بشه

من از هجوم

این خواب های خط خطی

در متن شب می ترسم ...

من ساده‌ام ومعصوم

و الفبای عشقم

محدود به چند حرف ساده است
    .
    ."دوستت دارم"

كاربر درجه 3
    mahdi206 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    298
    میزان امتیاز
    16

اگر فحشم ندهید باید بگم علم بهتر است ! البته .. علمی که علم باشد! نه صرفا مطالب موهوم ده ها کتاب که زاییده ذهن نویسندگان ِ غرق در دنیای مادیست و در انتها با تکه کاغذی بنام مدرک معاوضه اش میکنند!
    علمی که وجدان انسان اعتراف کند که از غذاهای رنگارنگ بهتر است !
    علمی که به انسان بفهماند ثروت زیاد و رفاه زدگی ، عاقبتش کلسترول و خانه نشینیست !
    علمی که در مراسم خاستگاری بتواند نرخ سکه را به یاد آورد ..
    علمی که مقدار تاثیر مدل ماشین پدر زن ، در شیرینی لحظات زندگی را ، عدد توان دار ! محاسبه نکند ..
    علمی که در زندگی مشترک ، حساب یک شاخه گل را از سفر سیاحتی اروپا جدا کند ..
    علمی که در تربیت فرزند ، محبت پدرانه را به مدرسه غیر انتفاعی بالای شهر نفروشد ..
    و علمی که در جوانی به انسان گوشزد کند که آخرین خانه ، خانه بخت نیست .. خانه قبر است !
    کاش این علم هم دانشگاه آزاد داشت ، تا من بگویم نقش ثروت در تعالی ِ انسان کمتر از علم نیست !
    .......

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین