نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: جواب سوالات چهارم و پنجم بچه های شیمی...

مدیر انجمن مدارس قم
    Amir98 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض جواب سوالات چهارم و پنجم بچه های شیمی...

با عرض سلام خدمت دوستای گل قمیا
    با وجود اینکه بیشتر دوستان جوابهای درستی به این دو سوال دادند ولی من جوابی را که بیشتر مد نظرم بود را انتخاب میکنم و در این تاپیک در میگذارم تا دوستان دیگر نیز بخوانند.
    اول جواب بچه ها را نقد میکنم سپس بهترین جواب ها را میدهم.

سوال 4 : چرا رنگ گل ها و میوه ها ممکن است بر اثر باران اسیدی تغییر کند؟؟؟
    سوال 5 : چرا اگر روزی الکترون ها حرکت نکنند زندگی و حیات از بین میرود؟

ابتدا جواب اقا امیر: آقا امیر به جواب سوال کمی اشاره کردید و من گفتم که کمی بیشتر توضیح دهید، ما در اصل کاری به بردن رنگ ماشین ها و گل ها نداشتیم میخواستیم بدانیم که چرا رنگ گل ها و میوه ها براثر باران اسیدی تغییر میکند.برای سوال 5 نیز جوابتون کاملا درست هست و آن چیزی بود که مد نظر بنده بود.آفرین

جواب MTN: دیگه درمورد سوال 4 توضیحی نمیدم و میرم سراغ سوال 5، که جوابتان درست بود ولی ای کاش بیشتر در موردش توضیح میدادید. ولی بازهم آفرین داره، بهرتر از کسایی بود که سوال رو خوندند ولی جواب ندادند.آفرین

جواب taba1129:یکی از دلایل تغییر رنگ میوه ها و گل ها در محیط اسیدی همین است جواب سوال 4 را میتوان پذیرفت. ولی جواب سوال 5 را نمیتوان پذیرفت چون شما فقط برای انسان گفتید و در سوال ما حرف از چهان هستی و زندگی و حیات همه ی جانوران بود. باز هم آفرین ب شما

جواب darya: جواب سوال 4 شما کاملا درست بود و در حقیقت چیزی بود که مد نظر بنده بود و جواب سوال 5 شما اگر کمی کامل تر بود شما جزو بهترین پاسخ دهنده ها بودید ولی عیب نداره ایشالله تلاش شما برای سوالات بعدی.آفرین

و در نهایت جواب دوستان که بهترین پاسخ ها انتخاب شده است:
    جواب سوال 4 :
    آقای taba1129 و darya بهترین جواب ها را دادند.
    جواب سوال 5 :
    آقا AmiR نیز بهترین جواب سوال پنجم را دادند . با اجازه ی امیر اقا من خودم کمی به این جواب اضافه میکنم: هر ذره ای از الکترون ساخته شده است و همین طور که جلو می آییم ماده و اتم و پروتون و نوترون و .... با این الکترون ها سرکار دارند تا زندگی در هستی را به وجود می آورند. غیر از اینها اگر هم این چنین نبود با این زندگی مدرن و امروزی بشر که همه چیز با الکتریک سرورکار دارد دیگر بشر قادر به انجام هرکاری نبود.

darya:فکر میکنم برای اینکه گل ها ومیوه ها رنگیزه هایی دارند و شاید این رنگیزه ها توی محیط اسیدی که قرار می گیرند مثل شناساگرهای اسید و بازی رفتار می کنند و به رنگ خاصی درمیان. (منظورشون این هست که گلها و میوه ها مانند کاغذ های شناساگر عمل میکنند)
    taba1129: دلیل این تغییر رنگ وحود آنتوسیانین در گل ها و اون میوه ها ست .آنتوسیانین ها در محیط های اسیدی وبازی به رنگهای متفاوتی در می آیند. چنانچه اگر گل یا میوه حاوی آنتوسیانین درخاک اسیدی قرارگیرد به رنگ قرمزودرخاک قلیایی به رنگ سبز یا آبی در می آید . در محلول های اسیدی یا قلیایی نیز همین حالت پیش می آید. برای تغییر رنگ کافی است گلی را که به رنگ قرمز است ، داخل محلول قلیایی یا خاک قلیایی و گلی را که به رنگ آبی یا بنفش است داخل محلول اسیدی یا خاک اسیدی قرار دهید.

AmiR: اول از همه و مسلم ترین حالت اینه که برق نخواهیم داشت
    صاعقه و رعد و برق و بدنبال اون بارون و آب هم نخواهیم داشت
    واکنش های شیمیایی انجام نمیگیره و عناصر تشکیل نمیشن

با تشکر از همه ی دوستان

دوست داشتن هر چیز تو را نسبت به عیب های آن کور و کر می کند.

مدیر بخش خودرو
    AmiR آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    110
    میزان امتیاز
    20

پیش فرض پاسخ : جواب سوالات چهارم و پنجم بچه های شیمی...

مرسی از اینکه این تاپیک رو رها انداختی و پیگیر هستی
    من جوابارو خلاصه و کلی گفتم
    در مورد سوال چهار گفتم که چون اسیدی میشه باعث تغییر رنگ میشه علت هم معلومه دیگه نخاستم توضیح زیادی بدم گفتم کوتاه باشه بهتره
    در مورد سوال پنجم هم نوشتم که ذرات و اتم و اینا همه به الکترون وابسته اند اما بعدش پاک کردم گفتم منظور مطلب رو رسوندم توضیح زیادی خوب نیست
    باز هم ممنون
    ادامه بده داداش

كاربر درجه 3
    darya آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    150
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض پاسخ : جواب سوالات چهارم و پنجم بچه های شیمی...

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir98 نمایش پست ها

جواب darya: جواب سوال 4 شما کاملا درست بود و در حقیقت چیزی بود که مد نظر بنده بود و جواب سوال 5 شما اگر کمی کامل تر بود شما جزو بهترین پاسخ دهنده ها بودید ولی عیب نداره ایشالله تلاش شما برای سوالات بعدی.آفرین
    حیف که قدر ما نخبه های کشف نشده رو نمی دونن ! من واقعن برای سازمان سنجش کشورم متاسفم...

تــو کـہ مے خندیـــ

همـہ چے
    زیباستــــــــــ