نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: :: فقط مظلومیت اباعبدالله الحسین !!!؟

كاربر درجه 4
    محمد علی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    46
    میزان امتیاز
    16

پیش فرض :: فقط مظلومیت اباعبدالله الحسین !!!؟

کمی طولانیه ولی خوشحال میشم مطالعه کنید و نظرتون رو بیان کنید .

یک بار داشتم با عزیزی صحبت میکردم و کاملا اتفاقی گفتم که یه کلمه میگم و نظرتو بگو ؛ امام حسین .

گفت : متاسفانه امام حسین رو فقط برای عزاداری و ذکر مصیبت و این موارد میشناسیم و لا غیر. تشکر کردم ازش بابت جوابش و تمام .

دیروز با دوستی مناجاتی گوشی میدادم که صحبتِ همین سوال شد ، جوابی که اونجا گفتم رو اینجا ذکر میکنم.
    گفتم : من هرچی نگاه کردم به گفته ها و شنیده ها ، به مظلومیت امام حسین اشاره شده، که نه فقط در بیان امامان ، بلکه در گفته دانشمندان و شاعران و اصحاب سخن !

حضرات فرمودند که ، هر وقت آب میخورید به یاد تشنگی اباعبدالله باشید ، هروقت گریه میکنید به یاد مظلومیت اباعبدالله گریه کنید ، با گریه بر مصیبت اباعبدالله ، عزیزالله ، از خدا آمرزش بطلبید و از این موارد که بسیــــار زیاده .

به قول علی اکبر لطیفیان جان:

اشک خوب است که با مرثیه آغشته شود
    فیض وقتی که دو چندان بشود خوب تر است
    .....

منکر دیگر گفته های حضرات درباره مقام و فضائل امام حسین و احادیث صادر شده از خود حضرت اباعبدالله نیستم ولـــی به موضوع مظلومیت امام حسین خــــیلی بیشتر اهمیت داده شده.
    وقتی حضرات اهمیت بیشتری دادند و خودشون روی این مسئله ی مظلومیت مانور بیشتری دادن ، من دلیلی نمی بینم که کسی به قول معروف « از اونور بوم بیافته »

فرمودند همه ی اهل بیت من مثل کشتی نوح هستند ، هرکه سوار شد نجات یافت و هر که روی نیاورد ، هلاک شد ، و همانا که کشتی حسین وسیع تر و سریع تر است .

+ این برداشته شخصی منه و ممکنه صحبت ها و روایاتی باشه که من ندیده باشم .
    + امام حسن مجتبی فرمود : هیچ روزی مثل روز تو نمیشود یا اباعبدالله ، روز عاشورا .
    + چشم ببندید بر حدیث جعلی " کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا " که عده ای این رو ساختن تا پوششی بزارن بر اعمال وقیحانه ی خودشون !!

مدیر بخش
    taba1129 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    205
    میزان امتیاز
    14

پیش فرض پاسخ : :: فقط مظلومیت اباعبدالله الحسین !!!؟

یعنی فقط مظلومیت
    هدف و روش ، دلیل ،کلی چیز دیگه که روایات در موردشون زیاده
    همه رو بیخیال
    با شاد بودن ، زیبا بودن ، رنگی بودن ، خندیدن ، آواز خواندن ،
    هم می توان به بهشت رفت ،
    کافی است خوب باشیم و انسان .

كاربر درجه 4
    محمد علی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    46
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط taba1129 نمایش پست ها
    یعنی فقط مظلومیت
    هدف و روش ، دلیل ،کلی چیز دیگه که روایات در موردشون زیاده
    همه رو بیخیال
    نه نه
    منظورم این نیست که
    میگم که خود اهل بیت بیشتر به مظلومیت اشاره کردن
    کامل نخوندیا ، گفتم که منکر چیزای دیگه نیستم
    ولی روی این موضوع بیشتر مانور داده شده

مدیر بخش
    taba1129 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    205
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد علی نمایش پست ها
    نه نه
    منظورم این نیست که
    میگم که خود اهل بیت بیشتر به مظلومیت اشاره کردن
    کامل نخوندیا ، گفتم که منکر چیزای دیگه نیستم
    ولی روی این موضوع بیشتر مانور داده شده
    اطلاعاتی ندارم
    ولی می دونم که مطمئناً مسئله اصلی مظلومیت نیس
    با شاد بودن ، زیبا بودن ، رنگی بودن ، خندیدن ، آواز خواندن ،
    هم می توان به بهشت رفت ،
    کافی است خوب باشیم و انسان .

كاربر درجه 3
    darya آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    150
    میزان امتیاز
    17

به نظرمن همه ی امامان ما از همون اول تا تا اخرین امامون.صاحبمون..مولامون , همه گی این طعم غریبی و مظلومیت رو چشیدن
    به نظر من نکته اصلی درباره ی مضلومیت امام حسین وچرا اینکه چــرا انقدر بهش پرداخته شده اینه که همه ی اهالی خونشون و خانوادشون همراهشون بودن...توی همه ی لحظات سخت
    مظلومیت شون وقتی بیشتره که واقعه ی کربلا جلوی چشمای خواهرشون و بچه هاشون و همسرشون بوده
    نمیدونم منظورمو چجوری بگم.روضه نبلدم بخونم و نه می تونمو در حدی هم نیستم که اصلن در اینباره صحبت کنم
    ولی من می گم ته ته مظلومیت اونجاست که بچه ی 6 ماهشو می بره و وایمیسته روبه روی سپاه کفر...
    وقتی مجبور میشه علی اکبرشو بفرسته میدون...
    وقتی دختر3 سالش تشنه س...
    وقتی علمدار سپاهش...
    وقتی خواهرش...
    اینا ظلمه...اینا مظلومیته...اینا باعث شده

و الا هیچ امامی نبوده که مورد ظلم نبوده باشه
    آقای فرحزاد یه بار یه نکته ی جالبی رو گفتن
    گفتن که به نظرمن مظلوم ترین اماما امام حسن بوده!
    حضرت علی(ع) فاطمه(س) رو داشته
    امام حسین(ع) ابوالفضل العباس رو داشته
    ولی امام حسن(ع) یه عمر با قاتل خودش زیر یه سقف زندگی میکرده..........

ببخشین زیاد حرف زدم:)

تــو کـہ مے خندیـــ

همـہ چے
    زیباستــــــــــ

كاربر درجه 4
    محمد علی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    46
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط darya نمایش پست ها
    به نظرمن همه ی امامان ما از همون اول تا تا اخرین امامون.صاحبمون..مولامون , همه گی این طعم غریبی و مظلومیت رو چشیدن
    به نظر من نکته اصلی درباره ی مضلومیت امام حسین وچرا اینکه چــرا انقدر بهش پرداخته شده اینه که همه ی اهالی خونشون و خانوادشون همراهشون بودن...توی همه ی لحظات سخت
    مظلومیت شون وقتی بیشتره که واقعه ی کربلا جلوی چشمای خواهرشون و بچه هاشون و همسرشون بوده
    نمیدونم منظورمو چجوری بگم.روضه نبلدم بخونم و نه می تونمو در حدی هم نیستم که اصلن در اینباره صحبت کنم
    ولی من می گم ته ته مظلومیت اونجاست که بچه ی 6 ماهشو می بره و وایمیسته روبه روی سپاه کفر...
    وقتی مجبور میشه علی اکبرشو بفرسته میدون...
    وقتی دختر3 سالش تشنه س...
    وقتی علمدار سپاهش...
    وقتی خواهرش...
    اینا ظلمه...اینا مظلومیته...اینا باعث شده

و الا هیچ امامی نبوده که مورد ظلم نبوده باشه
    آقای فرحزاد یه بار یه نکته ی جالبی رو گفتن
    گفتن که به نظرمن مظلوم ترین اماما امام حسن بوده!
    حضرت علی(ع) فاطمه(س) رو داشته
    امام حسین(ع) ابوالفضل العباس رو داشته
    ولی امام حسن(ع) یه عمر با قاتل خودش زیر یه سقف زندگی میکرده..........

ببخشین زیاد حرف زدم:)
    استفاده کردیم :)

كاربر درجه 3
    امیرحسین آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    219
    میزان امتیاز
    18

شاید شنیده یا خونده باشید اما خالی از لطف نیست بازم ! دقیق یادم نیست اگه اشتباه میگم ببخشید ! فک کنم یکی از بزرگان همیشه پیش خودش فکر میکرده که چرا انقدر برای امام حسین عزاداری میکنن و دلیل اینکه هیچ وقت تموم نمیشه چیه ! و هیچ جوابی برای این سوالش پیدا نمیکرد ! یه روز یه مرد عرب( امام زمان (عج) ) بهش میرسه و میگه من یه داستانی میدونم ببین شاید این بتونه کمکی بهت بکنه...

یه پادشاهی میره شکار با خدم و حشم و اطرافیان.تو راه طوفان میشه پادشاه تنهای تنها از دیگران جدا میفته.می مونه چیکار کنه ،
    ناگهان چشمش به یه خیمه میفته .
    میره تو خیمه می بینه یه پیرزن و یه بز.
    پادشاه میگه تشنمه آب داری؟؟
    پیرزن میگه میتونم شیر این بز رو بهت بدم.و میده پادشاه میگه گشنمه چیزی برای خوردن داری؟؟؟
    پیرزن میگه نه زندگیه من با شیر این بز میگذره .اما بخاطر تو از این بز غذا برات درست میکنم.
    پادشاه تا آخر بزه رو میخوره. چیزی هم برای پیرزن نمیذاره.
    وقتی پادشاه میخاسته بره به پیرزن میگه وقتی اومدی به شهر سراغ من رو از هرکی بگیری جای منو بهت نشون میده.
    پیرزن میاد به شهر و میره سراغ پادشاه.
    پادشاه همه رو جمع میکنه و داستان رو براشون تعریف میکنه ، ازشون میخاد پیشنهاد بدن که چه هدیه ای لطف پیرزن رو جبران میکنه؟؟
    یکی گفت یه بز ، بعدی گفت 10 تا بز ، دیگری گفت یه گله بز و.......
    پادشاه گفت هیچکدوم .چون بز برای پیرزن تمام دارای و زندگیش بود ، من اگر تمام زندگیم رو بدم فقط میتونم لطف پیرزن رو جبران کنم.

و اون شخص هم به این پی می بره که اگه خدا بخواد کار امام حسین علیه السلام رو جبران کنه باید خداییش رو بده چون امام حسین تمام داراییش رو داد...

خدایا چنان کن سرانجام کار ؛ تو خوشنود باشی و ما...

مدیر بخش
    نگــــار آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    688
    میزان امتیاز
    20

همه ائمه علیهم السلام در راه دین نهایت فداکاری رو کردن و جان خودشون رو در این راه از دست دادن اما بین همه امام ها فداکاری امام حسین علیه السلام و تلاشهاش و رنجها و مصیبتهایی که دید از مصائب بقیه ائمه علیهم السلام بیشتر بوده . و بُعد مظلومیت ایشون بیشتر جلوه میکنه. چون اون حضرت علاوه بر اینکه خودشون در راه خدا شهید شدن، یاران و فرزندانشون هم مظلومانه به شهادت رسیدند و حتی طفل شیر خواره رو هم فدا کردند، با لب تشنه و بعد از کشته شدن هم بدن اون حضرت رو زیر سم اسبان میندازند
    و بعدش خانواده‌اش اسیر می‌شن و اموال و خیمه هاشون رو آتش میزنن و فرزندانشون رو مورد آزار اذیت و اهانت قرار میدن.
    پس عمق فاجعه بسیار زیاده و به همین خاطره که عزاداری برای آن حضرت هم بسیار مفصل‌تر از عزاداری برای بقیه ائمه هست .
    خدا هم محبت خاصی رو در دل دوستداران ان حضرت قرار داده .
    تمامی ائمه ما نسبت به عزاداری امام حسین (ع) عنایت خاصی داشتند و در هر جای مناسبی، ذکری از مصائب امام حسین (ع) می‌فرمودند.
    خیلی حدیث در این باب داریم
    من چند تاشو مینویسم دوستان استفاده کنن
    قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم:

ان لقتل الحسین علیه السلام حرارة فی قلوب المؤمنین لا تبرد ابدا.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دلهای مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.جامع احادیث الشیعه، ج 12، ص .556

قال الصادق علیه السلام:

ما من احد قال فی الحسین شعرا فبکی و ابکی به الا اوجب الله له الجنة و غفر له.
    امام صادق علیه السلام به جعفر بن عفان فرمود: هیچ کس نیست که درباره حسین علیه السلام شعری بسراید و بگرید و با آن بگریاند مگر آن که خداوند، بهشت را بر او واجب می کند و او را می آمرزد.رجال شیخ طوسی، ص .289

قال الحسین علیه السلام:

انا قتیل العبرة لا یذکرنی مؤمن الا بکی.

حسین بن علی علیه السلام فرمود: من کشته اشکم.هیچ مؤمنی مرا یاد نمی کند مگر آنکه (بخاطر مصیبتهایم) گریه می کند.بحار الانوار، ج 44، ص .279

قال الباقر علیه السلام:

مر علی بکربلا فی اثنین من اصحابه قال: فلما مر بها ترقرقت عیناه للبکاء ثم قال: هذا مناخ رکابهم و هذا ملقی رحالهم و هیهنا تهراق دماؤهم، طوبی لک من تربة علیک تهراق دماء الأحبة.
    امام باقر علیه السلام فرمود: امیر المؤمنین علیه السلام با دو تن از یارانش از «کربلا» گذرکردند، حضرت، هنگام عبور از آنجا، چشمهایش اشک آلود شد، سپس فرمود: اینجا مرکبهایشان بر زمین می خوابد، اینجا محل بارافکندنشان است و اینجا خونهایشان ریخته می شود، خوشا به حال تو ای خاکی که خون دوستان بر روی تو ریخته می شود! بحار الانوار، ج 44، ص 258

قال الرضا علیه السلام:

یابن شبیب! ان بکیت علی الحسین علیه السلام حتی تصیر دموعک علی خدیک غفر الله لک کل ذنب اذنبته صغیرا کان او کبیرا قلیلا کان او کثیرا.
    امام رضا علیه السلام فرمود: ای پسر شبیب! اگر بر، حسین علیه السلام آن قدر گریه کنی که اشکهایت بر چهره ات جاری شود، خداوند همه گناهانت را که مرتکب شده ای می آمرزد، کوچک باشد یا بزرگ، کم باشد یا زیاد.امالی صدوق، ص .112

مطالعة کتابهایی که در این زمینه تألیف شده مثل حماسة حسینی شهید مطهری (ره)، قصة کربلا بضمیمه قصة انتقام علی نظر منفرد رو پیشنهاد میکنم .
    یا علــــــــــــــــــی