نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خطبات حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

مدیر انجمن مدارس قم
    Amir98 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض خطبات حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

دوستان عزیز لطف کرده هر کسی که میتواند خطباتی از حضرت فاطمه ی زهرا (س) در این تاپیک قرار دهد تا دیگر دوستان نیز بتوانند استفاده کنند. با تشکر

دوست داشتن هر چیز تو را نسبت به عیب های آن کور و کر می کند.

كاربر درجه 4
    sara best آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    98
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض پاسخ : خطبات حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

وقتی ابوبکر لعنت الله علیه عاملان حضرت زهرا سلام الله علیها رو از فدک بیرون کرد و ایشون از موضوع باخبر شدن با عده ای از زنان بنی هاشم به مسجد رفتن.ابوبکر لعنت الله علیه هم با عده ای از انصار و مهاجرین تو مسجد بودن.دستور داده شد پرده ای بین ایشون و اون ملعون حائل شد.. حضرت زهرا سلام الله علیها با حمد خداوند و درود بر پیامبر صل الله علیه و آل و سلم صحبتشون رو شروع کردن....
    بخشی از فرمایشات ایشون: کتاب ناطق خدا و قرآن راستگو و نور فروزان و درخشش تابنده که حجت های آن روشن و اسرار آن آشکار است؛ظاهرهای آن واضح و پیروان آن مورد غبطه اند و پیروی از آن انسان را بسوی رضوان الهی راهبری می کند و شنیدنش انسان را به نجات می رساند.به وسیله ی آن می توان به حجت های نورانی دست یافت و واجبات آن تفسیر شده و از حرامهای آن باز داشته شده است....
    عشق هم می میرد
    انتهایش پیداست
    دوست داشتن اما... تا همیشه زیباست

كاربر درجه 4
    sara best آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    98
    میزان امتیاز
    15

... و اکنون شما پنداشته اید که ما ارثی نداریم؟! آیا حکم جاهلیت را طلب میکنید و برای قومی که یقین دارند چه حکمی از حکم خدا بهتر؟
    آیا نمیدانید؟بلی برای شما مانند خورشید روشن است که من دختر او هستم.ای مسلمانان آیا سزاوار است که ارث پدرم را از من غصب نمایید؟!
    ای پسر ابی قحافه!آیا در کتاب خدا آمده که تو از پدرت ارث ببری و من ارثی از پدر نداشته باشم؟!به درستی که امر ناپسندی مرتکب شدی!آیا به عمد کتاب خدا را ترک کرده و آن را پشت سر نهاده ای؟آنجا که گوید:"و سلیمان از داوود میراث برد"
    و آیا در داستان زکریا که گوید:" پس از جانب خود بر من ولیّی ببخشا که از من و خاندان یعقوب ارث ببرد"(مریم/6)
    ویرایش توسط sara best : 08-28-2013 در ساعت 01:03 PM
    عشق هم می میرد
    انتهایش پیداست

كاربر درجه 4
    sara best آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    98
    میزان امتیاز
    15

[خطاب به انصار]
    ای گروه جوانمردان و پشتیبانان دین و ملت و حافظان اسلام!این ضعف و غفلت درباره ی ستمی که به من نمودند چگونه واقع شد؟آیا پدرم رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم نفرمودند که احترام انسان با حفظ حرمت فرزندش رعایت می شود؟چه زود مرتکب این اعمال شدید و چه سریع پیه و چربی این گوسفند لاغر از بینی اش به راه افتاد ! در حالیکه شما را توان کمک در آنچه من برایش می کوشم هست و برای حمایت از من در قصد و طلبم قدرت دارید.
    آیا می گویید که محمد صل الله علیه آله و سلم مرد؟!
    مصیبت بسیار بزرگ است،در نهایت وسعت و شکاف ان وسیع و فراخ است و دهانه ی آن شکافته و زمین از غیبت او تیره و تاریک گشته و ستاره ها از این مصیبت کدر شده و ارزوها به ناامیدی گرایید و کوههای فرو ریخت و احترام حرم ضایع گشت و پس از او حرمتی باقی نماند و این به خدا بزرگترین پیشامد بود و مصیبت بسیار عظیم که پیش آمدی چون آن نیست و هیچ بلای خانما سوزی مانند آن نمی باشد که کتاب خدا آن را آشکار کرد. همان قرآنی که در خانه هایتان هر صبح و شام آرام یا بلند و با تلاوت و الحان زیبا آن را می خوانید. و قبل از این مرگ بر انبیاء و پیامبران دیگر خدا وارد شده بود،حکمی قطعی و فرمانی حتمی است که قرآن از آن خبر داده و فرموده" ...و محمد صل آلله علیه و آله و سلم جز پیامبری نیست که پیش از او هم پیامبران دیگری گذشته اند،پس اگر او بمیرد یا کشته شود به عقب بازمی گردد؟و هر کس که عقب گرد نماید به خدا هیچ ضرری نمی زند و خدا بزودی شکرگزاران را پاداش می دهد." (آل عمران/144)
    ویرایش توسط sara best : 08-28-2013 در ساعت 01:06 PM
    عشق هم می میرد
    انتهایش پیداست