نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: نامه آنجلینا جولی به فرج‌الله سلحشور

مدیر کل سایت
    قمیا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    144
    میزان امتیاز
    10

Post نامه آنجلینا جولی به فرج‌الله سلحشور

راست دروغشو نمیدونم..پخش شده تو نت

پاسخ آنجلینا جولی به فرج‌الله سلحشور

آقای سلحشور عزیز،
    متن ترجمه‌ی شده‌ی سخنان شما را در باره‌ی خودم و سینمای ایران خواندم و بسیار متاسف شدم. من آشنایی زیادی با سینمای ایران نداشتم. قبلا نام‌هایی مانند امیر نادری، داریوش مهرجویی، عباس کیارستمی، رخشان بنی‌اعتماد… و تنی چند را شنیده بودم و موفق به دیدن برخی از آثار سینمایی ایشان شده بودم اما افتخار آشنایی با شما را نداشتم حرف‌های شما مرا واداشت تا در مورد سینمای ایران بیشتر تحقیق کنم و این به قول شما حکایت همان عدوی ست که سبب خیر می‌شود. در تحقیق من از سینمای ایران با نام میرزا ابراهیم‌خان صحاف‌باشی آشنا شدم که جهان‌گردی روشنفکر بود و نخستین پرزکتور را به ایران آورد و اولین سینما را در ایران تاسیس کرد. او سفرنامه‌یی دارد. در مقاله‌یی خواندم که در سفرنامه‌اش ماجراهای مختلفی از لندن آن سال‌ها، اواخر قرن نوزدم، نقل می‌کند و از جمله می‌نویسد:« (نقل به مفهوم) دو ثلث زنان لندن فاحشه‌اند و یک ثلث دیگر هم چنین‌اند اما نمود ندارند.» احتمالا به این دلیل او زنان قرن نوزدهمی لندن را فاحشه می‌دانسته است که با مردان دست می‌داده‌اند، لبخند می‌زندند و گاه بدون کلاه و روسری در معابر عمومی دیده می‌شدند و از نظر او این‌کارها را فقط زنان فاحشه انجام می‌داند.(شرح حال خواندنی میرزا ایراهیم خان صحاف‌باشی) به هر روی این‌گونه که پیداست امروز نیز بعد از صد و اندی سال شما هم ملاک‌تان برای فاحشه خواندن و هرزه نامیدن دیگران همین «آزاد بودن» است و من خوشحال هستم که شما مرا با این تعبیر و تفسیر «هرزه» می‌نامید و اگر سینمای ایران را «فاحشه‌خانه» می‌خوانید درواقع دارید از این سینما تعریف می‌کنید و اگر بخواهیم حرف شما را برگردانیم به سخن دنیای پیشرفته «فاحشه‌خانه» می‌شود «خانه‌ی آزادی‌خواهان» و من قبول دارم برخی از زنان سینمای ایران زنان آزاده و آزادی‌خواهی هستند که در منظر شما «هرزه» دیده می‌شوند.
    اجازه بدهید مانند دوستان‌تان شما را حاج فرج صدا کنم و بگویم حاج فرج عزیز شاید شما ندانید اما من دختری به نام زهرا دارم که در اتیوپی به دنیا آمده است و من او را به فرزندخوانده‌گی قبول کرده‌ام و مانند سه فرزندی که از برد به دنیا آورده‌ام و مانند پسر کامبوجی و ویتنامی‌ام دوست‌اش می‌دارم. کمی دنیای خود را وسیع‌تر کنید بی‌شک چهره‌ی‌تان هم از این حالت عبوس نجات پیدا می‌کند و کمی زیباتر می‌شوید چهره‌ی زیبا مهم نیست و اینقدر از این که چهره‌ی زشتی دارید نسبت به زیبارویان حسادت نکنید روح زیبا نایب است وگرنه تا دلتان بخواهد یوسف و زلیخای زیباروی روی زمین به عمل می‌آید.
    اگر ما هم مانند شما در دو قرن پیش زنده‌گی می‌کردیم «برد» شما را دعوت به دوئل می‌کرد و اگر فیلم «تروا» را دیده بودید حتما از این تهدید تن‌تان می‌لرزید و حتما بسیار خوش‌حال هستید که ما چند قرنی پیشرفته‌تر هستیم و مردان خود را صاحب زنان‌شان نمی‌دانند و شما را دعوت به دوئل نمی‌کنند. اما من شما را دعوت می‌کنم که با دیدی فراخ‌تر به زنده‌گی و انسان و تاریخ و جهان بنگیرید شاید از این بیماری ویران‌گر نجات پیدا کنید و چون «زلیخا» جوان و زیبا شوید.

با بهترین آرزوها
    آنجلینا جولی ویت

كاربر درجه 5
    نرگس آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    10
    میزان امتیاز
    14

پیش فرض پاسخ : نامه آنجلینا جولی به فرج‌الله سلحشور

به نظر میاد ساختگی باشه.آخه انجلینا جولی چی می فهمه از ضرب المثلای فارسی؟عدو شود سبب خیر...
    ناشیانه نوشته شده.باید بیشتر دقت می کردن;)
    امام صادق(ع) فرمود: هرگاه بلا و ذلتى به شما رسید، به قم بروید. چون آنجا پناهگاه فرزندان فاطمه(س) و استراحتگاه مومنان است.

مدیر کل سایت
    قمیا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    144
    میزان امتیاز
    10

آره الکیه

همه از روی ضرب المثلش میفهمن

كاربر درجه 2
    sms آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    51
    میزان امتیاز
    20

بابا بیخیال آخه آنجلینا جولی رو چه به این حرفا اون اینقدر سرش شلوغه که اصلا نمیدونه ایران چی هست کشوره یا شکلات بعدشم آخه اون میدونه زهرا چیه...؟

کاملا ساختگی و تابلو بود...

كاربر درجه 5
    نرگس آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    10
    میزان امتیاز
    14

نه این که اسم دختر خوندش "زهرا"ست که قبلا جایی خونده بودم.اما بقیش واقعا مسخرس."حاج فرج" که دیگه آخرشه.
    امام صادق(ع) فرمود: هرگاه بلا و ذلتى به شما رسید، به قم بروید. چون آنجا پناهگاه فرزندان فاطمه(س) و استراحتگاه مومنان است.

كاربر درجه 2
    sms آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    51
    میزان امتیاز
    20

اسمهای دوقلوهای آنجلینا جولی برای دختر خود نام ویوین مارشلین و برای پسرشان نام ناکس لئون را انتخاب کرده اند.

ناظر کل انجمن ها
    alireza آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    10

خب معلومه که این متن رو این خانم ننوشته
    اگر از خداوند (صاحب عزت و جلال )طلب آمرزش کنی خداوند تورا می آمرزد