صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24

موضوع: چرا حجاب برای زنان در اسلام واجب است ؟!

کاربر درجه 1
    memol_007 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    295
    میزان امتیاز
    22

پیش فرض پاسخ : چرا حجاب برای زنان در اسلام واجب است ؟!

آقا مجتبی از اون حرفا بود ها!
    چرا توی یه گروه اجرای موسیقی مرد نیمه برهنه باشه اخه!؟
    خب جذابیتی نداره.

اونا مسلمون نیستند اعتقادات ما رو ندارند پس انتظاری نمیشه داشت. هدف اونا در کنار اجرای زیبا کارشون ،ایجاد جذابیت برای تماشاگر هم شاید بوده.
    این اصلا جالب نیست یه عکس از گروهی که با ما هم عقیده نیستند بزاریم و بخواهیم د رمورد عقاید خودمون روی اون عکس صحبت کنیم و .... منظورم اقا مجتبی نیست . این قسمتش کلی بود

نمیخواستم تو این تاپیک بیام تجربه نشون داده توی این جور تاپیکها توی قمیا همیشه تعصب و تحمیل عقاید هست چه بجا و چه بیجا!
    چيزی نِمی خوام آدَمــــا
    اَز حَرف خـَستَم
    بــَــس کُنيد !
    مَن هَر قَراری داشتَم
    با عِشــــقبَستـَم
    بــَــس کُنيد !

کاربر حرفه ای
    حسین آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    633
    میزان امتیاز
    32

تعصب خوبه که آدم داشته باشه ولی طبق اصول و ضوابط خودش
    دین ما یک خدارو میشناسه
    یک پیغمبر داریم
    یک قرآن داریم
    و باید طبق اصولی که برای ما قرار داده شده حرکت کنیم
    بحثی که الان بیشتر در بین جوانان به صورت رایج هست و بنده هم خیلی به کرات دیدم اینه که از حجابی که برای ما از حضرت زهرا سلام الله علیه برای ما الگو شده به نام زمان برداشت میشه
    و میگن هر زمانی طبق خودش باید پیش بره از احادیث نمیگم چون میدونم حوصله رو سر میبره و میگین هر کاری بخواهیم انجام بدیم اسلام دست مارو بسته
    ولی از اونجایی که عرض کردم خدمتتون ما باید حداقلش نسبت به اون دینی که داریم یه وفاداری اولیه رو داشته باشیم نسبت به خدای خودمون که میپرستیمش و اون چیزی که برای ما قرار داده
    من مرد وظیفه ی خودم رو انجام بدم شمای زن هم وظیفه ی خودت رو
    یعنی هر کسی به همین نحو عمل میکرد از صدر اسلام هیچ وقت این هرج و مرج ها و این فمنیسم بازی ها در نمی اومد و اینطور دختر و پسر ها به این گونه مفاسد کشیده نمیشدند
    حالا کاری که شده و هر کسی اشتباهی که در توانش بوده انجام داده ما که نباید اشتباهات اونارو تکرار کنیم در حد فهم خودمون بیاییم اون واقعیاتی که به قلبمون میرسه رو انجام بدیم و پیش بریم بر اساس اون چیزی که خدا برای ما قرار داده نه هوای نفس
    تو پذیرش دین اسلام هیچ فشاری نیست و هیچ گونه زوری نیست ولی کسی که میگه من مسلمانم و قبول داره باید وظیفه ی خودش رو طبق قانونش انجام بده
    خیلی ها هم راجب دین بد بین هستن و به خاطر مسائلی که هست و کارهایی که به اسم اسلام میشه بد بین شده اند به دین
    و دقیقا به خاطر همین مسئاله وقتی که امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف تشریف میارند و اسلام واقعی رو نشون مردم میدن خیلی از همین مردمی که دم از اسلام میزنند
    از اسلام روی بر میگردانند و میگویند این دین را ما قبول نداریم چون دین را ملعمه ی دست خودشون کردند برای پیشبرد اهدافشون و راحتی ها
    و خیلی ها هم که اصلا مسلمان نیستند مثل مسیحی ها یهودی ها و خیلی از ادیان های دیگر به دین اسلام روی می آورند
    لذا یه حدیث زیبا هست که در آخر زمان که الان در آن قرار داریم میفرماید که نگاه داشتن دین مثل نگه داشتن آتش در کف دست میباشد
    پیرو نظرات دوستان عرض میکنم تعصب لازمه در دین ولی نباید با آن لطمه زد و انحراف ایجاد کرد
    در حد اینکه مابخواهیم به اصول اولیه به صورت صحیح پایبند باشیم در دیگر موارد هم خدا بنده هاشو دستیاری میکنه و امداد خودش رو میرسونه
    یا علی
    حضرت امام رضا علیه السلام فرمود:
    مَنْ زَارَ قَبْرَ الحُسَیْنِ به شطِّ الفُرَاتِ، کَانَ کَمَنْ زَارَ اللّهَ فَوْقَ عَرْشِهِ «4»
    کسی که قبر حسین را در کربلا زیارت کند، مانند کسی است که خدا را بر فراز عرشش زیارت کرده است!

غافلگیر کردن بنده از جانب خداوند به این شکل است که به اون نعمت فراوان دهد و توفیق شکر گزاری را از او بگیرد

مدیر بخش
    نگــــار آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    688
    میزان امتیاز
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین نمایش پست ها

بحثی که الان بیشتر در بین جوانان به صورت رایج هست و بنده هم خیلی به کرات دیدم اینه که از حجابی که برای ما از حضرت زهرا سلام الله علیه برای ما الگو شده به نام زمان برداشت میشه
    و میگن هر زمانی طبق خودش باید پیش بره از احادیث نمیگم چون میدونم حوصله رو سر میبره و میگین هر کاری بخواهیم انجام بدیم اسلام دست مارو بسته
    کاملا موافقم با این مساله
    خیلی ها میگن دستورات اسلام مال 1400 سال پیشه و باید با پیشرفت زمان و علم ، ما هم پیشرفت کنیم . من واقعا سوالم اینه که این دسته از افراد چقدر در زمینه های دینی ، اجتماعی و جامعه شناسی کار کردن که این حرفو میزنن !؟ چقدر با دستورات دینی و فلسفه ی احکام و دلایلش آشنا هستن که اینجوری در مورد قوانین محکم اسلامی نظر میدن . این دوستان خوبه که یه کم روی اعتقاداتشون کار کنن تا متوجه بشن که دستورات اسلامی علاوه بر اینکه قدیمی نشده ، اتفاقا تا قیامت هم پا برجاست . هنوز بعد از 1400 سال تازه دانشمندان دارن به قسمت خیلی خیلی خیلی کوچیکی از دلایل احکام اسلامی پی میبرن . نمونه ی بارزش همین حلال و حرام بودن گوشت بعد از ذبح شدن . آلان حتی غیر مسلمونها دارن رو میارن به غذاهای حلال . در مسائل دیگه هم همینطور .اگه این قوانین قراره قدیمی باشه پس چطور امام زمان از زمان ظهورشون تا قیام قیامت که خدا میدونه چند هزار سال طول میکشه ، قرار با همین دستورات حکومت کنن ؟!
    یکی همیشه این مثالو برام میزد که اگه یه نفر بیاد پیشتون و بگه سرطان داره ، آیا به راحتی براش نسخه میپیچید ؟!
    پس چرا در مسائل دینی ، همه راحت نظر میدن !؟
    اینکه میگن اون حجاب مال قدیمه و الآن باید پیشرفت کرد یعنی چی !؟ یعنی هر چند وقت یه بار یه کم لخت تر شیم . اگه اینجوری باشه از زمان خلقت حضرت آدم تا الآن دیگه کلّا باید حجاب از بین رفته باشه و مردم لخت مادر زاد بیان بیرون .
    اگرچه زمان داره رو به جلو پیش میره ، ولی همه چیز قرار نیست تغییر کنه . قرار نیست هر چند وقت یک بار دستورات دینی عوض شه .
    اگه ما کسانی هستیم که دین داری و به خدا و پیامبرانی که از طرف خدا مبعوث شدن ایمان داریم ، پس بدونیم که خدا به وسیله ی پیامبران و امامان دستوراتش رو به ما میرسونه .
    الآن هم این دستوراتی که در دین اسلام ثبت شده ، اخرین فرمانهای خداست . قرار نیست هر کس هر جور دلش خواست دین خدا رو تغییر بده .

كاربر درجه 3
    darya آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    150
    میزان امتیاز
    17

پرنیان جان نمیدونم چـرا شما با حجاب اینجوری برخورد میکنی!مایه ی سختی و رنج و تحمل گرمای طاقت فرسا؟!! بی احترامی؟؟؟؟؟؟
    ولی واقعن اینجوری نیست.نمیدونم شاید فکر کنی که دارم لاف میزنم یا تعصبی به مسئله نگاه میکنم ولی خداروشکـر تاحالا از نوع پوششم و حجابم,شاکی نبودم!
    پیش هیشکس..حتی خود خدا!
    نه اینکه بخاطر اینکه حالا بگم دخترخوبیم و نمیدونم یا مثلن بسازم و هیچی نگم و سختی که میشکم بگم:قربت الی الله!!! نه.
    جدی عرض میکنم تاحالا به خاطر حجابم هیچ سختی ای نکشیدم!نه فقط من ,بلکه مطمئن جمعیت زیادی هستن که بامن هم عقیده اند!
    هیچ محدودیتی هم تاحالا واسم نداشته!بعنی اگه مثلن خواستم یه کاری رو انجام بدم و به خاطر حجابم نتونسته باشم!! نه اینکه نباشه..هست..ولی به خاطر حجاب نیست!به خاطر اون جایگاه و منزلت زن هست که بنظرم کاملن هم درسته.
    گرمایی روهم که میگین شما..گرما برای همه هست.حتی اون آقاپسری هم که باتیشرت آستین کوتاه میاد بیرون گرماروحس میکنه.
    چــرا میگی همه ی خانوما سختی میکشن با این حجابشون؟؟
    اینجوری نیست عزیزم.باورکن
    ولی یه چیزی...
    خداییش توی مجالس زنونه و عروسیا که مردا میان تو زنونه..یعنی دلم میخواد برم به همشون یه فس کتک بزنم
    بیشترم دوست دارم برم به خانومایی که محرم به اون آقایون و همینجورکی واسه خودشون رژه می رن اون وسط بزنم
    هنوز دوماد نیومده قسمت بانوان...من: دستــــــــ دستــــــــ دستــــــــ......دوماد مرخــص
    ولی همینم برمیگرده به درک و فهم آقایون دیگهه.کاریش نمیشه کرد

درضمن یه چیزی..حالا حتمن پیش خودت فکر میکنی الان من یه دخترکاملن محجبه وچ میدونم,روشو بگیره و ....اینا هستم!ولی اینطورنیست!
    حالا اگه ببینیم میفهمی: ) ) ) یعنی میشه گفت معمولی
    ولی وااااااااقعن من عاااااااااشق چــادر مشکی م هستم وحاظر نیستم باهیچ چیزاین دنیا عوضش کنم
    ویرایش توسط darya : 07-21-2013 در ساعت 12:58 AM

تــو کـہ مے خندیـــ

همـہ چے
    زیباستــــــــــ

کاربر حرفه ای
    حسین آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    633
    میزان امتیاز
    32

حجاب یک مقوله ای نیست که بشه باهاش سلیقه ای برخورد کرد
    حجاب یک اصول است در دین که برای اون قوانینش وضع شده و باید طبق آن حرکت کرد
    دقیقا این چیزی است که دین از ما میخواد
    یا باید مسلمان باشیم و رسم اسلام رو پیش بگیریم یا اینکه طبق اصول خودمون باشیم و پیه عذاب آخرت رو هم به بدنمون بمالیم
    حضرت امام رضا علیه السلام فرمود:
    مَنْ زَارَ قَبْرَ الحُسَیْنِ به شطِّ الفُرَاتِ، کَانَ کَمَنْ زَارَ اللّهَ فَوْقَ عَرْشِهِ «4»
    کسی که قبر حسین را در کربلا زیارت کند، مانند کسی است که خدا را بر فراز عرشش زیارت کرده است!

غافلگیر کردن بنده از جانب خداوند به این شکل است که به اون نعمت فراوان دهد و توفیق شکر گزاری را از او بگیرد

مدیر انجمن مدارس قم
    Amir98 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    15

اسلام، طرفدار پرده نشینی نیست، اسلام می‌خواهد زن در حضور مردهای اجنبی، بدن خود را بپوشاند بدون آن که مجبور باشد از اجتماع کناره گیری کند. رعایت پوشش اسلامی در قالب دو اصل (پوشیدگی) و (سادگی)، آثار و نتایج مهمی از لحاظ فردی و اجتماعی در بر دارد.

---------- Post Merged at 06:23 PM ---------- Previous Post was at 06:18 PM ----------

نماد دین اسلام، حجاب و عفاف زن مسلمان است و اگر آن‌ها موفق شوند این عفاف را از ما بگیرند، آن وقت توانسته اند دین ما را هم سرکوب کنند.

دوست داشتن هر چیز تو را نسبت به عیب های آن کور و کر می کند.

كاربر درجه 3
    darya آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    150
    میزان امتیاز
    17

گــــــــــرم است……….. خیــــــــــــلی

راستش را بخواهی تحملش سخت است....

اما میدانی گرمای چادرم را چگونه صبوری میکنم ؟؟؟؟؟

وقتی به یاد می آورم چادرم برای تو آرامش روح می آورد صبور میشوم!

نه ! …… نه ! خیال نکن منتی هست! منتی نیست!

.
    .

اما تو را به خدا !……

تو هم مواظب نگاهت باش تا هوا گرم تر نشود!

من به غیرت مردان سرزمینم ایمان دارم...

ویرایش توسط darya : 07-21-2013 در ساعت 12:57 AM

تــو کـہ مے خندیـــ

همـہ چے
    زیباستــــــــــ

کاربر حرفه ای
    حسین آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    633
    میزان امتیاز
    32

حجاب یعنی امنیت!

كاربر درجه 4
    حنا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    156
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین نمایش پست ها
    حجاب یعنی امنیت!
    دقیقا

كاربر درجه 5
    djdehati آواتار ها
    میزان امتیاز
    12

خواهرم! سرخی خونم را نزد سیاهی چادرت به امانت گذاشتم..
    خسته اما هنوز امیدوار

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین