نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: معرفی سریال big bang th

مدیر بخش
    taba1129 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    205
    میزان امتیاز
    14

پیش فرض معرفی سریال big bang th

The big bang theory

نام سریال : The big bang theory
    سال ساخت :2007
    تعداد فصل :6 ادامه دارد....
    امتیاز IMDB:8/6

سریال "نظریه ی انفجار بزرگ" (The Big Bang Theory) یه سیتکام آمریکایی هست که از سال 2007 در شبکه ی CBS و به نویسندگی چاک لوری(Chuck Lorre) و بیل پرادی (Bill Prady) ساخته شده . ازین سریال تا بحال 6 فصل کامل پخش شده است
    میانگین زمان هر اپیزود هم 21 دقیقه هست .

تهیه کنندگی این سریال رو هم شرکت چاک لوری (Chuck Lorre Productions) و کمپانی وارنر براس (Warner Bros. Television) بر عهده دارن .

داستان سریال
    وقایع سریال که در پاسادینا ی کالیفرنیا اتفاق میفته در مورد 2 همخونه ی جوان دانشمند فیزیک (شلدن و لئونارد) و 2 دوستشون(هاوارد و راج) هست که با دختری که به تازگی به آپارتمانشون اومده(پنی) و در خونه ی روبروی اونا زندگی میکنه آشنا میشن و این آشنایی باعث میشه که متوجه بشن که تالا غیر از زندگی علمی و سر کردن تو دنیای آزمایشگاهی و مجازی خودشون کار دیگه ای نکردن و رابطه ای با دنیای بیرون نداشتن .
    برای این 4 رفیق نابغه بت من و سوپر من شخصیتای خیالی نیستن و جوری در موردشون صحبت میکنن که انگار جزئی از زندگیشون هستن . از طرفی خصوصیات و رفتار این شخصیتای خیالی رو با روابط فیزیکی و نجومی که تخصصشون هست پیوند میدن و ساعت ها در موردش بحث میکنن . علاقه ی دیگه ی اون ها بازی های کامییوتری و آنلاین مثل هیلو و کونان هست و سرگرمی دیگرشون دیدن سریالای علمی تخیلی و بحث درمورد شخصیتاش. از "استار ترک" و " کایتان کرک" گرفته تا "استار وارز" و "لوک اسکای واکر" .
    هر قسمت سریال یه داستان جداگانه رو دنبال میکنه. از پس گرفتن تلویزیون پنی از دوست یسر سابقش ، خریدن یه ماشین زمان ، بکارگیری سیستم فاضلاب هاوارد در پایگاه فضایی و خرابکاری انتهایی ، ارتباط لئونارد با پنی و بهم خوردن رابطشون ، تلاش مشمئز کننده ی! هاوارد برا زدن مخ پنی ، ثبت اسم راج در مجله ی People ، اعتیاد پنی به بازی آنلاین، سفر گروهیشون به قطب شمال و ... تا اتفاقات با چاشنی مسائل و فرمول های واقعی فیزیک که رشته ی تخصصی این 4 دانشمند جوان هست گسترده و متنوع هست . برا همین دیالوگ ها هر بار توسط "دیوید سالتزبرگ" استاد فیزیک و نجوم دانشگاه کالیفرنیا چک و باز نویسی می شن تا هر چه بیشتر به لحن تخصصی سریال نزدیک باشن.
    اما برای فصل ۴ـم سریال هم ۳ شخصیت ایمی فرح فاولر ، پیریا و برنادت وارد سریال میشن و ماجراهای متنوع و جالبی رو در این فصل بوجود میارن.
    ... در نهایت اینکه سریال "انفجار بزرگ" سریالی جذاب با شخصیت های دوست داشتنی و کمیک هست، و چیزی که بیشتر از همه ما رو به خنده میندازه سادگی و متفاوت بودن این جوانان نابغه ست.

حاشیه های جالب سریال
    -- ایده ی یکی از مهمترین ویژگی های شخصیت راج یعنی عدم توانایی در صحبت با زن ها (بجز موارد مستی) رو بیل پرادی تهیه کننده ی سریال، از روی همکارش وقتی توی یه شرکت کامپیوتری کار میکرد گرفت .
    -- با استقبالی که از سریال شد دستمزد ۳ بازیگر اصلی در فصل چهارم با رشد قابل توجهی روبرو شد و جیم، جانی و کیلی برای هر اپیزود ۲۰۰ هزار دلار دریافت میکنن.
    -- اسم فامیل لئونارد یعنی هافستادر از ۲ دانشمند شناخته شده گرفته شده . رابرت هافستادر برنده ی نوبل ۱۹۶۱ فیزیک و پسرش داگلاس هافستادر برنده ی پولیتزر ۱۹۸۰ .
    -- در میانه ی پخش سیزن ۴ سریال ، شبکه ی CBS اعلام کرد بدلیل استقبال بالای بیننده ها سریال برای ۳ فصل دیگه تمدید شده .
    -- سارا گیلبرت بازیگر نقش لزلی وینکل(یکی از شخصیتای فرعی سریال که با لئونارد رابطه داره) قبلا هم در سریال Roseanne محصول ۱۹۸۸ ~ ۱۹۹۷ نقش GF جانی گالکی ( لئونارد) رو بازی کرده . توی این سریال لاوری متکالف (مادر شلدن) هم نقش مکمل رو بازی میکرده .
    -- پنی تنها شخصیت نقش اصلی هست که تا بحال اسم فامیلی براش مشخص نشده .
    -- شلدن متولد تگزاس هست . درست مثل جیم پارسونز بازیگر نقش شلدن .
    -- این سریال در حدود ۶۵ کشور جهان پخش شده . از فرانسه ، آلمان ، هلند و کره ی جنوبی بگیر تا فیلیپین ، پاکستان و نیکارا گویه و سریلانکا ! لیست کشورایی که سریال رو در حال پخش دارن و وضعیت پخش سریال(تا چه فصل و از چه تاریخی و ...) رو در این لینک میتونین ببینید :
    کد:
    en.wikipedia.org/wiki/The_Big_Bang_Theor...ernational_broadcast
    -- در مورد بینندگان سریال هم باید بگم که فصل ۳ پربیننده ترین فصل سریال بوده با ۱۴.۲ میلیون نفر . بیننده ی فصل ۱ و ۲ و ۴ هم به ترتیب ۸.۳۴ و۱۰.۰۱ و ۱۳.۲ میلیون نفر بودن . برای دیدن تعداد بیننده ی سریال به تفکیک فصل و اپیزود به این لینک سر بزنید :
    کد:
    en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_Big_Ba...sodes#Weekly_ratings

ویرایش توسط مجتبی : 05-06-2013 در ساعت 10:17 AM

كاربر درجه 5
    yalda92 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12

پیش فرض پاسخ : معرفی سریال big bang th

خیلی سریال باحالیییییییییه
    هنوزم داره قسمتای جدیدش میاد
    بیشنهاد میکنم ببینینش
    بازی شلدون معرکس

مدیر بخش
    taba1129 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    205
    میزان امتیاز
    14

پیش فرض پاسخ : معرفی سریال big bang th

آفرین به کاربر محترم یلدا
    بله این سریال یکی از خنده دار ترین سریالایی هست که منم دیدم
    و خیلی خوسحال شدم
    بالاخره یکی پیدا شد توی سایت قمیا به فیلم و سریال علاقه مند باشه
    این قدر رفتار سرد توی این سایت دیدم دیگه اصلاً رقبتی به آپ کردن ندارم

---------- Post Merged at 12:22 PM ---------- Previous Post was at 12:22 PM ----------

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda92 نمایش پست ها
    خیلی سریال باحالیییییییییه
    هنوزم داره قسمتای جدیدش میاد
    بیشنهاد میکنم ببینینش
    بازی شلدون معرکس
    آفرین به کاربر محترم یلدا
    بله این سریال یکی از خنده دار ترین سریالایی هست که منم دیدم
    شلدون واقعاً معرکه هستش
    و خیلی خوسحال شدم
    بالاخره یکی پیدا شد توی سایت قمیا به فیلم و سریال علاقه مند باشه
    این قدر رفتار سرد توی این سایت دیدم دیگه اصلاً رقبتی به آپ کردن ندارم
    با شاد بودن ، زیبا بودن ، رنگی بودن ، خندیدن ، آواز خواندن ،