نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: نظریه جهان های موازی

كاربر درجه 3
    neo آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    206
    میزان امتیاز
    16

پیش فرض نظریه جهان های موازی

نظریه جهانهای موازی

آیا نسخه دومی از شما ، یک رونوشت از خود شما وجود دارد که همین الان مشغول خواندن این مقاله باشد؟
    آیا شخصی دیگر با اینکه شما نیست، روی سیاره‌ای به نام زمین با کوههای مه گرفته ، مزارع حاصل خیز و شهرهای بی در و پیکر در منظومه خورشیدی که هشت سیاره دیگر نیز دارد، زندگی می‌کند؟

آیا زندگی این شخص از هر لحاظ درست عین زندگی شما بوده است؟
    اگر جوابتان مثبت است، شاید در این لحظه او تصمیم بگیرد این مقاله را تا همین جا رها کند، در حالی که شما به خواندن مقاله تا انتها ادامه خواهید داد.

نظریه جهانهای موازیاندیشه وجود یک خود دیگر نظیر آنچه که در بالا شرح آن رفت عجیب و غیر معقول به نظر می‌رسد، اما آنگونه که از قرائن بر می‌آید انگار مجبوریم آن را بپذیریم. زیرا مشاهدات نجومی از این اندیشه غیر مادی پشتیبانی می‌کنند. بنابر این پیش بینی ساده‌ترین و پر طرافدارترین الگوی کیهان شناسی که امروزه وجود دارد، این است که هر یک از ما یک جفت (همزاد) داریم که در کهکشانی که حدود 10280 متر دورتر از زمین قراردارد، زندگی می‌کنند.

این مسافت آنچنان زیاد است که بطور کامل خارج از هر گونه امکان بررسیهای نجومی است، اما این امر واقعیت وجود نسخه دوم ما را کمرنگ نمی‌کند. این مسافت بر اساس نظریه احتمالات مقدماتی برآورده شده و حتی فرضیات خیال پردازانه فیزیک نوین را نیز در بر نگرفته است.

فضای بیکران
    اینکه فضا بیکران است و تقریبا بطور یکنواخت از ماده انباشته شده است، چیزی که مشاهدات هم آن را تأیید می‌کنند. در فضای بی کران حتی غیر محتمل‌ترین رویدادها نیز بالاخره در جایی ، اتفاق خواهند افتاد. در این فضا ، بینهایت سیاره مسکونی دیگر وجود دارد، که نه تنها یکی بلکه تعداد بیشماری از آنها مردمانی دارند که شکل ظاهری ، نام و خاطرات آنها دقیقا همان هاست که ما داریم. به ساکنانی که تمامی حالتهای ممکن ار گزینه‌های موجود در زندگی ما را تجربه می‌کنند. من و شما احتمالا هرگز خودهای دیگران را نخواهیم دید.

وسعت عالم
    دورترین فاصله‌ای که ما قادر به دیدن آن هستیم، مسافتی است که نور در مدت 14 میلیارد سال که از انفجار بزرگ و آغاز انبساط عالم سپری شده است، طی می‌کند. دورترین اجرام مرئی هم اکنون حدود 4x1026 متر دور تر از زمین قرار دارند. این فاصله که عالم قابل مشاهده توسط ما را تعریف می‌کند. بطور مشابه ، عالمهای خودهای دیگر ما کراتی هستند به همین اندازه ، که مرکزشان روی سیاره محل سکونت آنهاست. چنین ترکیبی ساده‌ترین و سر راست‌ترین نمونه از جهانهای موازی است. هر جهان تنها بخشی کوچک از "جهان چند گانه" بزرگتر است.

جدال فیزیک و متا فیزیک
    با این تعریف از جهان ممکن است شما تصور کنید که مفهوم جهان چند گانه تا ابد در محدوده قلمرو متا فیزیک باقی خواهد ماند. اما باید توجه داشت که مرز میان فیزیک و متا فیزیک را این مسأله که یک نظریه از لحاظ تجربه قابل آزمون است، یا خیر تعیین می‌کند نه این موضوع که فلان نظریه شامل اندیشه‌های غریب و ماهیتهای غیر قابل مشاهده است. مرزهای فیزیک به تدریج با گذر زمان فراتر رفته و اکنون مفاهیمی است بسیار انتزاعی تر نظیر زمین کروی ، میدان الکترو مغناطیسی نامرئی ، کند شدن گذر زمان در سرعتهای بالا ، برهمنهی کوانتومی ، فضای خمیده و سیاهچاله را در بر گرفته است. طی چند سال گذشته مفهوم جهان چند گانه نیز به این فهرست اضافه شده است.

پایه این اندیشه بر نظریاتی است که امتحان خود را به خوبی پس داده‌اند. نظریاتی همچون نسبیت و نظریه مکانیک کوانتومی ، افزون بر آن به دو قاعده اساسی علوم تجربی نیز وفادار است. که پیش بینی می‌کنند و می‌توانند آن را دستکاری نمایند.

انواع جهانهای موازی
    دانشمندان تا کنون چهار نوع جهان موازی متفاوت را تشریح کرده‌اند. هم اکنون پرسش کلیدی وجود یا عدم جهان چند گانه نیست، بلکه سوال بر سر تعداد سطوحی است که چنین جهان می‌توان داشته باشد. یکی از نتایج متعدد مشاهدات کیهان شناسی اخیر این بوده است که جهانهای موازی دیگر مفهومی خیال پردازانه و انتزاعی صرف نیست. به نظر می‌رسد که اندازه فضا بینهایت است. اگر اینگونه باشد، بالاخره در جایی از این فضا هر چیزی که امکان پذیر باشد واقعیت خواهد یافت. اصلاً مهم نیست که امکان پذیری آن تا چه حد نامتحمل است.

فراسوی محدوده دید تلسکوپهای ما ، نواحی دیگری از فضا کاملا شبیه آنچه که پیرامون ماست وجود دارند، آن نواحی یکی از انواع جهانهای موازی هستند. دانشمندان حتی می‌توانند محاسبه کنند که این جهانها بطور متوسط چقدر با ما فاصله دارند و مهمتر از همه اینکه تمامی اینها فیزیک حقیقی و واقعی است. زمانی که کیهان شناسان با نظریاتی روبرو می‌شوند که از استحکام لازم برخوردار نیستند، نتیجه می‌گیرند که جهانهای دیگر می‌توانند ویژگیها و قوانین فیزیکی کاملا متفاوتی داشته باشند. وجود این جهانها بسیاری از جنبه‌های پرسش بنیادی در خصوص ماهیت زمان و قابل درک بودن جهان فیزیکی را پاسخ داد.

آخرين نتايج تحقيقات و بررسی‌های فيزيک‌دانان تاکنون وجود 7جهان موازی را به اثبات رسانده است. بايد گفت اين جهان‌های موازی آن‌قدر متفاوت و در اصل ناشناخته هستند که با قوانين مرسوم و متداول فيزيک نمی‌توان مکان و ساختار آن‌ها را توصيف کرد. عده‌ای می‌گويند اگر سرعت ما بالا رفته و به حد سرعت نور برسد می‌توانيم وارد اين جهان‌ها شويم، عده‌ای ديگر هم اعتقاد دارند از آنجايي که ذهن و روح انسان بسيار قدرتمند است، می‌تواند با استفاده از قدرت‌های روحی و روانی خود به جهان‌های ديگر سفر کند و راهی برای سفر به اين جهان‌های ناشناخته باز کند. افرادی بوده‌اند که با کمک توانايي‌های روحی _ روانی خود و از طريق تجارب فراروانی به جهان‌های موازی سفر کرده‌اند. اين افراد عموماً صحبت از تجارب مشابهی داشته‌اند و گفته‌هايشان عموماً شبيه به يکديگر است. اين افراد از طريق تجربة نزديک به مرگ (NDE) تجارب جالبی از جهان‌های موازی داشته‌اند.
    روح و روان ما منبع عظيمی از انرژی الکترومغناطيس است. ما با کمک و به کارگيری اين جريان عظيم می‌توانيم به جهان‌های موازی سفر کنيم ولی اکثر ما نمی‌دانيم چگونه بايد ميدان انرژی الکترومغناطيس خود را به کار گيريم. بعضي از تئوريسين‌ها گفته‌اند که می‌توان با کمک انرژی سياه و در شرايطی خاص به جهان‌های موازی سفر کرد ولی اتفاق‌نظر جمعی براين است که بهترين روش برای اين سفر استفاده از توانايي‌های فراروانی است.
    بعضي از محققين نيز مي‌گويند كه در لحظة مرگ يا زمان مديتيشن، روح آزادی عمل بيشتری پيدا می‌کند و در ميدان الکترومغناطيسی دريچه‌هايي برای سفر به جهان‌های موازی به صورتی معجزه‌آسا گشوده می‌شود

neo, wake up

کاربر درجه 1
    memol_007 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    295
    میزان امتیاز
    22

پیش فرض پاسخ : نظریه جهان های موازی

جالب بود.
    ممنون

كاربر درجه 5
    دایی ممد آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    347
    میزان امتیاز
    11

حال نداشتم بخونم ولی فکرکنم باید جالب باشه به هر حال ممنون

كاربر درجه 3
    neo آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    206
    میزان امتیاز
    16

بحث بی نهایت قشنگ و مفیدی .اگر کسی اطلاعاتی داشت مشتاقم .
    neo, wake up

مدیر باز نشسته
    مجتبی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    316
    میزان امتیاز
    18

یک فیلم هم در این مورد ساخته شد؛ اسمش یادم نیست!
    خواب هم به این موضوع مربوط میشه؟ یعنی ما در خواب مثلا در یک دنیای دیگه زندگی میکنیم؟

اصا به جهنم که "به جهنم"....

مدیر انجمن موبایل قم
    Majid_M آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    201
    میزان امتیاز
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبی نمایش پست ها
    خواب هم به این موضوع مربوط میشه؟ یعنی ما در خواب مثلا در یک دنیای دیگه زندگی میکنیم؟
    فکر کنم منظورتون فیلمِِ جزیره است

جزیره:فیلمی آمریکایی در ژانر علمی تخیلی محصول ۲۰۰۵ است به کارگردانی مایکل بی و با بازی ایوان مک‌ گرگور و اسکارلت جوهانسن

---------- Post Merged at 12:50 AM ---------- Previous Post was at 12:36 AM ----------

فیلمِ ماتریکس هم فکر میکنم دقیقا اشاره به این موضوع داره. . اینو یکی به این خاطر میگم که اولا تصویر پروفایلتون و اسم کاربریتون (کاربرneoمنو یادِ اون فیلم انداخت دوما که فیلمشو واقعا دوست دارم و چندین بار به کرّات نگاش کردم و لحظه به لحظشو از حفظم تقریبا

ماتریکس یا Matrix فیلمی علمی-تخیلی به نویسندگی و کارگردانی برادران واچوفسکی است که در سال ۱۹۹۹ اکران شد. این فیلم آمیزه‌ای از اکشن، هنرهای رزمی و یک فیلمنامه چندلایه‌است. این فیلم برنده ۴ جایزه اسکار فنی بوده است.
    یک دیالوگ از فیلم:
    اونها کشتزار هستن نئو. کشتزارهائی بی نهایت. جایی که نوع بشر دیگر به دنیا نمی‌آید. ما کاشته می‌شویم. . .

یک نکته جالب از فیلم:موبایلی که در فیلم استفاده می‌شده‌است، نوکیا مدل ۸۱۱۰ بوده‌است، این موبایل در آمریکا وجود ندارد.

عکس نوکیا 8110
    ویرایش توسط Majid_M : 04-07-2013 در ساعت 12:00 AM
    پیش از آنکه درباره ی، زندگی،گذشته و شخصیت من قضاوت کنی،خودت را جای من بگذار:
    از مسیری که من گذشته ام عبور کن|
    با غصه ها ، تردیدها ، ترسها ، دردها و خنده هایم زندگی کن....
    یادت باشد:
    هر کسی سرگذشتی دارد!

هر گاه به جای من زندگی کردی،
    آنگاه میتوانی درباره ی من قضاوت کنی...
    Majid_M

مدیر باز نشسته
    مجتبی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    316
    میزان امتیاز
    18

جزیره هم هست!
    منظورم فیلمی بود با بازی جت لی !
    دراین فیلم 125 جهان موازی وجود داشت که یک انسان در یک جهان تصمیم میگیره ؛ همزاد های خودش رو در جهان های دیگه بکشه تا قدرتمند بشه
    اسمش یادم نیست

اصا به جهنم که "به جهنم"....

مدیر انجمن موبایل قم
    Majid_M آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    201
    میزان امتیاز
    22

جزیره هم هست!
    منظورم فیلمی بود با بازی جت لی !
    دراین فیلم 125 جهان موازی وجود داشت که یک انسان در یک جهان تصمیم میگیره ؛ همزاد های خودش رو در جهان های دیگه بکشه تا قدرتمند بشه
    اسمش یادم نیست
    الان حتما چیزی یادم نمیاد. البته ی چیزائی یادم میادا... اما دقیق یادم نمیاد. شاید فردا یادم بیادا . . . شاید هم یادم نیادا. اگه فیلمشو ببینم یا اسمی, عکسی ,چیزی,از فیلمش میذاشتین حتما یادم میومدا...

اوکی برادر مجتبی جونِ گل. همیشه حرفتون سندِ
    پیش از آنکه درباره ی، زندگی،گذشته و شخصیت من قضاوت کنی،خودت را جای من بگذار:
    از مسیری که من گذشته ام عبور کن|
    با غصه ها ، تردیدها ، ترسها ، دردها و خنده هایم زندگی کن....
    یادت باشد:
    هر کسی سرگذشتی دارد!

هر گاه به جای من زندگی کردی،
    آنگاه میتوانی درباره ی من قضاوت کنی...
    Majid_M

كاربر درجه 3
    neo آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    206
    میزان امتیاز
    16

ما دسترسی به اون دنیاها نداریم چون قوانین جهان ما با جهان های دیگه فرق می کنه .شاید تنها راه رسیدن به اون جهان ها سرعت نور باشه. نظریه جهان های موازی مثل یه افسانه ست که واقعیت داشته ما تازه بهش رسیدیم.نظریه ش کاملا علمیه.
    مرسی دوست من
    neo, wake up

كاربر درجه 4
    حنا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    156
    میزان امتیاز
    15

جالب بود