صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

موضوع: نارضایتی قمی‌ها از سرعت و کیفیت اینترنت مخابرات...

كاربر درجه 5
    hamid93 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    51
    میزان امتیاز
    13

پیش فرض نارضایتی قمی‌ها از سرعت و کیفیت اینترنت مخابرات...

این خبر رو من دو روز پیش دیدم و حیفم اومد قرار ندم:
    خبرگزاری مهر: افت شدید سرعت اینترنت و پشتیبانی نامناسب مخابرات قم داد مشتریان را درآورده است ولی مسئولان شرکت مخابرات از بروز هر گونه اختلال در ارائه خدمات اینترنتی انکار می‌کنند.
    به گزارش خبرنگار مهر، سرعت و تداوم کیفیت در اینترنت یکی از ملاک‌های مهمی است که در صورت برطرف‌شدن چالش‌های آن، می‌تواند مشکلات متعدد فرهنگی توسعه فناوری اطلاعات در استان قم را که سبب شده تنها تعداد معدودی از جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری قم از امکانات اینترنت واقعی بهره ببرند، حل کند.

طبق آمارهای ارائه شده از سوی مسئولان شرکت مخابرات استان، قم به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در ارائه خدمات مخابراتی در سطح کشور به شمار می‌رود. همچنین استان قم جزو پنج استان برتر کشور بوده که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته بالاترین ضریب نفوذ اینترنت را به خود اختصاص داده است.

در سالیان گذشته شرکت‌های مختلفی در استان قم اقدام به ارائه اینترنت پرسرعت کرده‌اند که برخی از آنان با اقبال گسترده‌تری از سوی مردم مواجه شده‌اند و به نظر می‌رسد دلیل اصلی آن نیز خدمات پشتیبانی مناسبی بوده است که از سوی این شرکت‌ها ارائه می‌شود.

اما در دو سال اخیر شرکت مخابرات قم با تبلیغات گسترده‌ای اقدام به فروش اینترنت پرسرعت در سطح استان کرده و به دلیل اعتمادی که مردم به این شرکت دارند و همچنین تسهیلاتی که برای واگذاری این خطوط در نظر گرفته شده، با استقبال گسترده‌ای از سوی مردم مواجه شده است.

استفاده از اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات با حجم دو برابر، پرداخت اقساطی هزینه‌ها و دریافت از طریق قبض تلفن از ویژگی‌های این واگذاری است. ضمن اینکه متقاضیان می‌توانند به صورت 24 ساعته از طریق تماس با سامانه 2020 به صورت غیر حضوری ADSL دریافت کنند.

اما بعد از اینکه تعدادی از خطوط اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات در اختیار متقاضیان قرار گرفت، کم کم مشکلات آن هم سرباز کرد. سرعت بسیار پائین در برخی از مناطق، عدم پشتیبانی صحیح و به موقع، عدم پاسخگویی به مشترکان در هنگام بروز مشکل و... مسائلی است که باعث آزردگی خاطر مشترکان اینترنت پرسرعت مخابرات استان قم شده است. ولی کماکان مشتریان وفادار این شرکت که برای اعتماد خود به سابقه مخابرات استناد می‌کنند، بهترین گزینه را برای دریافت خدمات، شرکت مخابرات می‌دانند.

پشتیبانی ضعیف

یکی از کاربران اینترنت پرسرعت مخابرات به خبرنگار مهر گفت: بدون تعارف می‌گویم، پشتیبانی شرکت مخابرات برای اینترنت پرسرعت بسیار ضعیف است.

محمدرضا فاریابی اظهار کرد: بعد از اینکه تبلیغات گسترده شرکت مخابرات در خصوص واگذاری اینترنت پرسرعت را دیدم، تصمیم گرفتم برای منزل خود یکی از این اشتراکات را خریداری کنم، بعد از تماس با 2020 نسبت به نصب مودم اقدام کردند ولی اکنون چندین هفته از این جریان می‌گذرد ولی خط اینترنت من وصل نشده است.

وی تصریح کرد: هر چه با پشتیبانی شرکت مخابرات هم تماس می‌گیرم فایده‌ای ندارد، زیرا آنها به هیچ عنوان پاسخگو نیستند.

وی گفت: من باید به کجا شکایت کنم تا بتوانم حق و حقوق خودم را بگیرم؟ چرا تبلیغات خوبی انجام می‌شود ولی خدمات ضعیفی ارائه می‌کنند؟ آیا کسی ناظر این تبلیغات نیست تا مردم گرفتار نشوند؟

یکی دیگر از شهروندان معتقد است که شرکت مخابرات پس از جذب مشتری، خدمات مناسبی ارائه نمی‌کند.

امیرحسین عسگری اظهار کرد: بعد از اینکه شرکت مخابرات استان قم اقدام به فروش اینترنت پرسرعت کرد، نسبت به خرید اشتراک اقدام کردم، ولی متاسفانه اینترنت پرسرعت مخابرات آنچنان که تبلیغ می‌شود کارایی ندارد.

انتظار چند روزه برای مراجعه کارشناسان

یکی دیگر از شهروندان که ساکن شهرک قدس است اظهار کرد: بعد از اینکه با 2020 تماس گرفتم، چند روز منتظر ماندم تا کارشناسان شرکت مخابرات برای راه‌اندازی اینترنت من اقدام کردند.

مهدی محدث در گفتگو با مهر افزود: فردی که برای راه‌اندازی اینترنت مراجعه می‌کند فقط مودم و سیم‌ها را وصل می‌کند و کاری ندارد که اینترنت وصل است یا خیر. بعد از اینکه پول مودم را می‌گیرد، می‌گوید چند روز دیگر اینترنت وصل می‌شود. ولی من در خبرها دیدم که مسئولان شرکت مخابرات استان گفته بودند در طول 24 ساعت می‌توانید با 2020 تماس بگیرید و نسبت به راه‌اندازی اینترنت خود اقدام کنید.

یکی دیگر از شهروندان گفت: یک خط اینترنت از مخابرات خریدم که نسبتا سرعت مناسبی دارد و به نظر می‌رسد که سرعت اینترنت شرکت مخابرات بستگی به منطقه‌های مختلف دارد.

علیرضا ابراهیم بیگی اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم افرادی که قصد خرید اینترنت پرسرعت از شرکت مخابرات را دارند ابتدا از دیگر افرادی که در منطقه خود این اشتراک را خریداری کرده‌اند، تحقیق کنند و اگر آنان راضی بودند نسبت به خرید اینترنت اقدام کنند.

وی افزود: اینترنت شرکت مخابرات مزایایی هم دارد که هر کسی را به سمت خرید این اشتراک سوق می‌دهد، هم ارزان‌تر هست، هم نامحدود ارائه می‌شود و هم اینکه برای تمدید آن نیازی نیست زمان زیادی صرف شود.

گلایه از سرعت بسیار پائین

زهره محبیان، دانشجوی دانشگاه پیام نور ضمن گلایه از سرعت بسیار پائین اینترنت مخابرات اظهار کرد: سرعت اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات در حد اینترنت‌های معمولی است و هیچ کاری نمی‌شود با آن انجام داد.

وی افزود: مسئولان شرکت مخابرات باید قبل از واگذاری اینترنت پرسرعت در سطح گسترده، نسبت به مهیاکردن زیرساخت‌های آن اقدام می‌کردند تا دچار این مشکلات نشوند.

مجبیان تصریح کرد: دوستان هم دانشگاهی من از خدماتی که توسط شرکت مخابرات ارائه می‌شود ناامید شده‌اند و اقدام به خرید اشتراک از شرکت‌های دیگر کرده‌اند.

خللی وجود ندارد

گلایه‌های مشترکان اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان در حالی است که مدیر روابط عمومی این شرکت از وجود هر گونه اختلال در ارائه خدمات اینترنتی انکار می‌کند.

ابوالفضل احمدی‌نیا در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه هیچ گونه خللی در اینترنت پرسرعت مخابرات استان وجود ندارد، اظهار کرد: شرکت مخابرات استان قم همزمان با کل کشور در قالب طرحی اقدام به فروش اینترنت پرسرعت کرده و سرویس‌های متفاوتی را به مردم ارائه می‌دهد.

وی گفت: با تبلیغاتی که از طریق رسانه‌های استانی و کشوری انجام می‌شود، در چند ماه گذشته حجم تقاضای بالایی را برای فروش اینترنت پرسرعت داشته‌ایم و سعی کرده‌ایم با سازماندهی مناسب کلیه تقاضاها را پاسخ دهیم.

وی با تاکید بر اینکه وقتی تقاضا بالا می‌رود به طبع روال عادی کار که ظرف 24 ساعت بوده است کمی با تاخیر مواجه می‌شود، اضافه کرد: به دلیل اینکه ما در گذشته به صورت مستقیم از مردم پول می‌گرفتیم و در این فروش اینگونه نیست، چند گزینه به کار ما اضافه شد، در این فروش دیگر پول نمی‌گیریم و بستگی به مصرف مشترک، هزینه آن روی قبض تلفن گنجانده می‌شود، از این رو باید احراز هویت انجام دهیم و در این زمینه یکی از کارشناسان را به مکان نصب اینترنت اعزام می‌کنیم تا احراز هویت صورت گیرد و مدارک گرفته شود.

احمدی‌نیا افزود: نفرات ما بعد از احراز هویت و اخذ مدارک حداکثر ظرف مدت 72 ساعت برای نصب اینترنت به منزل مشترک مراجعه می‌کنند، البته مردم با توجه به سابقه قبلی که از شرکت مخابرات داشتند شاید این زمان را به حساب تاخیر می‌گذارند که باید بگوئیم این طور نیست و تا روال کار طی شود حداکثر ظرف 3 روز یا نهایت چهار روزه نصاب‌های ما برای انجام کار به منزل مشترک مراجعه می‌کنند.

وی گفت: بلافاصله بعد از ارسال مدارک و ثبت نام، پیامک به مشترک ارسال می‌شود که در آن نام کاربردی و رمز ورود وجود دارد و خیلی نیاز نیست نصاب به محل مورد نظر مراجعه کند. مشترکان می‌توانند خودشان از اینترنت استفاده کنند ولی ما با این وجود نصاب‌ها را حداکثر ظرف مدت سه روز اعزام می‌کنیم.

افت سرعت اینترنت بهبود می‌یابد

مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات قم با پذیرش پائین بودن سرعت اینترنت اظهار کرد: در چند روز گذشته سرعت اینترنت مقداری پائین بوده و مشترکان زیادی به پشتیبانی زنگ می‌زدند، اما با تمهیداتی که شرکت اندیشیده است این افت سرعت هم رو به بهبود است.

احمدی‌نیا گفت: تاکنون به هیچ عنوان قطعی اینترنت نداشتیم، مشکلات کاهش سرعت و اختلالاتی که گاهی قطع می‌شود و گاهی با تاخیر وصل می‌شود، وجود داشت که این موضوع نیز برطرف شد.

وی با اشاره به افزایش تعداد نیروهای بخش واگذاری اینترنت پرسرعت گفت: پشتیبانی اینترنت پرسرعت مخابرات توان بالاتری در خدمت مردم خواهد بود.

احمدی نیا سرعت بالا، هزینه کمتر و دریافت هزینه به صورت قسطی و از طریق قبض تلفن را از جمله مزایای اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات ذکر کرد و افزود: کمتر از دو سال است که شرکت مخابرات فروش اینترنت پرسرعت را شروع کرده و حدود 11 هزار مشترک دارد که بیش از 2 هزار مشترک در یک ماه و نیم اخیر اینترنت پرسرعت مخابرات را خریداری کرده‌اند.

گزارش تخلفات به 135

وی افزود: افرادی که برای نصب اینترنت به مکان‌های مورد نظر مراجعه می‌کنند، از نیروهای پیمانکاران پشتیبانی شرکت مخابرات هستند و کاملا تحت نظارت بوده و از فیلترهای مختلف گذشته‌اند.

احمدی‌نیا ادامه داد: اگر خدای ناکرده تخلفی از این افراد مشاهده شد شهروندان با 135 تماس گرفته و موارد را گزارش دهند.
    منبع : خبرگزاری مهر

دری که
    ریـشه داشت شکست
    حرمــت همیشه داشت شکست
    یه مــادری تو این میون
    یه بار
    شیـشه داشت شکست

مدیر نمونه خرداد ماه
    Mahdi.a آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    16
    میزان امتیاز
    18

پیش فرض پاسخ : نارضایتی قمی‌ها از سرعت و کیفیت اینترنت مخابرات...

گندشو در آوردن واقعاً
    اواسل سرعت مناسب بود (همزمان با تبلیغات)
    حالا که مشتری جمع شده سرعت هارو بردن زیر 10 کیلوبایت اون هم با نوسان.
    زنگ زدم پشتیبانی بعد از کلی انتظار میگم مگه سرویس من 512 کیلوبیت بر ثانیه نیست ؟
    میگن بله
    میگم مگه نباید سرعت دانلود من طبق صحبتتون 64 کیلوبایت بر ثانیه باشه ؟
    میگن اون برای سرویس یا حجم محدوده !!!
    اگه اینجوریه پس بیجا میکنید با عنوان 512 کیلوبیت میفروشید.
    خلاصه بدجوری به شعور مشتری توهین کردند.
    با این حرفشون علناً ثابت کردند که سرعت در صورتی بالا میره که پول بابت هر گیگ بپردازید که یک چیزی بره توی جیبشون در حالیکه به اسم سرویس نامحدود میان و گرونتر میفروشن اما بدون کیفیت.
    خلاصه توصیه میکنم نخرید تا جمع کنند برن آبادی خودشون.
    پشتیبانیش هم اگر کدو تنبل میزاشتند مفیدتر بود.
    طرف فکر کرده سهامدار اعظم مایکروسافته میگن سرعت پاییه چرا؟ میگه برو چند بار در روز توی سایت اسپید تست سرعت رو بگیر بعد بیا بگو.
    گفتم برو خدا شفات بده !
    ویرایش توسط Mahdi.a : 12-09-2012 در ساعت 01:23 AM
    ...

كاربر درجه 5
    hamid93 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    51
    میزان امتیاز
    13

من سرویس 256 دارم 6 ماهه نامحدود ... چند روزه افت سرعت شدید داشتم
    این طرح خانواده که میگن چیه؟ برم از این طرح بگیرم؟؟؟

دری که
    ریـشه داشت شکست
    حرمــت همیشه داشت شکست
    یه مــادری تو این میون
    یه بار
    شیـشه داشت شکست

كاربر درجه 3
    elahe آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    130
    میزان امتیاز
    18

از اولشم معلوم بود که صادق نیستن
    حیف پولی که ریختید توی گلوی این مخابرات.مبین نت بخرید یه عمر آسوده خاطر زندگی کنید
    قصد ما این است که نمیریم تا توبه کنیم، ولی توبه نمی کنیم تا اینکه می میریم.

حضرت امام علی (ع)

www.tajestan.blogfa.com

کاربر حرفه ای
    حسین آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    633
    میزان امتیاز
    32

هنوز کلیک نکردم سایت میاد بالا خیلی توپه اصن یه حسو حال خاصی بهم دست داده چند روزه

حضرت امام رضا علیه السلام فرمود:
    مَنْ زَارَ قَبْرَ الحُسَیْنِ به شطِّ الفُرَاتِ، کَانَ کَمَنْ زَارَ اللّهَ فَوْقَ عَرْشِهِ «4»
    کسی که قبر حسین را در کربلا زیارت کند، مانند کسی است که خدا را بر فراز عرشش زیارت کرده است!

غافلگیر کردن بنده از جانب خداوند به این شکل است که به اون نعمت فراوان دهد و توفیق شکر گزاری را از او بگیرد

سلام
    به نظر من اسم تاپیک باید میشد نظرات در مورد اینترنت پر سرعت قم چون انگار نظر دوستان مثبته
    من شاتل استفاده میکنم کاملا هم راضی هستم با اینکه سرعتم 128 اما سرعت دانلودم تا 210 هم میرسه

كاربر درجه 3
    mahdi206 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    298
    میزان امتیاز
    16

من تماس گرفتم با بخش فروش اینترنت پرسرعت مخابرات (شماره 2020) گفتن سرعت سرویس های نامحدود درست نمیشه ..

بچه هایی که نامحدود گرفتن ، باید به فکر عوض کردن سرویس مخابرات یا کلاً به فکر عوض کردن شرکت ارائه دهنده اینترنت باشن ..

پس چه بهتر که اینجا یه بحثی داشته باشیم در مورد سرویس هایی که بچه ها از شرکت های مختلف استفاده کردن و راضی هستن تا ما مخابراتی ها !! بتونیم یه شرکت درست و درمون جایگزین کنیم
    .......

مدیر نمونه خرداد ماه
    Mahdi.a آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    16
    میزان امتیاز
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط h_jazire نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من اسم تاپیک باید میشد نظرات در مورد اینترنت پر سرعت قم چون انگار نظر دوستان مثبته
    من شاتل استفاده میکنم کاملا هم راضی هستم با اینکه سرعتم 128 اما سرعت دانلودم تا 210 هم میرسه
    من که نظر مثبتی نمیبینم !
    اما من که تا بتونم اطلاع رسانی میکنم کسی از این شرکت که
    به خاطر پول بیشتری به جیب زدن مشتریو ساده فرض میکنه
    سرویس نگیره.

---------- Post Merged at 11:40 AM ---------- Previous Post was at 11:36 AM ----------

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi206 نمایش پست ها
    من تماس گرفتم با بخش فروش اینترنت پرسرعت مخابرات (شماره 2020) گفتن سرعت سرویس های نامحدود درست نمیشه ..

بچه هایی که نامحدود گرفتن ، باید به فکر عوض کردن سرویس مخابرات یا کلاً به فکر عوض کردن شرکت ارائه دهنده اینترنت باشن ..

پس چه بهتر که اینجا یه بحثی داشته باشیم در مورد سرویس هایی که بچه ها از شرکت های مختلف استفاده کردن و راضی هستن تا ما مخابراتی ها !! بتونیم یه شرکت درست و درمون جایگزین کنیم
    من شاتل هم دارم.(512)
    از 2 سال پیش تا الآن هم هیچ مشکلی نداشتم.
    یکـــــه !
    تازه هرچند وقت هم زنگ میزنن میگن سرویس چطوره ؟ !
    تولدتم که بشه گیگ رایگان میده زنگ هم میزنه تبریک میگه!

نظر من هم اینه که اگر کسی از مخابرات سرویس بگیره (بعد از کارشون که
    بعد از تیلیغات و جذب مشتری سرویسو خراب کردند) فقط و فقط بهشون دور
    میده تا سر سرویس محدود هم بازی در بیارن ...
    ...

كاربر درجه 5
    hamid93 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    51
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi206 نمایش پست ها
    گفتن سرعت سرویس های نامحدود درست نمیشه ..

مطمئنی؟؟؟من الان 6 ماهه نامحدود دارم سرعتش زیر 5Kbps موقع دانلود میرسه چیکار کنم؟؟؟ اعصابم خورد شده

دری که
    ریـشه داشت شکست
    حرمــت همیشه داشت شکست
    یه مــادری تو این میون
    یه بار
    شیـشه داشت شکست

كاربر درجه 3
    mahdi206 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    298
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid93 نمایش پست ها
    مطمئنی؟؟؟من الان 6 ماهه نامحدود دارم سرعتش زیر 5Kbps موقع دانلود میرسه چیکار کنم؟؟؟ اعصابم خورد شده

آره بابا مطمئنم .. زنگیدم واحد فروششون گفت
    تازه توی پنل کاربریت بری ، تمدید سرویس رو بزنی میبینی که کلا نامحدود رو برداشتن
    .......

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین