نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: تصاویر محله پاکستانی‌ها در قم

مدیر باز نشسته
    مجتبی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    316
    میزان امتیاز
    18

پیش فرض تصاویر محله پاکستانی‌ها در قم

قم ـ خبرگزاری مهر: مهاجرت غیرقانونی و بی ضابطه اقوام مختلف به کشور مشکلات گوناگونی از جمله مشکلات پزشکی ـ بهداشتی، فرهنگی ـ اجتماعی، مالی ـ اقتصادی و امنیتی را به وجود آورده است.

اصا به جهنم که "به جهنم"....

مدیر باز نشسته
    مجتبی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    316
    میزان امتیاز
    18

پیش فرض پاسخ : تصاویر محله پاکستانی‌ها در قم

كاربر درجه 5
    آشنای غریب آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    207
    میزان امتیاز
    13

پیش فرض مهاجرین و مشکلات

نقل قول نوشته اصلی توسط SUZUKI نمایش پست ها
    قم ـ خبرگزاری مهر: مهاجرت غیرقانونی و بی ضابطه اقوام مختلف به کشور مشکلات گوناگونی از جمله مشکلات پزشکی ـ بهداشتی، فرهنگی ـ اجتماعی، مالی ـ اقتصادی و امنیتی را به وجود آورده است.

مهاجرت غیر قانونی سبب به وجود اومدن مشکلات مختلفی میشه و برای رفع این مشکلات باید فکری اساسی کرد.

جلوگیری از مهاجرت دیگران به کشور و همچنین اخراج آنها از کشور سبب رفع مشکلات نمیشه بلکه مشکلات رو بیشتر می کنه و این کار درست مثل اینه که آدم به جای حل سوال خود مسئله رو پاک کنه

من نمی خوام خودم رو صاحب نظر بدونم و انتقاد به دولت کنم ولی بعضی مواقع باید درست بیندیشیم و درست عمل کنیم

بسیاری از مشکلات که مهاجرین به وجود می آورند یا بر می گردد به دولت و یا اینکه خود ما آنها رو به گونه ای بزرگ جلوه می دهیم که فک می کنیم مهاجرین سبب مشکلات ... هستن در حالی که مانند این مشکلات در موارد دیگری وجود دارد که به آنها به عنوان یک معضل اجتماعی نمی نگرییم و از آنها با دیده اغماض( چشم پوشی و بی توجهی) رد می شیم و در برخی مواقع به آنها مثل یه درد نگاه می کنیم

به عنوان مثال عرض می کنم : هنگامی که به تصاویر فوق نگاه می کنیم در ذهن ما این مسئله شکل می گیرد که مهاجرین از لحاظ سطح اجتماعی بسیار پایین هستند و باعث شده اند که به شهر وجهه زشتی بدهند

و حال اگر تصاویر مانند همین را در مورد بعضی افراد شهرستانی یا روستایی و یا افرادی از اقوام دیگر ببینیم چنین فکری نمی کنیم و بلکه در برخی مواقع آنها را توجیه می کنیم.

مثال دیگری عرض کنم: اگر مهاجرین با لباس محلی خودشان در شهر راه بروند به آنها با دیده تحقیر نگاه می کنیم در حالی که اگر بر فرض مثال شخصی از اقوام ایرانی با لباس محلی خودش در خیابان راه برود نه تنها که تحقیر نمی کنیم بلکه افتخار هم می کنیم و سبب خوشحالی هم می شود که آری ما تمدنی با قدمت چندین ساله داریم که این نوع لباس هم نشانه ای از این تمدن است.

اینگونه عرض کنم که بسیاری از مواردی که ما در مورد مهاجرین می بینیم و آن را یک مشکل مهم و اساسی قلمداد می کنیم به علت دید ما به آنها است. دید ما نسبت به مهاجرین، مانند دید یک شخص به اشغالگر است و چون ما به طور غیر مستقیم آنها را مانند اشغالگران می دانیم و اینگونه تصور می کنیم که آنها کشور ما را اشغال کرده اند در برابر آنها موضع گیری می کنیم و نسبت به آنها و رفتار و حرکات آنها حساس هستیم اگر به جامعه نگاه کنیم روزها صدها حادثه تلخ اتفاق می افتد که علت آنها هم خودمان هستیم و به مهاجرین مربوط نیست با این وجود اگر یک حادثه کوچکی توسط یک مهاجری انجام شود آن را آنچنان بزرگ می کنیم که در مورد حوادث بزرگتر که توسط یک ایرانی انجام شود آن بزرگنمایی را نمی کنیم.

به مهاجرین افغانی نگاه کنیم
    اگر افغانستان را مانند گذشته به عنوان یکی از توابع ایران می دانستیم آن موقع دید فعلی را در برابر افغانی ها نداشتیم و با آنها مانند دیگر اقوام رفتار می کردیم ولی چون افغانستان را به عنوان یک کشور مستقل می دانیم نسبت به مردمان آن موضع گیری کرده ایم و در برخی موارد رفتاری غیر اسلامی داریم. بنده نمی خواهم که از مهاجرین دفاع کنم بلکه می خواهم به این مسئله کمی منصفانه نگاه کنم

این خاطره رو یه بنده خدایی برام تعریف کرده : مدتی با افغانی ها کار می کردم و نسبت به آنها خیلی حساس بودم ، و از اونا خوشم نمی اومد گفتیم خب تو که خوشت نمی اومد چرا باهاشون کار می کردی؟ گفت : به خاطر اینکه واقعا کارگر بودن، یه روز یه کارگر ایرانی بردم نصفه روز از زیر کار در رفت ولی اینا نه ، تا ساعت آخر کار می کنن ، به خاطر همین با خودم می بردمشون سر کار. بعدش ادامه داد: تا اینکه بنایی رو ول کردم اومدم اینجا، روز اولی هم که اومدم اینجا دیدم چند تا افغانی هست با خودم گفتم شانس ندارم اینجا هم باید با افغانی بگذرونم، یه مدتی گذشت ، دیدم که نه خیر اینا فرق می کنن، اینا بر عکس اون قبلی ها از لحاظ رفتار و اخلاق و برخورد و .. کلی با اونا فرق می کنن. یه روز یکیشون بهم گفت که شیعه هست. گفتم مگه افغانی شیعه هم داره که تو بخوای شیعه باشی گفت آره شیعه هم داره ولی شیعه ش کمتره.

این رو یه شخصی برام تعریف کرده بود. اگه خوب نگاه کنیم متوجه می شیم:
    1) همه خوب یا همه بد نیستن(پنج انگشت مثل هم نیستن) پس ما نباید با همه یه جور برخورد کنیم اینکه همه مهاجرین رو بد بدونیم کار درستی نیست.
    2) بعضی کارهای ما به خاطر عدم شناخت درست هست و چون شناخت دقیقی نداریم تمام اونا رو بد می دونیم
    3) هیچ وقت یه طرفه قضاوت نکنیم

قضاوت یه طرفه ناعادلانه است اگر یه رفیق مهاجر داشته باشین می فهمین چی می گم؟ اونا هم مشکلاتی دارن که مقصر ماییم

یه روز با یکی از مهاجرین داشتم حرف می زدم بهم گفت : یکی از اشتباهاتی رو که شما کردین این بوده که به جای اینکه با افغانی ها خوب برخورد کنین بد برخورد کردین گفتم مثل اینکه طلبکاری؟ گفت جدی می گم گفتم چرا این حرفو می زنی؟ گفت : نوع برخورد در روابط دیپلماسی دو کشور تاثیر گذار هست بعدش ادامه داد که در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اشخاص مختلفی از کشورهای مختلفی اومده بودن تا کاندید بشن ولی از ایران حتی یه افغانی هم نرفت نامزد انتخاباتی بشه گفتم خب این چه ربطی داره ؟ گفت : ببین اگه اون کسی که تو فرانسه تحصیل کرده و با مدرک دکترا از اونجا میاد و نامزد میشه اگه رای بیاره تا حدودی در روابط سیاسی دو کشور افغانستان و فرانسه تاثیر داره . همین طور اون شخصی که از آمریکا با تحصیلات عالیه آکادامیک میاد و ... اگه از ایران هم یه افغانی با تحصیلات عالی می رفت افغانستان و نامزد می شد و رای می اورد صد در صد تو روابط سیاسی دو کشور تاثیر گذار بود

گفتم: ایران چه نیازی داره که بخواد روابط خوب داشته باشه یا بد؟ گفت: اتفاقا روابط خیلی هم تاثیر داره اگه ایران رابطه خوبی داشته باشه نفوذ آمریکا در افغانستان و به تبعش در منطقه کم میشه و این هم یه نوع کاهش قدرت آمریکا در منطفه هست و ....

یه سری حرفایی بهم گفت که نمی دونستم و باورم نمی شد ( مثل اینکه سالانه بابت کار کردن مالیات می دن ، سالانه یه پولی رو به دولت پرداخت می کنن، به راحتی حق مسافرت به این شهر و اون شهر ندارن و ...)

در آخر هم بگم که قصدم دفاع کردن نیست بلکه اینه که به این قضیه جور دیگر هم می توان نگاه کرد
    ویرایش توسط آشنای غریب : 09-08-2012 در ساعت 11:11 PM
    اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر و اجعلنا من انصاره و اعوانه

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها وَ سر المستودع فیها

كاربر درجه 5
    se+7+en آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    147
    میزان امتیاز
    13

آخه برادر من شما فرق پاکستانی و افغانی رو نمیدونی؟

ﺗﻮ ،
    ﺭﻧﮓ ﻣـــےﺩﻫـــے
    ﺑﻪ ﻟﺒﺎﺳـــے ﮐﻪ ﻣـــےﭘﻮﺷـــے

ﺑُﻮ ﻣـــےﺩﻫـــے
    ﺑﻪ ﻋﻄﺮے ﮐﻪ ﻣـــےﺯﻧـــے

ﻣﻌﻨﺎ ﻣـــےﺩﻫـــے
    ﺑﻪ ﮐﻠﻤﻪﻫﺎے ﺑـــےﺭﺑﻄـــے ﻛﻪ،
    ﺷﻌـﺮﻫﺎے ﻣﻦ ﻣـــےﺷـﻮﻧﺪ ...

مدیر باز نشسته
    مجتبی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    316
    میزان امتیاز
    18

آشنای غریب لطفا کمی فونت رو بزرگ کن؛ ممنون از تحلیل زیبات!
    اکثر این افراد به عشق کریمه اهل البیت و یا تحصیل علم به قم آمده اند؛ این شیعیان پاکستانی با هزاران رویا به ایران اسلامی که آن را فخر شیعه میداند آمده اند!