نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: پاراکیت هندی طوق دار یا ملنگو - ring necked parakeet

مدیر نمونه خرداد ماه
    Mahdi.a آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    16
    میزان امتیاز
    18

پیش فرض پاراکیت هندی طوق دار یا ملنگو - ring necked parakeet

طول: 37 سانتی متر

وزن: 105 گرم

جوجه ها یا پرندگان نابالغ: شبیه پرنده ماده ولی با دم کوتاه تر، منقار نارجی ، و عنبیه مایل به خاکستری.

تعیین جنسیت: پرنده نر بالغ را می توان براحتی از روی حلقه صورتی رنگ دور گردن (طوق) و علامت سیاه رنگ روی صورت شناخت.

خاستگاه: افریقای شمالی - مرکزی از سنگال و موریتانیای جنوبی به سمت شرق تا جنوب سودان و شمال اوگاندا. رنگ گونه هایش سبز مایل به زرد ، و سیاهی منقار بالایی اش کمتر است. بومی شرق سودان، شمال اتیوپی ، جیبوتی و گاهی نیز شمال سومالی می باشد.

وضعیت: در زیستگاه های مختلف ، با پراکندگی زیاد، در حد متوسط تا نیمه متوسط یافت میشود.

صرف نظر از اختلاف جثه این دو پرنده(شاه طوطی و طوطی سبز معمولی)، تنها تفاوتی که از لحاظ وضعیت پرها می توان بین این دو طوطی قائل شد ان است که طوطی های الکساندرین (شاه طوطی) بر روی شانه خود نقاط قرمز رنگی نیز دارند.

اشتاباها گاه انها را طوطی سبز می نامند !

بسیار زیباست خوب حرف زدن یاد می گیرد در صورتی که از کوچکی نزد صاحب خود بزرگ و تربیت شود.

حلقه مشخص دور گردن (طوق) در جنس نر این پرنده تا 2 سالگی ظاهر نمی شود.

نمی توان سن این پرنده را با اطمینان تخمین زد در شرایط مناسب این طوطی با هوش می تواند تا ۵۰ سال عمر کند.

اما اصولا این پرنده ها برای اهلی کردن مناسب نیستند.

انگليسي : Rose-Ringed Parakeet

فرانسه : Perruche a Collier

لاتين : Psittacula Krameri

مشخصات : 4۰ سانتي متر با احتساب دم كه طول آن 25 سانتي متر است . پرنده‌اي ست كاملا مشخص به رنگ سبز روشن ، با دم خيلي دراز و دم تيز ، بال‌هاي نوك‌تيز و منقار قرمز قلاب مانند . طوطي طوق صورتي نــر ؛ گلوي سياه دارد و در پس گردنش يك طوق باريك به رنگ صورتي مايل به قرمز ديده مي شود . پروازش سريع و توام با بال زدن‌هاي تند است ، پرنده‌اي است اجتماعي و در مناطقي كه فراوان است به صورت گله‌های كوچك ديده مي شود .

زيستگاه : باغ‌ها ، ميوه‌زارها ، پارك‌ها و كشتزارها با درختان بلند .
    پراكندگي : جمعيت‌هايي كه از طوطي‌هاي قفسي فراری نتيجه شده اند ، به حالت وحشي در بسياری از شهرهاي بزرگ ايران ، در زمين‌هاي پست ناحيه خزر و خوزستان ديده مي شوند . امكان دارد كه به حالت طبيعي و در منتهي‌اليه جنوب شرقي ايران يافت شود . اخيرا در جزيره خارك چند طوطي بزرگ هندي ديده شده است.
    منبع : www.2-t.ir توسط
    مــA
    ...

كاربر درجه 4
    mindi آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    244
    میزان امتیاز
    13

پیش فرض پاسخ : پاراکیت هندی طوق دار یا ملنگو - ring necked parakeet

سلام من تازه عضو اینجا شدم من یه ماده اینو میخوام خیلی گرونم پول ندارم من یه ملنگو نر دارم تا حالا 3 4 تا ماده براش گرفتم که نر شده الانم خودم خسته شدم چون تا مادرو یکم رام میکنمو بهش عادت میکنم میبینم کم کم بعد 7 8 ماه دور گردنش پرهای قرمز و مشکی در میاد و نر میشه و باید دل بکنم که خیلی سخته تا حالا یه ماده نتونستم بخرم لطفا بهم کمک کنین قدرت خریدمم بالا نیست مهم نیست ماده چند سالش باشه میخوام جفت بخوره و جوجه بدن اسم ملنگو من فندقه خیلی تنهاست خیلیم اذیت شده تا حالا انقد براش جفت گرفتم که نر شده هرکی کمکم کنه ممنونش میشم من قم زندگی میکنم ولی میتونم اخر هفته ها تهرانم برم ممنون میشم هرکی داره یا هرکی سراغ داره بهم خبر بده

كاربر درجه 4
    hunter آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط mindi نمایش پست ها
    سلام من تازه عضو اینجا شدم من یه ماده اینو میخوام خیلی گرونم پول ندارم من یه ملنگو نر دارم تا حالا 3 4 تا ماده براش گرفتم که نر شده الانم خودم خسته شدم چون تا مادرو یکم رام میکنمو بهش عادت میکنم میبینم کم کم بعد 7 8 ماه دور گردنش پرهای قرمز و مشکی در میاد و نر میشه و باید دل بکنم که خیلی سخته تا حالا یه ماده نتونستم بخرم لطفا بهم کمک کنین قدرت خریدمم بالا نیست مهم نیست ماده چند سالش باشه میخوام جفت بخوره و جوجه بدن اسم ملنگو من فندقه خیلی تنهاست خیلیم اذیت شده تا حالا انقد براش جفت گرفتم که نر شده هرکی کمکم کنه ممنونش میشم من قم زندگی میکنم ولی میتونم اخر هفته ها تهرانم برم ممنون میشم هرکی داره یا هرکی سراغ داره بهم خبر بده
    دوست عزیز شما باید سن ملنگو از عنبیه دور چشمشون متوجه بشید نه طوق گردنش-اگه مشکی یا قهوه ای تیره باشه عنبیه از تولد تا ۷ ماهگی هستش اگه دودی تیره دودی روشن سفید طوسی باشه تا یک سال-از یک سالگی تا ۳ سالگی هم به تدریج کرم میشه اخرش هم زرد رنگ میشه -من یه ماده بالغ داشتم اگه زودتر پستتون میدیدم میدادمش به شما :(
    ویرایش توسط hunter : 01-25-2014 در ساعت 04:56 PM
    تو میان ما ندانی
    که چه می رود نهانی

كاربر درجه 4
    mindi آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    244
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط fighter man نمایش پست ها
    دوست عزیز شما باید سن ملنگو از عنبیه دور چشمشون متوجه بشید نه طوق گردنش-اگه مشکی یا قهوه ای تیره باشه عنبیه از تولد تا ۷ ماهگی هستش اگه دودی تیره دودی روشن سفید طوسی باشه تا یک سال-از یک سالگی تا ۳ سالگی هم به تدریج کرم میشه اخرش هم زرد رنگ میشه -من یه ماده بالغ داشتم اگه زودتر پستتون میدیدم میدادمش به شما :(
    اره منم اینو میدونم ولی نرها تا 3 سالشون بشه عنبیه چشمشون مثل ماده ها سفیده و خیلی سخت قابل تشخیص پرنده فروشیم که میری ازت میپرسه چی میخوای میگی نر کار نداره جنسیت پرنده خودش چیه میگه من دارم بهت میده حالا اگه نر بخوای میگه دارم مادم بخوای میگه دارم وقتی میری پرنده فروشی بخشیدا ولی انگار همه پرندههاشون دوجنسن وقتی میخری میای خونه جنسیتشونو انتخاب میکنن والا
    ماجرای عجیبی است!

چند میلیون نفرشامگاه هر جمعه منتظر مختارنامه هستند که انتقام حسین (ع) را بگیرد؛

غافل از اینکه 1174سال است مهدی (عج) فقط 313 یار میخواهد تا انتقام جد شهیدش را بگیرد...

كاربر درجه 4
    hunter آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط mindi نمایش پست ها
    اره منم اینو میدونم ولی نرها تا 3 سالشون بشه عنبیه چشمشون مثل ماده ها سفیده و خیلی سخت قابل تشخیص پرنده فروشیم که میری ازت میپرسه چی میخوای میگی نر کار نداره جنسیت پرنده خودش چیه میگه من دارم بهت میده حالا اگه نر بخوای میگه دارم مادم بخوای میگه دارم وقتی میری پرنده فروشی بخشیدا ولی انگار همه پرندههاشون دوجنسن وقتی میخری میای خونه جنسیتشونو انتخاب میکنن والا
    شما اگه چشم زرد بخرید دیگه مشکلی پیش نمیاد
    پرنده فروشا فقط دنبال فروختن پرنده خودشون هستن من اون اولا که اومده بودم تو کار طوطی مشکلات بسیاری با جنسیت طوطی سانان داشتم
    پیرم کردن
    تو میان ما ندانی
    که چه می رود نهانی