صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19

موضوع: همه چیز درباره اولین جلسه خواستگاری

كاربر درجه 2
    بانوی شرقی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    361
    میزان امتیاز
    22

پیش فرض همه چیز درباره اولین جلسه خواستگاری

--------------------------------------------------------------------------------

خواستگاری و ازدواج، یك راه و یك شیوه ندارد. این اتفاق غافلگیركننده، ممكن است برای هر‌كدام از شما به‌شكلی خودش را نشان دهد. اما در شکل رسمی آن وقتی قرار است در منزل تان از شما خواستگاری شود و در مورد آینده مشترك صحبت کنید، باید نکاتی را بدانید تا این جلسه مهم را به خوبی پشت سر گذارید.

--------------------------------------------------------------------------------

جمع‌آوری اطلاعات

اگر یكی از آشنایان یا دوستان‌تان خواستگار را به شما معرفی كرده یا این‌كه به واسطه‌ای، خودتان هم تاحدودی می‌شناسیدش، بهتر است با اطلاعات قبلی وارد این قرار شوید. از فرد واسطه در مورد شخصیت خواستگارتان سوالاتی بپرسید و از این‌كه چه مسائلی برایش بیشترین اهمیت را دارد هم باخبر شوید. اطلاعات كمی هم در مورد وضعیت خانوادگی‌اش به دست بیاورید تا با پیش فرض‌های مناسب در اولین جلسه حاضر شوید.

كلیات مهم تر از جزئیات

رفتار طبیعی‌ داشته باشید. نه این‌كه در همان جلسه اول خیلی خودمانی شوید و نه این‌كه فكر كنید كه با یك دوست یا همكار دارید صحبت می‌كنید، خیلی رسمی حرف نزنید و رفتار نكنید. می‌توانید حتی از خاطرات‌تان برای هم بگویید یا از علائق‌تان اما این قرار را پر از پرسش و پاسخ برگزار نكنید. هیچ وقت در جلسه اول از او نپرسید كه این چندمین باری است كه خواستگاری می‌كند یا این‌كه قبل از شما افراد دیگری در زندگی‌اش بوده‌اند یا نه. وقتی کلیات طرف مقابل را پذیرفتید، برای پرسیدن این سوالات وقت کافی خواهید داشت.

شنونده خوبی باشید

حتی اگر حرف‌هایش برای‌تان چندان جالب نیست، باز هم باید با اشتیاق گوش كنید. یادتان نرود كه برای شنیدن حرف‌های او و گفتن حرف‌های خودتان این قرار را گذاشته‌اید. پس هرگز صحبت‌هایش را از روی بی‌میلی قطع نكنید و در طول این مدت با لبخندتان او را همراهی كنید.

در آغاز كار مواضع‌تان را مشخص كنید. اگر اهدافی برای زندگی‌تان دارید كه نمی‌توانید از آن‌ها بگذرید و برایتان حیاتی هستند، بهتر است در آغاز كار او را با این موارد آشنا كنید

اول جنگ كنید

همیشه شنیده‌اید كه جنگ اول بهتر از صلح آخر است. در این مواقع هم بهتر است در آغاز كار مواضع‌تان را مشخص كنید. اگر اهدافی برای زندگی‌تان دارید كه نمی‌توانید از آن‌ها بگذرید و برایتان حیاتی هستند، بهتر است در آغاز كار او را با این موارد آشنا كنید. اگر قصد دارید ادامه تحصیل بدهید، به شهر یا كشور دیگری بروید یا هر اتفاق مهم دیگری را پیگیری كنید، با ملایمت آن را مطرح كرده و واكنش اورا به این نظر را مشاهده كنید.

در مورد موفقیت‌های‌تان حرف بزنید

به جای حرف زدن در مورد شكست‌های عاطفی و خواستگار‌های قبلی یا غرولند‌های رئیستان، از موضوعات هیجان انگیز و مثبت حرف بزنید. علائق‌تان، تجربیات هیجان‌انگیزی كه داشته‌اید یا برنامه‌هایی كه برای آینده دارید می‌تواند موضوعات خوبی برای حرف‌های‌تان باشد. قرار نیست خودستایی كنید اما می‌توانید در لابه‌لای حرف‌ها و در پاسخ به بعضی سوالاتش، در مورد موفقیت‌های خودتان هم صحبت كنید.

فقط خودتان باخبر باشید

اولین جلسه معمولا تنها به قصد آشنایی برگزار می شود. پس نه در موردش فكری جدی و رمانتیك كنید و نه چنین تصوری را به دیگران القا كنید. ممكن است خانواده شما یا حتی او، بعد از این قرار تمایلی به ادامه دادن رابطه نداشته باشند، پس با باخبر كردن فامیل و دوست و آشنا از این اتفاق، ‌خودتان را در برابر آن‌ها مسئول یا پاسخ‌گو نكنید.

یك لباس نیمه رسمی و كفشی با پاشنه متناسب و برق افتاده می‌تواند شما را موقرتر جلوه دهد. درباره حجابتان همان طور که همیشه هستید بپوشید. پوشیده تر از آن چه هستید خود را جلوه ندهید چون مطمئنا انتظارات متفاوتی از شما شکل خواهد گرفت

اهمیت لباس‌ها

راحت بودن‌تان را فدای زیبایی‌تان نكنید. اگركفش زیبایی كه توان درست راه رفتن را از شما می‌گیرد به پا كنید، ممكن است برای‌تان دردسرساز شود. در عین آراسته بودن، مناسب شرایط لباس بپوشید. یك لباس نیمه رسمی و كفشی با پاشنه متناسب و برق افتاده می‌تواند شما را موقرتر جلوه دهد. درباره حجابتان همان طور که همیشه هستید بپوشید. پوشیده تر از آن چه هستید خود را جلوه ندهید چون مطمئنا انتظارات متفاوتی از شما شکل خواهد گرفت.

از زندگی‌اش با خبر شوید

بدون آن‌كه موضوع را شبیه به كندوكاو زندگی او كنید، سعی كنید اطلاعاتی را در مورد خانواده‌اش به دست بیاورید. وضعیت زندگی خواهر و برادر‌ها، شغل‌شان و شیوه زندگی‌شان می‌تواند شما را به شخصیت او نزدیك‌تر كند. ببنید كه چقدر با خانواده‌اش نزدیك و صمیمی است و چگونه یكدیگر را در جریان زندگی حمایت می‌كنند. یادتان نرود كه قابل اعتماد‌ترین مردان، كسانی هستند كه با خانواده خودشان ارتباط نزدیك عاطفی دارند.

صادقانه و شفاف «نه» بگویید

خواستگاری یک جلسه دو طرفه است. همان‌طور كه شما باید او را بپسندید او هم نیاز دارد كه در مورد شما كمی فكر كند. اگر او را پسندیده‌اید، ‌منتظر تماس خانواده اش بمانید و با خوشرویی قرار جلسه بعد را بگذارید. اگر هم فكر می‌كنید كه او مرد رویاهای شما نیست، باز هم باید كه در مورد این موضوع با هم صحبت كنید. برنداشتن تلفن یا جواب سربالا دادن مشكلی را حل نمی‌كند، پس خودتان را از او پنهان نكنید. صادقانه و با حفظ احترام، برایش توضیح دهید که فکر می کنید زندگی مشترکتان با او باعث خوشبختی هیچ کدام تان نمی شود. هرگز برای دادن این جواب «نه» واسطه‌ها را نفرستید. این حق اوست كه جواب‌تان را از زبان خودتان بشنود

خب در ادامه مباحث ازدواج شما بگید مراسم های خواستگاری تون چطور انجام میشه و بگید خودتون تا به حال مراسم خواستگاری رو تجربه کردید از مراسم خواستگاری های خودتون و اشنایانتون که نکات خوب و جالبی داره برای ما هم بیان کنید

بــــرای ِ هــر کـس کـه رفــتـنی سـت ،
    فــــقـط بــــایــــد ..
    کنــــار ایــستــاد ..
    و ..
    راه بـــــاز کـــــرد !
    بــه هـمـیـن ســـادگــــی !

عضو جديد قمیا
    mohsen___67 آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره اولین جلسه خواستگاری

یا خدا ! من که از خاستگاری خیلی میترسم!!!!

ناظر کل انجمن ها
    alireza آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    10

قرار شد توی این انجمن جوانان کپی پیست نکنیم.به صورت سوال مطرح کنید

من خواستگاری زیاد رفتم. همشو مامانم پیدا کرده بوده. یا من نپسندیدم یا اونا. بالاخره هر دو طرف باید مچ بشن

سبد گل میبریم معمولا. بیشتر جمعه ها میریم. حضرت علی گفتن بهتره جمعه باشه. حدیث داریم

پدران هم منزل هستن همه رو آدم مبیبنه.

از این خواستگاریا که اول مادرم بره بعد من برم اصلا نداریم ! چون من همیشه میگم نباید 2 بار مزاحم یه خانواده بشیم. اصل کار من و عروسیم که باید همو ببینیم.

اونجا هم بیشتر از کار و تحصیلات و توقعات و ملاک ها صحبت میکنیم. من به وسایل خونه پدری دختر خیلی اهمیت میدم. نشون میده که سبک زندگیشون چه جوریه

یه بار رفتم یه جا ، توی حیاط شون سگ بود ! توی خونه یه اسکت آویزون بود از سقف ! گفتم پاشیم بریم !!!
    ویرایش توسط alireza : 05-15-2012 در ساعت 03:55 PM
    اگر از خداوند (صاحب عزت و جلال )طلب آمرزش کنی خداوند تورا می آمرزد

كاربر درجه 2
    بانوی شرقی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    361
    میزان امتیاز
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza نمایش پست ها
    خب اصول کلی شو بیان کردیم حالا داریم در مورد اداب رسوم بچه ها هم پرسش می کنیم
    خوبه که در مورد روش ها و اداب درست هر مراسمی اطلاع کافی داشته باشیم
    بــــرای ِ هــر کـس کـه رفــتـنی سـت ،
    فــــقـط بــــایــــد ..
    کنــــار ایــستــاد ..
    و ..
    راه بـــــاز کـــــرد !
    بــه هـمـیـن ســـادگــــی !

كاربر درجه 2
    نسترن آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    147
    میزان امتیاز
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza نمایش پست ها

من خواستگاری زیاد رفتم. همشو مامانم پیدا کرده بوده. یا من نپسندیدم یا اونا. بالاخره هر دو طرف باید مچ بشن

سبد گل میبریم معمولا. بیشتر جمعه ها میریم. حضرت علی گفتن بهتره جمعه باشه. حدیث داریم

پدران هم منزل هستن همه رو آدم مبیبنه.

از این خواستگاریا که اول مادرم بره بعد من برم اصلا نداریم ! چون من همیشه میگم نباید 2 بار مزاحم یه خانواده بشیم. اصل کار من و عروسیم که باید همو ببینیم.

اونجا هم بیشتر از کار و تحصیلات و توقعات و ملاک ها صحبت میکنیم. من به وسایل خونه پدری دختر خیلی اهمیت میدم. نشون میده که سبک زندگیشون چه جوریه

یه بار رفتم یه جا ، توی حیاط شون سگ بود ! توی خونه یه اسکت آویزون بود از سقف ! گفتم پاشیم بریم !!!
    یعنی وسایل خونه مهمتر از خود دختر هست.اگر کسی خونشون معمولی بود ولی دختر و خانوادش عالی بودند .پا میشید میایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    روحی فداک یا ابا عبد الله الحسین

كاربر درجه 5
    mina90 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    49
    میزان امتیاز
    14

من هم همه حرف های مهدیه جون تایید می کنم .
    ما اینطوری هستیم که بعد از پرسیدن مشخصات ظاهری از طریق تلفن اول تحقیق می کنیم که الکی خواستگار راه ندیم تو خونه. اخه طرف مقابل رو که نمیشناسیم . مخصوصا تو قم که حتی یه آشنا نداریم .

كاربر درجه 3
    پرنیان آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط نسترن نمایش پست ها
    یعنی وسایل خونه مهمتر از خود دختر هست.اگر کسی خونشون معمولی بود ولی دختر و خانوادش عالی بودند .پا میشید میایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نسترن جان به نظر تو سگ داشتن و اسکلت آویزون کردن معمولیه؟

ما هم مث مهدیه هستیم. هرکسی رو راه نمیدیم. بهتره بگم کلا کسی رو راه نمیدیم

مرد که باید گل ببره. دختر هم از اول میره میشینه. از اینا نیستیم که دختر بعد از یه ربع که باباهه گفت دخترم بیا ، پاشه بره !! چون این حرکت یعنی ما شما رو پسندیدیم ، حالا دخترم پاشو بیا. اینو تو کلاس ازدواج یاد گرفتم

و چه زیباست تجربه ی عشق...

مدیر انجمن تخصصی سکه 3eke.ir

كاربر درجه 5
    S.P.Y آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    348
    میزان امتیاز
    13

اصلامهم نیست خونشون سگ داشته باشن یا دایناسور. اسکلت باشه یا خودجنازه از سقف اویزون باشه شماکه خواستگاری اسکلت نمیری مهم ترین مسئله متدین بودن خانواده دختر و خداترس بودنشون است که بقیهمسائل زیر سایه این دو چیز قابل حل شدن است
    هرکی موافقه بامن دستاش بالا

قصه اصحاب كهف يك شوخيست اينجا يك روز بخوابي همه تو را از ياد مي برن

كاربر درجه 3
    elahe آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    130
    میزان امتیاز
    18

فضای زندگی و طرز خونه ی فرد نشانه ای از طرز فکر و اعتقادات اون خانوادس....
    مثلا اگر خانواده ای متدین باشه سگ توخونش چکار میکنه؟
    قصد ما این است که نمیریم تا توبه کنیم، ولی توبه نمی کنیم تا اینکه می میریم.

حضرت امام علی (ع)

www.tajestan.blogfa.com

كاربر درجه 3
    پرنیان آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    19

اتفاقا خیلی مهمه آقای گرگ

شما اگه بری خونه کسی ریسیور ماهواره ببینی بیشتر خوشحال میشی یا اینکه قرآن ببینی؟

کتاب شعر ببینی بیشتر خوشحال میشی یا شیشه مشروب؟

چیز هایی که توی خونه یه فرد هستن نشون دهده ی حال و هوای اون خانواده اس

و چه زیباست تجربه ی عشق...

مدیر انجمن تخصصی سکه 3eke.ir

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین