صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 28 از 28

موضوع: خاطرات باور نکردنی یک حاج اقا(2): دختران دانشگاه بايد اسلحه حمل نمایند.

كاربر درجه 5
    پسر پائیز آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض پاسخ : خاطرات باور نکردنی یک حاج اقا(2): دختران دانشگاه بايد اسلحه حمل نمایند.

اون پارچه ای که شما میگید برای شما پارچه است!برای خیلی ها مقدسه!
    شما که اینطور با چادر برخورد میکنید مطمئن باشید به قرآن میگید کاغذ پاره!
    به پیغمبر و اماما میگید آدم معمولی که دنبال جاه طلبی بودن(نعوذ بالله)
    میترسم بگید خدا هم خودشو فیلم کرده فقط بلده دستور بده!

اون پارچه ی مشکی دست و پا گیر این اجازه رو نمیده که یکسری مرد ...... به شما نگاه سوء داشته باشن!مگر اینکه خودتون بخواید که اون یه بحث دیگه ای هست!
    شما که حضرت محمد رو میشناسید برید ببینید چی گفته بعد بیاید بگید!خدا که از حضرت محمد بالاتره!
    ما نگفتیم مانتو بده!گفتیم میشه بهتر از مانتو هم باشه

“و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاکدامنى ورزند و زیورهاى خود را آشکار نگردانند مگر آنچه که طبعا از آن پیداست و باید روسرى خود را بر سینه خویش [فرو] اندازند و زیورهایشان را جز براى شوهرانشان یا ….. آشکار نکنند و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمین] نکوبند تا آنچه از زینتشان نهفته مى‏‌دارند معلوم گردد…“.***سوره ی نور آیه 31 ***

«یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَن یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِیمًا»

در این آیه آمده است ای پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلباب‌ها، روسری‌های بلند، یا چیزی شبیه چادر (خود را بر بدن خویش فرو افكنند این كار برای آن كه شناخته نشوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است.

در روایت آمده است كه «مرد نابینایی از حضرت فاطمه (علیها‌السلام) اجازه ورود خواست حضرت خود را پوشاند (و چادر به سر كردند) سپس اجازه‌ی ورود دادند، پیامبر (ص) كه همراه آن مرد بود، پرسید: چرا خود را پوشاندی (و چادر سر كردی) او كه تو را نمی‌بیند؟! عرض كرد: پدر اگر او مرا نمی‌بیند من كه او را می‌بینم علاوه بر این او بو را استشمام می‌كند پیامبر فرمود: گواهی می‌دهم كه تو پاره‌ی تن من هستی.

در قرآن دو دستور در خصوص حجاب زنان آمده است حجاب حداقلی و حجاب حداکثری. در حجاب حداقلی بعد ظاهری و فیزیکی آن بحث خمار است. یعنی زن مسلمان در هر جای دنیا می‌تواند به شکلی که زن‌های پاک‌دامن و عفیف آن منطقه لباس می‌پوشند، درآید. البته با حفظ دستورات قرآن یعنی افزودن مکمل‌هایی به آن به گونه‌ای که کل بدن بجز گردی صورت و دست‌ها تا مچ پوشیده باشد. در حجاب حداکثری ، که رتبه اول حجاب است کلید واژه جلباب را داریم. لغت‌شناسان می‌گویند کلمه جلباب در خودش رنگ سیاه را دارد. بنابراین رنگ مشکی در جایگاه خود، - در حضور اجتماعی زنان - اولویت پیدا می‌کند.

راستی اینو یادم رفت بگم که اینجا انجمنه!انجمن میدونید یعنی چی؟
    یعنی جایی که هم مرد اونجاست و هم زن!پس اینکه میگید چرا مردها نظر میدن به نظر یکم ....
    ویرایش توسط پسر پائیز : 03-18-2012 در ساعت 01:11 PM

خمیده پشت از آن دارند پیران جهان دیده

که اندر خاک می جویند ایام جوانی را . . .

كاربر درجه 3
    پرنیان آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    19

پیش فرض پاسخ : خاطرات باور نکردنی یک حاج اقا(2): دختران دانشگاه بايد اسلحه حمل نمایند.

اولا که مگه من نگفتم نظرات منو تفسیر نکنید؟ مگه اینجا انجمن نیست؟ شما حق نداری انقد تهاجمی به نظرات من بی احترامی کنی. نظر من برای خودم محترمه. اگه برای شما محترم نیست ، اصلا مهم نیست !! حق ندارید نظرات منو بررسی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط پسر پائیز نمایش پست ها
    اون پارچه ای که شما میگید برای شما پارچه است!برای خیلی ها مقدسه!
    شما که اینطور با چادر برخورد میکنید مطمئن باشید به قرآن میگید کاغذ پاره!
    به پیغمبر و اماما میگید آدم معمولی که دنبال جاه طلبی بودن(نعوذ بالله)
    میترسم بگید خدا هم خودشو فیلم کرده فقط بلده دستور بده!
    جدا؟! مطمئن باشم؟ شما به چه اجازه ای به جای من صحبت میکنید؟؟ من کی این اراجیف رو گفتم؟! بله؟!!!! بار اخرتون باشه این حرف های کفر انگیز رو به من نسبت میدین. این حرفا به من نمیچسبه. به درد خودتون میخوره

اون پارچه ی مشکی دست و پا گیر این اجازه رو نمیده که یکسری مرد ...... به شما نگاه سوء داشته باشن!مگر اینکه خودتون بخواید که اون یه بحث دیگه ای هست!
    شما به چه حقی به من بی احترامی میکنید؟ یعنی چی که خودم بخوام؟ گفتم که این جملات به خودتون بر میگرده. لطفا یاد بگیرید درست صحبت کنید وگرنه جاتون توی انجمن نیست

“و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاکدامنى ورزند و زیورهاى خود را آشکار نگردانند مگر آنچه که طبعا از آن پیداست و باید روسرى خود را بر سینه خویش [فرو] اندازند و زیورهایشان را جز براى شوهرانشان یا ….. آشکار نکنند و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمین] نکوبند تا آنچه از زینتشان نهفته مى‏‌دارند معلوم گردد…“.***سوره ی نور آیه 31 ***

«یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَن یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِیمًا»

در این آیه آمده است ای پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلباب‌ها، روسری‌های بلند، یا چیزی شبیه چادر (خود را بر بدن خویش فرو افكنند این كار برای آن كه شناخته نشوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است.

در روایت آمده است كه «مرد نابینایی از حضرت فاطمه (علیها‌السلام) اجازه ورود خواست حضرت خود را پوشاند (و چادر به سر كردند) سپس اجازه‌ی ورود دادند، پیامبر (ص) كه همراه آن مرد بود، پرسید: چرا خود را پوشاندی (و چادر سر كردی) او كه تو را نمی‌بیند؟! عرض كرد: پدر اگر او مرا نمی‌بیند من كه او را می‌بینم علاوه بر این او بو را استشمام می‌كند پیامبر فرمود: گواهی می‌دهم كه تو پاره‌ی تن من هستی.
    این چیزی شبیه چادر رو کی اضافه کرده؟! توی آیه نیمده چادر. لطفا خودتون اضافه نکنید

در ضمن حضرت زهرا رو با خانم های امروزی مقایسه نکنید. خیلی فرقشونه !!

در قرآن دو دستور در خصوص حجاب زنان آمده است حجاب حداقلی و حجاب حداکثری. در حجاب حداقلی بعد ظاهری و فیزیکی آن بحث خمار است. یعنی زن مسلمان در هر جای دنیا می‌تواند به شکلی که زن‌های پاک‌دامن و عفیف آن منطقه لباس می‌پوشند، درآید. البته با حفظ دستورات قرآن یعنی افزودن مکمل‌هایی به آن به گونه‌ای که کل بدن بجز گردی صورت و دست‌ها تا مچ پوشیده باشد. در حجاب حداکثری ، که رتبه اول حجاب است کلید واژه جلباب را داریم. لغت‌شناسان می‌گویند کلمه جلباب در خودش رنگ سیاه را دارد. بنابراین رنگ مشکی در جایگاه خود، - در حضور اجتماعی زنان - اولویت پیدا می‌کند.

راستی اینو یادم رفت بگم که اینجا انجمنه!انجمن میدونید یعنی چی؟
    یعنی جایی که هم مرد اونجاست و هم زن!پس اینکه میگید چرا مردها نظر میدن به نظر یکم ....
    این قسمت ام چون از جای دیگه کپی کردین ارزشی نداره برام.
    من نگفتم نظر ندن. گفتم کاسه ی داغ تر از آش نشن !!

منم از فردا راه میوفتم میگم هر مردی آستین کوتاه میپوشه آدم بیخودیه. به قرآنم میگه کاغذ پاره ! همه مردا حجاب برترشون میشه آستین بلند.

خب این درسته؟ معلومه که نه !

در آخر باید بگم شما بیشتر نظرات تون توی انجمن حالت تهاجمی داره. برادر اگه خوشتون نمیاد از نظر کسی ، سکوت کنید دلیل نمیشه همه رو به چالش بکشید که.

و چه زیباست تجربه ی عشق...

مدیر انجمن تخصصی سکه 3eke.ir

كاربر درجه 5
    پسر پائیز آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پرنیان نمایش پست ها
    در آخر باید بگم شما بیشتر نظرات تون توی انجمن حالت تهاجمی داره. برادر اگه خوشتون نمیاد از نظر کسی ، سکوت کنید دلیل نمیشه همه رو به چالش بکشید که.
    اولا نمیدونم شما چرا اینارو به خودتون گرفتید!منظور من از شما شمای نوعی بود وگرنه شما تنها نیستی که از مانتو استفاده میکنی!
    در ضمن اگر نظر شخصی شماست پس برای شماست پس چرا تو انجمن مطرح میکنید؟اگر مطرح کردید باید انتظار نقدش رو هم داشته باشید!
    شما که چادر رو یه پارچه ی معمولی میدونید بعید نیست که...

جلباب رو چیزی شبیه چادر همه جا معنی کردند.حالا اگر شما دوست دارید چیز دیگه ای معنی کنید اون یه بحث دیگه ای هست!
    حتی اگر خواستید میتونم براتون سخنان استاد مطهری در مورد جلباب رو براتون قرار بدم!

پس این تفکرات شما هم که از غرب نشات گرفته کپی شده از غربه و برای من هیچ ارزشی نداره!

چرا درست نیست!مرد هم باید حجابشو رعایت کنه!

راستی اینم یادم رفت بگم حضرت زهرا الگوی زنای ماست!اونم زن بوده و هیچ فرقی نداشته اما خواسته خدایی باشه و اونطوری شده!ما هم اگر بخوایم میتونیم...

در ضمن در مورد تهاجم که میگید خوبه دقت کنید که اول شما نظرتون رو تهاجمی گفتید که من جوابتون رو دادم!

شما همیشه دوست دارید حرف خودتون رو ثابت کنید مثل اون قضیه ای که دوست داشتید نشون بدید که زن از مرد بهتره که متاسفانه نتونستید...

موفق باشید

مدیر انجمن معماری
    مهدیه آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    38
    میزان امتیاز
    21

آقا حسام این حرفهای شما بزرگترین توهین به خانمهای مانتویی و محجبه این سایته یادتون باشه که این چادر نیست که به ما قداست و پاکی میده این ماییم که با رفتارمون برای چادر قداست میاریم بقیه صحبتهایی که باید گفته میشد خانم پرنیان بیان کرد

كاربر درجه 3
    پرنیان آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    19

اولا نمیدونم شما چرا اینارو به خودتون گرفتید!منظور من از شما شمای نوعی بود وگرنه شما تنها نیستی که از مانتو استفاده میکنی!
    در ضمن اگر نظر شخصی شماست پس برای شماست پس چرا تو انجمن مطرح میکنید؟اگر مطرح کردید باید انتظار نقدش رو هم داشته باشید!
    شما که چادر رو یه پارچه ی معمولی میدونید بعید نیست که...

جلباب رو چیزی شبیه چادر همه جا معنی کردند.حالا اگر شما دوست دارید چیز دیگه ای معنی کنید اون یه بحث دیگه ای هست!
    حتی اگر خواستید میتونم براتون سخنان استاد مطهری در مورد جلباب رو براتون قرار بدم!

پس این تفکرات شما هم که از غرب نشات گرفته کپی شده از غربه و برای من هیچ ارزشی نداره!

چرا درست نیست!مرد هم باید حجابشو رعایت کنه!

راستی اینم یادم رفت بگم حضرت زهرا الگوی زنای ماست!اونم زن بوده و هیچ فرقی نداشته اما خواسته خدایی باشه و اونطوری شده!ما هم اگر بخوایم میتونیم...

در ضمن در مورد تهاجم که میگید خوبه دقت کنید که اول شما نظرتون رو تهاجمی گفتید که من جوابتون رو دادم!

شما همیشه دوست دارید حرف خودتون رو ثابت کنید مثل اون قضیه ای که دوست داشتید نشون بدید که زن از مرد بهتره که متاسفانه نتونستید...

موفق باشید
    تو انجمن مطرح میکنم چون دوست دارم. اما انتظار نقد اش رو نمیکشم. چون نظرات دیگران رو قبول ندارم و نظرم عوض نمیشه

گفتم که این بعید نیست ها رو به خودتون نسبت بدین. تهمت بزنید من روز قیامت نمیگذرم ازتون. حالا بدوید دنبال حلالیت !!

تفکرات من غربیه؟ پس شما هم از یه مشت عرب نشات گرفته. هرچی که عوض داره گله نداره.

بله میتونیم مثل حضرت زهرا (س ) باشیم. اما فقط یه چادر پوشیدن رو یاد نگیریم. بقیه چیزا مهم تره. حق الناس مهم تره.

این تفکر شماست که من نتونستم ثابت کنم زن برتره. که اونم مهم نیست برام. کلا من عادت ندارم نظرات دیگران رو بررسی کنم چون ارزشی برام ندارن. معلوم نیست از چه خانواده ای از چه شهری ازچه مذهبی نشات گرفته. برا همین اصلا نیازی نمیبینم کسانی نظرات منو نقد کنند.

موفق باشید

شما باز از طرف من صحبت کردین؟ این کارتون خیلی بده.

اگر من نظری میدم دوست ندارم ثابت اش کنم. نظرمو میدم و میرم. اگر کسی خوشش نمیاد سکوت کنه. مطمئنا نمیگن وای چرا نظر نداد !!!

موفقم هستم. شمام موفق باشی !!

كاربر درجه 5
    پسر پائیز آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پرنیان نمایش پست ها
    تو انجمن مطرح میکنم چون دوست دارم. اما انتظار نقد اش رو نمیکشم. چون نظرات دیگران رو قبول ندارم و نظرم عوض نمیشه

گفتم که این بعید نیست ها رو به خودتون نسبت بدین. تهمت بزنید من روز قیامت نمیگذرم ازتون. حالا بدوید دنبال حلالیت !!

تفکرات من غربیه؟ پس شما هم از یه مشت عرب نشات گرفته. هرچی که عوض داره گله نداره.

بله میتونیم مثل حضرت زهرا (س ) باشیم. اما فقط یه چادر پوشیدن رو یاد نگیریم. بقیه چیزا مهم تره. حق الناس مهم تره.

این تفکر شماست که من نتونستم ثابت کنم زن برتره. که اونم مهم نیست برام. کلا من عادت ندارم نظرات دیگران رو بررسی کنم چون ارزشی برام ندارن. معلوم نیست از چه خانواده ای از چه شهری ازچه مذهبی نشات گرفته. برا همین اصلا نیازی نمیبینم کسانی نظرات منو نقد کنند.

شما باز از طرف من صحبت کردین؟ این کارتون خیلی بده.

اگر من نظری میدم دوست ندارم ثابت اش کنم. نظرمو میدم و میرم. اگر کسی خوشش نمیاد سکوت کنه. مطمئنا نمیگن وای چرا نظر نداد !!!

موفقم هستم. شمام موفق باشی !!
    در پاسخ به این حرفاتون فقط میتونم بگم:

دی:

كاربر درجه 3
    پرنیان آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    19

در پاسخ به این حرفاتون فقط میتونم بگم:

دی:
    خوبه. حالا شد

ناظر کل انجمن ها
    alireza آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    10

نباید نظرات همدیگر رو نقد کنید. به نظرات یکدیگر احترام بگذارید.

آقا حسام لطفا دیگه از این بحث ها باز نکن تو انجمن. شما به نظرات دیگران چیکار داری آخه داداش.
    اگر از خداوند (صاحب عزت و جلال )طلب آمرزش کنی خداوند تورا می آمرزد

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123