صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28

موضوع: خاطرات باور نکردنی یک حاج اقا(2): دختران دانشگاه بايد اسلحه حمل نمایند.

كاربر درجه 4
    s_mahdi30000 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض خاطرات باور نکردنی یک حاج اقا(2): دختران دانشگاه بايد اسلحه حمل نمایند.

قبل از نقل خاطره بگويم كه بعضي از كلاسهاي دانشگاه ما تا ساعت 10 شب ادامه دارد! و اين باعث مشكل براي خيلي از دختران شده است!

ساعت حدود 5 عصر بود و من مشغول نوشتن يك طرح براي باشگاه پژوهشي در كميته ي فرهنگي بودم كاملا تمركز گرفته بودم كه ناگهان يك دختر خانمي مانتويي با ظاهري بسيار نامناسب وارد اتاق من شد و سلام كرد!

جواب سلامش كه دادم بدون مقدمه گفت :

(( حاج اقا ببخشيد مي توانم به شما اعتماد كنم؟ بچه مي گويند راز كسي را فاش نمي كنيد ! ))

من هم بگونه اي كه خيالش را راحت كنم محكم گفتم :

(( هرچه دوست داري بگو مطمئن باش من در موضع مشورت به هيچ كس خيانت نمي كنم.))

همين كه خيالش راحت شد چند لحظه اي سكوت كرد و بعد با احتياط گفت :

((حاج اقا من يك سؤال شرعي دارم آيا دختران مي توانند براي امنيت خود اسلحه همراه خودشان داشته باشند؟))

شما بودي چي مي گفتي؟

من كه از تعجب نمي دانستم چه بگويم تمركز گرفتم و با تامل گفتم :

(( منظورت را واضح تر بگو ))

آن دختر خانم كه يك ديگر جرات حرف زدن پيدا كرد بود گفت:

((حاج اقا راستش را بخواهيد من هر روز يك اسلحه رزمي امثال چاقو و ... با خودم دارم ولي مي خواهم يك كلت كمري تهيه كنم!))

توي اين دانشگاه ما چيزهايي آدم مي بيند كه در هيچ جاي دنيا نمونه ندارد!

گفتم ( آخه چرا؟))

گفت :

((حاج اقا من بعضي وقتها كه تا ساعت 9 يا 10 شب كلاس دارم وقتي به منزل برگردم نزديك ساعت 11 شب مي شود براي همين وقتي از دانشگاه به طرف خانه مي روم در پياده رو كه پسرها اذيت مي كنند و متلك مي گويند وقتي منتظر تاكسي مي شوم ماشين ها مدل بالابوق مي زنند و اذيت مي كنند ! حاج اقا بخدا شايد وضع ظاهريم به نظر شما بدباشد ولي من اهل خلاف و رابطه هاي نامشروع نيستم من فقط دلم مي خواهد خوش تيپ باشم !))

من هم بدون مكث گفتم :

(( خوب از نظر دين هيچ طوري نيست شما اسلحه دفاعي داشته باشيد اصلا همه دختران براي دفاع از خود بايد نوعي اسلحه حمل نمايند ولي نه هر سلاحي يك نوع سلاح است كه خيلي هم قدرت تخريب و دفاعي بالايي دارد))

بنده ي خدا كه منتظر موضع مخالف من بود با اين حرفهاي من داشت شاخ در مي اورد براي همين خيلي زود گفت ( چي ؟ چه ؟ چه اسلحه ايي مجاز است ؟ اسمش چيه ؟))

من كه ديدم بدجوري عجله دارد گفتم :

(( اگر بگويم قول مي دهي يك هفته استفاده كني اگر جواب نداد ديگر استفاده نكني))

بنده خدا خيلي جو زده شده بود گفت:

(( قول مي دهم قول مي دهم وقول مردونه ! ))

گفتم :

(( اسم آن سلاح بي خطر و بسيار كار آمد چادر است! شما يك هفته استفاده كنيد ببينيد اگر كسي مزاحم شما شد ديگر هيچ وقت به طرفش نرويد!))

با تعجب مثل كسي كه ناگهان همه انرژي او كاهش پيدا كرده باشد گفت:

((چادر! اخه چادر ...))

گفتم :

(( ديگه اخه ندارد يك هفته هم هيچ اتفاقي نمي افتد))

با حالت نيمه نااميدي تشكر كرد و رفت.

و من ماندم و فكر مشغول كه اي بابا عجب كاري كردم نكند بنده خدا ديگر هيچ وقت سراغ چادر نرود نكند از مشورت كردن با روحاني بيزار شود. حضرت وجدان من را سرگرم اين فكرها كرده بود كه يادم افتاد به حرف امام خميني عزيزكه فرمودند(ما مامور به وظيفه هستيم نه مامور به نتيجه !))

لذا با خداي خودم خيلي خودمامي گفتم :

(( خدايا من سعي كردم وظيفه ام را انجام دهم انشالله مورد رضايت تو قرار گرفته باشد بقيه اش هم ،هر چه تو صلاح بداني كه از قديم گفته اند صلاح مملكت خويش خسروان دانند اينجا ملك تو است و ما هم مخلوق و عبد تو ))

خيالم راحت شد و به كار خودم مشغول شدم.

مدت حدود يكي دو ماه از جريان گذشت و من به كلي فراموش كرده بودم تا اينكه روزي يك خانم محجبه به اتاق من آمد سلام كرد گفت :

(( حاج اقا مي شناسي؟))

من هم هرچه فكر كردم به ياد نياوردم براي همين گفتم :

(( بخشيد شما را نمي شناسم))

گفت :

(( من همان دختري هستم كه اسلحه به من دادي تا همراه خودم حمل كنم حالا هم كه مي بينيد مثل يك بچه ي خوب، سلاح چادر حمل مي كنم هرچند هنوز درست و حسابي چادري نشده ام! ولي مادرم خيلي دعاتون كرده چونكه هر روز بخاطر چادر نپوشيدن من در خانه دعوا داشتيم .راستش حاج اقا خانواده ما مخصوصا مادرم چادري هست و اهل مجالس مذهبي ولي من فرزند ناخلف شده بودم كه حالا به قول مادرم سر به راه شدم))

من هم كه حيرت زده شده بودم گفتم :

(( خوب برايم تعريف كنيدچه شد كه چادري بودن را ادامه دادي؟))

مكثي كرد وبا هيجان شروع به گفتن جريان كرد

(( راستش حاج آقا وقتي از اتاق شما رفتم خيلي درباره حرفهاي شما با ترديد فكر كردم ولي تصميم گرفتم امتحان كنم براي همين چند روزي وقت برگشتن از دانشگاه بطوري كه همكلاسي ها متوجه نشوند مخفيانه چادر مي پوشيدم ولي از وقتي كه چادر بر سر مي كنم ساعت 10 و يا 11 شب هم كه از دانشگاه بر مي گردم نه پسري به من متلك مي گويد نه ماشين مزاحم بوق مي زند اصلا كسي تصور نمي كند كه من چادري اهل خلاف باشم راستش را بخواهيد بدانيد هيچ وقت فكر نمي كردم دخترهاي چادري اين همه امنيت دارند!و اين همه خيالشان از بابت مزاحم هاي خياباني راحت است. كم كم جريان چادري پوشيدن من را بچه هاي كلاس متوجه شدند الان هم مدتها است كه دائم با چادر رفت و امد مي كنم و از كسي هم خجالت نمي كشم البته فكر نكنيد حالا ديگر بسيجي شده ام ولي قصد ندارم اسلحه ايي كه تازه كشفش كرده ام را به اين راحتي از دست بدهم. بعضي از دختراي كلاس متلك مي گويند ولي بيچاره هاخبر ندارند من چه گنجي يافته ام. البته جريان را براي يكي از بچه ها كه نقل كردم تمايل پيدا كرده براي فرار از دست مزاحم ها چادر بپوشد ولي خودش مي گويد خانواده اش اصلا اهل چادر و امثال چادرنيستند ولي فكر كنم تصميم دارد چادر بخرد))

راستش را بخواهيد من ديگر حرفي براي گفتن نداشتم براي همين فقط به حرفهاي او توجه مي كردم دلم مي خواست زود از اتاق برود تا اشكهاي كه منتظر پايين آمدن از چشمهايم بود سريعتر بودن خجالت بر روي گونه ايم سرسره بازي كنند.

وقتي از اتاق رفت تنها كاري كه توانستم انجام بدهم سجده شكر بود.

پیش فرض پاسخ : خاطرات باور نکردنی یک حاج اقا(2): دختران دانشگاه بايد اسلحه حمل نمایند.

مهم چادر نیست
    مهم اون شخصیه که زیر چادره
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان و العافیه و النصر

با یزید بسطامی شبی نماز می کرد.

آوازی شنید که «هان ! شیخ خواهی که آن چه از تو می دانم با خلق بگویم تا
    سنگسارت کنند؟
    »

شیخ گفت: « ای بارخدایا! خواهی تا آن چه از رحمت تو می دانم و از کرم تو
    می بینم با خلق بگویم تا هیچ کست سجود نکند؟
    "

آوازی شنید که :نه از تو و نه از من

برحضرت كريم tamana چه حاجت است؟!

كاربر درجه 2
    نسترن آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    147
    میزان امتیاز
    20

پیش فرض پاسخ : خاطرات باور نکردنی یک حاج اقا(2): دختران دانشگاه بايد اسلحه حمل نمایند.

البته که چادر بهترین حجاب هست ولی بسیاری هم مانتویی هستند ولی خیلی محجبه می باشند.

كاربر درجه 4
    s_mahdi30000 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    0

حجاب باید حجاب جلال باشد نه جمال .نه یک کلمه بیشتر ونه یک کلمه کمتر

كاربر درجه 3
    darya آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    150
    میزان امتیاز
    17

روزي مصاحبه گري از دكتر شريعتي پرسيد:چه لباسي را به زن امروز بپوشانيم؟
    دكترجواب داد:تفكر زن را اصلاح كنيند...خودش تصميم ميگيرد چه لباسي برازنده ي اوست!

(به نظر من چادر برترين حجابه...مطمعنم همه ي چادريا ي عزيز به اين حرف رسيدن!!!)

تــو کـہ مے خندیـــ

همـہ چے
    زیباستــــــــــ

كاربر درجه 2
    sms آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    51
    میزان امتیاز
    20

سید جان این طور حرف زدن یعنی اینکه بلانسبت دور از جون هر چی دختر مانتویی هست کافر و بی دین...

نه عزیز من من خیلی از همین خانمهای چادری رو میشناسم که خیلی کثیف تر از اونی که فکرش رو میکنی هستن...

و خیلی از خانمهای مانتویی حتی بی حجاب رو میشناسم که پاکتر از اونی که تو فکرش رو بکنی هستن...

عزیز من خوب و بد همه جا هست چرا به نظر دیگران احترام نمیذاری میخوایی یه جوری بگی که حرف حرف توست زبونم لال یبارکی بگو خدایی دیگه...

كاربر درجه 5
    fatima7224 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    7
    میزان امتیاز
    13

آقا مرتضی حرف شما صحیح ولی اون دختر خانم مانتویی که به قول شما خیلیم پاکه چرا نمیخواد این پاکیشو به حد کمال برسونه؟!؟!؟

این خانم پاک؛چه دلیلی برا چادر نذاشتن داره؟!؟!؟

به نظر من اون خانم چادری هم که میگین کثیفه؛ حداقل کاری که انجام داده اینه که به نامحرم اجازه گناه کردن نداده حالا خودش هرکی که هست باشه

ائمه از اولین تا آخرینشون گفتن حجاب برتر؛هیچوقت مانتویی نمیبینی که به اندازه چادر حجاب داشته باشه
    لوکوربوزیه:
    من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح می دهم؛ زیرا ترسیم کردن سریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی می ماند...

فاطیما جان
    گوهر حجاب حیاست
    با حیا می تونی حجاب رو بیاری
    اما با حجاب نمی تونی حیا رو بیاری عزیز دلم
    همون چیزی رو که اصل هست باید رعایت کرد
    نه اینکه محدود به یک پوشش خاص، که اگر محدود شود جبهه گیری به دنبال خواهد داشت
    البته نظر همه دوستان برای خودشون محترمه و کسی اینجا قصد تحمیل عقاید نداره
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان و العافیه و النصر

با یزید بسطامی شبی نماز می کرد.

آوازی شنید که «هان ! شیخ خواهی که آن چه از تو می دانم با خلق بگویم تا
    سنگسارت کنند؟
    »

شیخ گفت: « ای بارخدایا! خواهی تا آن چه از رحمت تو می دانم و از کرم تو
    می بینم با خلق بگویم تا هیچ کست سجود نکند؟
    "

آوازی شنید که :نه از تو و نه از من

برحضرت كريم tamana چه حاجت است؟!

كاربر درجه 5
    yellena آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima7224 نمایش پست ها
    آقا مرتضی حرف شما صحیح ولی اون دختر خانم مانتویی که به قول شما خیلیم پاکه چرا نمیخواد این پاکیشو به حد کمال برسونه؟!؟!؟

این خانم پاک؛چه دلیلی برا چادر نذاشتن داره؟!؟!؟

به نظر من اون خانم چادری هم که میگین کثیفه؛ حداقل کاری که انجام داده اینه که به نامحرم اجازه گناه کردن نداده حالا خودش هرکی که هست باشه

ائمه از اولین تا آخرینشون گفتن حجاب برتر؛هیچوقت مانتویی نمیبینی که به اندازه چادر حجاب داشته باشه
    فاطیما جان تو که از جامعه خبر نداری که!!من یه خانم مثلا چادری میشناسم که از زیر چادرش یه لباسی میپوشه که به سختی میتونم بگم چیزی پوشیده!!میره تو دفترای مدیرا و آدمای کله گنده و چادرشو جلوشون باز میکنه و تقاضای صیغه میکنه!!
    از نظر من چادر حرمت داره،کسی که نمیتونه چادری باشه واسه حفظ حرمت چادرم که شده بهتره چادر سرش نکنه! و چادر رو هم به فساد نکشه!!تازشم بعضی ها در حالت مانتویی خیلی بهتر میتونن حجابشونو حفظ کنن تا چادری!چون نگه داشتن چادر واسه خیلی ها سخته!!

كاربر درجه 5
    fatima7224 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    7
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط yellena نمایش پست ها
    فاطیما جان تو که از جامعه خبر نداری که!!من یه خانم مثلا چادری میشناسم که از زیر چادرش یه لباسی میپوشه که به سختی میتونم بگم چیزی پوشیده!!میره تو دفترای مدیرا و آدمای کله گنده و چادرشو جلوشون باز میکنه و تقاضای صیغه میکنه!!
    از نظر من چادر حرمت داره،کسی که نمیتونه چادری باشه واسه حفظ حرمت چادرم که شده بهتره چادر سرش نکنه! و چادر رو هم به فساد نکشه!!تازشم بعضی ها در حالت مانتویی خیلی بهتر میتونن حجابشونو حفظ کنن تا چادری!چون نگه داشتن چادر واسه خیلی ها سخته!!
    عزیز دل من شما چرا فقط نکات استثنایی رو میبینید!!!!!!!

یعنی تا الان هیچ خانم مانتویی چنین افتضاحی به بار نیاورده؟!؟!؟!

این خانمی که چنین غلطی میکنه که دیگه چادری به حساب نمیاد به این میگن .................

من چادری اصیل رو گفتم؛کسی که از ته دل با تمام وجودش چادر رو انتخاب کرده

من خودم رشتیم؛خدا رو شکر تعریفمونو زیاد شنیدین

من چادر رو خودم انتخاب کردم با دلم با عقلم

درحالی که هیچ اجباری برای گذاشتنش نداشتم؛چه گذشته چه الان

ولی به چادری بودنم افتخار میکنم چون واقعا اون امنیتی که اون دختر خانم بهش اشاره کردن رو من بدست آوردم
    لوکوربوزیه:
    من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح می دهم؛ زیرا ترسیم کردن سریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی می ماند...

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین