صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27

موضوع: پيشنهادات مفيد كاربران سايت قم

مدیر کل سایت
    قمیا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    144
    میزان امتیاز
    10

پیش فرض پيشنهادات مفيد كاربران سايت قم

سلام.

اين تاپيك به پيشنهاد كاربران ايجاد شده-

از اسم تاپيك مشخص هست.پيشنهادات مفيد شما براي رونق بخشيدن به مجموعه بزرگ سايت قم.

چه انجمن هايي نياز است
    چه امكاناتي نياز هست
    و...
    به ايده ها و نظرات كارشناسي مفيد كه تحولي در انجمن ايجاد كند جايره تعلق ميگيره(بعدا ميگم)

خواهش از ارسال پست هاي شوخي اسپم انتقاد هاي بيجا.زير سوال بردن فعاليت سايت يا مديريت.. خراب كردن جو تاپيك و ... خودداري كنيد

هر كسي ايده داره رو كنه ..

اگه به انتقاد كردن تنها باشه من خودم بلدم.از خودمو شما و زمينو زمان انتقاد ميكنم .....
    پيشاپيش از همكاري شما سپاسگزارم همشهري قمي

كاربر درجه 2
    بانوی شرقی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    361
    میزان امتیاز
    22

پیش فرض پاسخ : پيشنهادات مفيد كاربران سايت قم

مرسی که به علایق کاربران توجه کردید و می کنید

من چند تا پیشنهاد دارم0
    1) این قرعه کشی قمیا بی هیچ هیجانی برگزار میشه به نطر من این هیجان رو باید وارد قرعه کشی کرد مثلا یه نوع نظر سنجی قرار بدیم که کدوم اهنگ از مجموع اهنگ ها که تو سایت و تو همان نطر سنجی قرار دادیم زیباتره
    و بتونیم قسمتی از اهنگ رو بداریم واسه تست و طوری باشه که بشه انلاین قسمتی از اون اهنگ رو گوش کرد و نظر داد
    قرعه کشی از بین همه شرکت کنندگان باشه و اهنگ برتر و اخر هفته اعلام کنیم این طور هم می تونیم موسیقی صحیح و اصیل سنتی و رو رواج بدیم و هم اینکه همه شرکت کنندها بتونند شرکت کنند تو قرعه کشی

2)دومین پیشنهادم همین قضیه مدال هاست همون طور که مهندس لطف کردند و انجمنی واسه پیش بینی مسابقات راه انداختند ما برای تمام بازی های طول هفته پیش بینی قرار می دیم مثلا توی 9 بازی انجام شده هر کسی به 4 یا 3 تا از پیش بینی هاش درست اشاره کرده باشه یه مدال ورزشی تعلق بگیره و هر 3 تا از این مدال ها هم جایزه داشته باشه و یه همچین پیشنهادی حالا باید روش فکر بشه و برنامه ریزی بشه ولی چهارچوب کلی اش همین باشه

3)این مورد سوم هم یه گلایه کوچیک از همه کاربرا من جمله خودمه
    همه مدیران بخش های مختلف یا حتی کاربرای عادی پست های مفید و اموزشی مفیدی قرار می دهند تو انجمن های مختلف اما متاسفانه جدیدا هیچ کدوم از کاربرا همکاری نمی کنند مثلا همین اقای سمپادی با چه شوری و اشتیاقی برای اموزش روبیک اقدام کردند اما متاسفانه هیچ کدوم از دوستان توجهی نکردند
    یا خود بنده این همه شعر و ها و مطالب اموزشی خوبی رو خودم به شخصه می نویسم و داخل سایت قرار می دم اما هیچ کدوم از دوستان همکاری و مشارک نمی کنند جز عده ای معدود
    تمام پست ها به اسپم ختم میشه
    و همین باعث میشه از جذابیت سایت کم میکنه

4) اقای مهندس یه مسابقه یا همایش قرار بدید و همیشه فعال نگه دارید اون هم اینکه مسابقه عکس از سطح شهر قم قرار بدیم داخل شهر که گشت می زنیم خیلی سوژه های جالبی واسه عکس هست
    این طوری با این تاپیک های عکس از سطح شهر قم میشه قم رو برای دوستان غیر قمی مثل باران که از یزد عضو قمیاست نشون داد
    من نمی گم تمام وقت و واسه دنبال سوژه گشتن رفت به قول استاد ما همه دیگه تو این دور و زمونه گوشی دوربین دار دارند عکس بگیرید و شهر قشنگ مون رو ب همه نشون بدیم از همه جای شهر و همه مردمای شهر نه به خاطر سایت نه به خاطر اینکه اون فکر منفی رو از ذهن خیلی از اونایی که از قم برداشت بدی دارند عکس بذاریم
    بــــرای ِ هــر کـس کـه رفــتـنی سـت ،
    فــــقـط بــــایــــد ..
    کنــــار ایــستــاد ..
    و ..
    راه بـــــاز کـــــرد !
    بــه هـمـیـن ســـادگــــی !

مدیر کل سایت
    قمیا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    144
    میزان امتیاز
    10

اول من در مورد خودم بگم فعاليتم خيلي كم شده.چه در قميا چه در سايت هاي ديگه اي كه دارم.بيشتر درگير كارهاي ديگه هستم.من ميخوام طوري باشه اين بار سنگين از روي من برداشته بشه چون من 1 نفره بايد همه كار انجام بدم.بقيه هم بايد همكاري كنند.همه از من توقع دارن.
    سايت اگه كاربر محور نبود من خودم تنهايي ادارش ميكردم كار آسوني بود ولي وقتي صحبت از انجمن ميشه همه بايد مشاركت كنند

ما اينجا هر چي پيشنهاد هم كه بديم بدون كمك كاربران ديگه عملي نميشه

اينجا من هر كاري انجام ميدم براي كاربران هست هيچ منفعتي هم براي من نداره

اسم اين سايتو گذاشتم سايت قميا كه براي قم باشد و ميدونستم كاري سختي در پيش دارم چون با اسم قم شروع كردم.با توجه به شناختي كه من از كاربران قمي داشتم انتظاري نداشتم كه بيان اينجا و سايتو همراهي و كمك كنند.ولي با گذشت زمان كاربراي خوبي جذب شدن.

من بيشتر روي سئو سايت كار كردم.سعي كردم كاربراني در گوگل به دنبال قم هستند به سمت سايت قميا بيان.80 درصد موفق بودم هميشه از شما خواستم تو اين زمينه فعال باشيد به خاطر همين موضوع بوده.ما الان با همين اسم قم كاربران زيادو وارد سايت ميكنيم 80 درصد قمي هستند.خب ما بايد از فرصت استفاده كنيم

اينجا مشاركت كاربرا خيلي مهمه.پست هايي كه شما ارسال ميكنيد يا موضوعاتي كه شما ارسال ميكنيد در جذب كاربر فعال بسيار تاثيرگذاره
    پاسخ هاي شما در تاپيك ها نقش زيادي دارن در پيشرفت سايت.كسي كه مياد پاسخ پربار ميده يا با پاسخش مشكل يه كاربريو حل ميكنه قطعا اعتبار انجمنو بالا ميبره
    و برعكس كساني پست هاي شوخي يا اسپم ارسال ميكنن

تمام مواردي كه خانم atishpare گفتن درست و قابل اجراست.براي اجرايي شدن هم نياز به همكاري شما كاربران داره

منتظر شنيدن نظرات ديگر دوستان هستيم

ناظر کل انجمن ها
    alireza آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    10

به نظر من قرعه کشی قمیا باید 3هفته یه بار بشه.

شاید بچه ها مخالف باشن اما من نظر مدیریتی دادم نه کاربر محوری. دلایلم اینه که در همه ی انجمن ها باید موقعی به کاربر تشویق و امتیاز داد که در قبالش کاری برای انجمن انجام بده.

این قانون طبیعته. هر کنشی یه واکنشی داشته باشه. بلانسبت برخی از دوستان فعالمون عرض میکنم. برخی ها شارژ رو میگیرن اما حتی یه پست نمیدن که ارزش داشته باشه برای گوگل و انجمن

یعنی یه جورایی دارن فقط در انجمن خوانندگی موضوعات رو میکنن.و من با این قضیه مشکل دارم. این همه هزینه داره صرف این سایت میشه. شارژ هم که هدیه میگیرن خب این از لطف مهندسه ولی نباید سو استفاده بشه که. برای همین من میگم باید این قرعه کشی ها دیر تر شه.

مشکل بعدی برخی کاربران وقتی بهشون تذکر میدیم بازم گوش شنوا ندارن. باید یه اعتبار منفی ، تذکر ، اخطار ، سیستمی در انجمن راه بیوفته تا بشه تذکر نوشت براشون.

اینجوری فقط بگیم ، عمل نمیکنند.مثلا اخطار ها به 5 یا 10 تا که رسید کاربر چند روزی محدود بشه به برخی از انجمن ها.

مشکل بعدی که برخی کاربران هم به من گفتن و اعتراض کردن جو سایت هست که میگن خاله زنکی شده. در کارهای شخصی هم دخالت میکنند ، حرفای حاشیه دار زیاد شده. من این مورد رو از گزارش هایی که به دستم میرسه از کاربران میگم. یعنی نظر خودتونه. این هم باید اصلاح شه. و این راهی نداره به جز اینکه هر کس خودش رفتار خودشو اصلاح کنه ( بلا نسبت کاربران فهمیده و با شخصیت قمیا )

خیلی ممنونم
    اگر از خداوند (صاحب عزت و جلال )طلب آمرزش کنی خداوند تورا می آمرزد

كاربر درجه 2
    nazila آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    199
    میزان امتیاز
    22

من هم چند تا پیشنهاد میدم.........اما این پیشنهاد ها باید پیگیری بشه تا عملی بشه.....
    1-اول این که میشه تو سایت یه مسابقه عکس داشت میشه ماهی یه بار این مسابقه رو برگزار کرد بچه هایی که مایلن عضو انجمن عکس بشن و سر هر ماه یه موضوع معرفی بشه و بچه ها یه عکس فقط یه عکس به این مسابقه ارسال کنند وحتما این عکس باید توسط خود کاربر و فقط باید از خود شهر قم باشد و تصویر کپی از سایت و تکراری نباشد.وبرای این مسابقه جایزه هم در نظر گرفته بشه.....
    2-مدیریت سایت میتونه لوح تقدیر هایی رو طراحی کنه که سر هفته یا دو هفته یکبار یا حالا تو مدتی که صلاح میدونه به کاربرای فعال ارائه بده این لوح تقدیر ها با نام کاربری مثلا خانم بیتا سعادت یا خانم سپیده طراحی بشه و به جای جایزه لوح تقدیر مجازی به بچه ها داده بشه ووقتی این لوح تقدیر ها به مجموع جند تا رسید اونوقت جایزه داشته باشه و تعداد لوح تقدیر ها یی که فرد کسب میکنه یه جایی زیر اسم کاربری یا اواتارش قابل نمایش باشه
    3-جدول های شرح در متنی تو محیط اکسل طراحی بشه و توی تایپیک قرار داده بشه که تمام سوالات این جدول ها مربوط به قم باشه و و کاربرا این جدول ها رو حل کنند و به صندوق پیام های خصوصیه طراح که میتونه هر کاربری باشه ارسال کنند و کاربر طراح اونا رو تصحیح میکنه و برنده رو اعلام کنه و مدیریت هم به برنده لوح تقدیر بده .اولین طراح اون سوالات هم میتونم خودم باشم قبلا این کارو واسه نشریه مدرسه انجام میدادم
    4-میشه یه تایپیک ایجاد کرد که هر کسی اطلاعات تجربی خودشو تو اون تایپیک قرار بده که خودش اون کارو تجربه کرده باشه......میتونه این اطلاعات مربوط به امور خانه داری باشه یا مکانیکی یا رایانه.........اما فقط اطلاعات شخصی یا تجربی باشه که میتونه برای ما هم زیاد مورد استفاده قرار بگیره
    5-نقاشی ها و طرح ها و کاریکاتور هامون رو هم میتونیم تو سایت قرار بدیم که میتونه این تصاویر یا طرح ها مناسبتی باشه مثلا به مناسبت 22 بهمن یا عید نوروز یا مناسبت های دیگه باشه
    6-یه فکر اساسی و روانشناسی شده هم برای کسانی دارم که فعال نیستند یا اسپم تو لید میکنند ...میشه از ایجاد حس مسئولیت پذیری در این افراد استفاده کرد مثلا به کاربری که زیادی اسپم تولید میکنه این مسئولیت واگذار شه که شما مسئول کسایی باش که اسپم تولید میکنند و به اونها تذکر بده که تولید اسپم نکنند این باعث میشه که طرف خودش ایجاد اسپم نکنه و به کسی که همیشه در سایت هست اما فعال نیست مسئولیت تذکر به کسانی که فعال نیستن رو بر عهده برگیره.....که خودش میتونه راهی موثر برای این مشکلات باشه
    7-به قول علیرضاخان برای کاربران امتیاز منفی قرار بدیم تا ایجاد اسپم نکنن اما این با این راهکار که چند روز از ورودشون به سایت جلوگیری بشه مخالفم چون میتونه ایجاد دلسردی نسبت به سایت بکنه و اون کاربر دیگه به انجمن ها نیاد راهکار من اینه که امتیاز مثبت هم در نظر بگیریم و مثل کنکور که هر چند تا نمره منفی یه نمره مثبت رو سوخت میده اینجا هم هر چند تا امتیاز منفی یکی از امتیازات مثبت رو باطل کنه به نظرم این بهتره.......
    8- مدیریت سایت میتونه در کنار دکمه تشکر دکمه ای تعبیه کنه بنام تبریک که در موضوعاتی که همه میخوان تبریک بگن یکی یکی پست تبریک نزنن و ایجاد اسپم نشه و همگی از دکمه تبریک استفاده کنند
    9- این ایده به ظرم یکمی سخت باشه اما با یکم تلاش عملی میشه میشه یه نشریه مجازی ایجاد کرد مثل نشریه هایی که تو مدارس ایجاد میشه.......این نشریه ها چون زمان بره میتونه مناسبتی باشه مثلا به مناسبت عید نوروز یه تیم تشکیل شن برای درست کردن این نشریه که کسایی که تو کار رایانه حرفه ای تر هستن روی این نشریات نظارت داشته باشن
    10- واخرین مطلب اینکه بیاییم از خبر های تکراری سایت های دیگه تو سایت استفاده نکنیم بیایید هر کسی که هر محله ای از قم زندگی میکنه یا کار میکنه اتفاقات و خبر های محله ای رو تو تایپیک گزارش کنه که این خبر ها میتونه هر نوع خبر مفیدی باشه مثلا اینکه امروز تو محله ما فلان چیز و به حراج گذاشته بودن یا فلان کار رو شهرداری داره انجام میده....برای این کار هم میشه یه انجمن ایجاد کرد با نام خبر های محلی شما ...به نظرم قشنگ میشه......
    اخ من چقدر ایده داشتمو نمیدونستم..........
    ویرایش توسط nazila : 02-09-2012 در ساعت 01:29 PM

نظر شمــــــــــــــــــــا چیــــــــــــــــــــه؟؟ ؟

ناظر کل انجمن ها
    alireza آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    10

نازیلا خانم من نظرات شما رو به بررسی بذارم .مرسی

1. مسابقه ی عکس خوبه. و جالبه اگه برگزار بشه. یکی باید مدیریت اش کنه و جایزه هم خودش پرداخت کنه. همه جایزه ها رو نباید به عهده ی مهندس یا فرد خاص دیگری بیندازید.این کار از نظر اخلاقی درست نیست.
    یه کم هم از جیب مبارک خودتون برای سایت خودتون خرج کنید. مثلا هر ماه یه شارژ 1000 تومنی ایرانسل فکر کنم کسی رو گدا یا پولدار نکنه.مرسی از پیشنهادتون خانم نازیلا. جالب بود.

2. برای لوح تقدیر کار سخت و وقت گیری هست. من فکر میکنم همین مدال ها در آینده ی نه چندان دور ، بتونه جایگزین بشه.

3.تاحالا نشنیده بودم. اگه میشه یه نمونه خودتون ارائه بدین ببینیم چه شکلیه

4. و 5. این کار ساده ای هست. در همه انجمن ها هم دیده شده.با یک تاپیک ساده به راه میوفته.مرسی

6. بله درسته اما قبلا هم اشاره کردیم وقتی هرکس خودش ، خودشو اصلاح کنه نیاز به مدیر پست پاک کن نخواهیم داشت و اینجوری کاربران تازه وارد هم با دیدن این همه مدیر به وحشت و احساس غریب بودن نمی افتند.چون یک مدیر کارش پست پاک کردن نیست.

7.بله درسته نازیلا خانم اما اون اخراج چند روزه برای کاربران خاصی هست که هیچ جوره حرف به گوششون نمیره و جو سایت رو واقعا متشنج میکنند.

8. تبریک در 2 جا داره صورت میگیره. یکی برای برنده شدن در هر قرعه کشی که قرار شد 3 هفته یه بار بشه و بهتره که برای گرفتن یک شارژ ساده ، کاربران نیان تبریک بگن. به زودی جلوی این قضیه رو میگیریم چون همه میدونند که اسپم خالصه و بهتره برن و داخل پروفایل فرد مذکور تبریک رو اعلام کنند.
    مسئله ی بعدی تولد کاربران هست که تبریک میگن ، به نظر من اون هم اگه بشه فقط توسط مدیر بخش گفت گو اعضا اعلام بشه و فقط در 1 تاپیک مخصوص تولد ها. و بقیه برن در پروفایل تبریک رو اعلام کنند یا در گروه های دسته جمعی.

9.این ایده جالبه مخصوصا که برای شهر قم هست. ولی به عده ای نیاز داریم که اعلام کنند تمایل دارند و بیکار هم باشن تا بتونن به نحو احسن این کار رو ماهانه انجام بدن. که باید تاپیکی جداگانه اختصاص بدین و بررسی کنین.

10.بله بسیار هم خوبه. این همون قانون مقابله با کپی پیست هست که قبلا هم مهندس اشاره کرده بودن.

مرسی از نظرات خلاقانه ی شما
    اگر از خداوند (صاحب عزت و جلال )طلب آمرزش کنی خداوند تورا می آمرزد

كاربر درجه 2
    nazila آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    199
    میزان امتیاز
    22

دوستان عزیز میتونید در مورد نظراتی که دادم شما هم نظر بدید و شما هم راهنمایی هاتون رو از من دریغ نکنید و در مورد طرح جداول مربوط به شهر قم به من کمک کنید من چون قمی نیستم اطلاعاتم در مورد شهر قم کمه اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه من جدول شرح در متن رو طرح میکنم
    با تشکر از شما

نظر شمــــــــــــــــــــا چیــــــــــــــــــــه؟؟ ؟

مدیر کل سایت
    قمیا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    144
    میزان امتیاز
    10

اين پيشنهاداتي كه دوستان دادند كه خيلي جالب و مفيد هم هست احتياج به يك تيم قوي و كار گروهي داره..
    مخصوصا پيشنهاداتي كه خانم نازيلا دادند.دوستاني كه ميتونند در اين زمينه همكاري كنند اعلام كنند

مدیر کل سایت
    قمیا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    144
    میزان امتیاز
    10

نظرم در مورد تاپيك هاي تولد كه هر كس يك تاپيك تولد براي خودش داشته باشه.خودش ميتونه يك خاطره باشه و صميميت و نشاطو تو انجمن بيشتر ميكنه.تبريكو به زبون بيارن با ارسال يك پست بهتر از فشار دادن يك دكمه هست.من در اين مورد سخت گيري نميكنم و تبريكاتو اسپم نميدونم.ميتونه كنترل شده باشه

در مورد اخطار كه گفتيد هر كسي كه عنوان كاربريش مدير انجمن باشه ميتونه اخطار بده.براي ديدن يا دادن اخطار بايد به پروفايل كاربري مراجعه كنيد
    اخطار هم بعضي موقع ها لازمه و داده شده چند بار
    ولي من با آموزش موافقم.يه تاپيك در اين مورد زدم به جاي اينكه اخطار بدم اون تاپيكو براش ارسال كردم.خيلي بهتر جواب داده تا اخطار دادن

خوشبختانه اسپم در انجمن توسط خود كاربران كنترل شده و من از بابت خوشحالم

مشكل ما و همه انجمن ها :

1:محتواي تاپيك ها
    2-فعال بودن كاربران

هر كاربري بتونه دانش خودشو در اختيار ديگران بزاره با زدن يك تاپيك كمك بزرگي به سايت كرده است
    و بعد اينكه مطالب سايت هاي سرگرمي را اينجا قرار نديم چون اينجا انجمن هست و ما قراره اينجا گفتگو كنيم و ياد بگيرم
    شما مشكلاتتونو در انجمن ها مطرح كنيد.اين خودش بهترين مطلب براي انجمن هست.مشكل شما مشكل خيلي ها هست.

شما اگر اين چند موردي كه من گفتمو رعايت كنيد ديگه ما احتياج به ايده براي رونق سايت نخواهيم داشت

ولي اين دليل نميشه من با صحبت هاي شما مخالف باشم.

سعي كنيم هر نظري كه داريمو عملي كنيم با كمك هم.بايد از كم شروع كنيم.از ايده هاي كوچك شروع كنيم و سعي كنيم همكاري كنيم همه

اگر تمام كارهارو به عهده من بزاريد قطعا عملي نميشه چون من واقعا گرفتار و پرمشغله هستم

كاربر درجه 2
    بانوی شرقی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    361
    میزان امتیاز
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط nazila نمایش پست ها
    دوستان عزیز میتونید در مورد نظراتی که دادم شما هم نظر بدید و شما هم راهنمایی هاتون رو از من دریغ نکنید و در مورد طرح جداول مربوط به شهر قم به من کمک کنید من چون قمی نیستم اطلاعاتم در مورد شهر قم کمه اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه من جدول شرح در متن رو طرح میکنم
    با تشکر از شما
    نازی جون می تونی رو من حساب کنی
    در ضمن پیشنهاد خیلی خوبی دادی مرسی که اینقدر خوبی
    بــــرای ِ هــر کـس کـه رفــتـنی سـت ،
    فــــقـط بــــایــــد ..
    کنــــار ایــستــاد ..
    و ..
    راه بـــــاز کـــــرد !
    بــه هـمـیـن ســـادگــــی !

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین