صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21

موضوع: تئاتر قم

كاربر درجه 5
    پسر پائیز آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض تئاتر قم

سلام.دوستانی که در مورد تئاتر قم و یا کلا تئاتر چیزی میدونن بگن تا بتونیم ازشون استفاده کنیم

خمیده پشت از آن دارند پیران جهان دیده

که اندر خاک می جویند ایام جوانی را . . .

كاربر درجه 5
    پسر پائیز آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض پاسخ : تئاتر قم

به گزارش روابط عمومی موسسه طراوت نمایش به نام حسین به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاهمردی و با بازی بهادر محمد نژاد ، احمد شریفی فرد و بهناز انارکی تولید شده است . این نمایش که هفته گذشته موفق به کسب مجوز از شورای نظارت بر تئاتر استان گردید از29دی با مشارکت و همکاری حوزه هنری استان قم راس ساعت 18به مدت 9 شب روی صحنه رفت و فردا شنبه 8 بهمن ماه 1390 آخرین اجرای نمایش راس ساعت 18 در فرهنگسرای جوان پلاتوی ماه ، واقع در انتهای خاکفرج به روی صحنه خواهد رفت. گفتنی ست عوامل این نمایش به شرح ذیل می باشند :

مشاور کارگردان : احمد سلیمانی فر / مدیر تولید : روح الله بهشتی / طراح حرکات فرم : علی علوی مسعودی / طراح لباس : بهاره شمس / دستیار تولید : محمد امینی / دستیار کارگردان : حمید ملکی کمالی / مدیر صحنه : زینب تیموری پاک نهاد / منشی صحنه : مهناز رودساز

كاربر درجه 5
    پسر پائیز آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

"تمام من،همه عدو"به روی صحنه رفت
    به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان قم :
    واحد نمایش حوزه هنری استان قم با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، نمایش " تمام من، همه عدو " نوشته مرتضی شاه کرم و کارگردانی فاضل حایری یزدی را به روی صحنه می برد.
    نمایش «تمام من، همه عدو» به مقاومت مظلومانه ساکنان مناطق جنگ زده در در جریان جنگ تحمیلی می پردازد. بازیگران این نمایش آقایان مهدی رکنی و مهدی ملاک هستند که از این میان آقای مهدی رکنی بواسطه حضور این نمایش در نخستین «یادواره هنری تجلی بصیرت» بعنوان بازیگر برتر معرفی شد.
    این نمایش از 7 الی 14 بهمن ماه 1390 همه روزه راس ساعت 18 در تالار شهید آوینی به نشانی خیابان جمهوری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به نمایش در می آید.

كاربر درجه 5
    پسر پائیز آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

اجرای آخر نمایش بنام حسین با تقدیر از عوامل کار و تشویق های تماشاچیان و حضار همراه بود
    در پایان اجرای نمایش آقای شاهمردی کارگردان و نویسنده ی کار نمایش روز آخر رو به خانواده ی بازیگران و عوامل نمایش تقدیم کرد و از تک تک عوامل درخواست کرد تا به روی صحنه رفته و با تماشاچیان صحبت کنند.در این بین حمید ملکی کمالی / محمد امینی / مهناز رودساز / زینب تیموری پاک نهاد / آرام شیخ لو و امید حسینی نژاد لحظاتی کوتاه با تماشاچیان صحبت کرند و همه در انتها از آقای شاهمردی کارگردان کار تشکر کردند.بهار محمدنژاد نیز با حالتی بغض امیز و اشکهای کوچک احساس خود را نسبت به آخرین اجرا و دوری از عوامل گروه بیان داشت که این احساس زیبا روی بسیاری از مخابان تاثیر گذاشت.

من پر رو تر از شمام.درسته شما اینجا مطلبی ارسال نمیکنید اما من تند و تند مطلب دارم و ارسال میکنم

كاربر درجه 5
    پسر پائیز آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

فرهنگسرای جوان قم به‌دلیل انتقال بخشی از واحدهای استانداری به این مکان در آستانه تعطیلی قرار دارد و این موضوع موجب بلاتکلیفی و نگرانی فعالان عرصه خدمت‌رسانی به جوانان در قم شده است.

به گزارش مهر، نقش آبی دیوار تکه‌تکه می‌شود و به زمین می‌افتد تا پوسته نویی بر قامت خود بگیرد، میز و صندلی و همه چیزها روی دستان کارگران بیرون می‌رود ولی کسی نباید عکس بگیردیا گزارش بنویسد؛ هنوز تصمیم‌گیری قطعی نشده است.

تعیین ضرب‌الاجل برای جابه‌جایی

این روزها حضور مدیران و کارشناسان استانداری قم در فرهنگسرای جوان معنادار می‌شود. آنها در تدارک فراهم کردن زمینه استقرار برخی واحدهای اداری در این مکان فرهنگی هستند و برای این کار به برخی از سازمان‌های مردم نهاد دستور داده اند اسباب و تجهیزات خود را جابه‌جا کنند.

کانون فیلمنامه نو، نخستین تشکلی است که به گفته محراب اکبری، مدیر این کانون از استانداری اولتیماتوم گرفته تا در نخستین فرصت برای تخلیه تجهیزات این کانون اقدام کند. این کانون به‌طور رسمی از سال 83 آغاز به کار کرده و حدود 20 هنرجو و 100 عضو پیرو دارد که همگی آنها نویسنده هستند.

اکبری در واکنش به ضرب‌الاجل استانداری برای تخلیه کانون فیلمنامه نو می‌گوید: اگر صاحبخانه‌ای بخواهد مستأجرش را اخراج کند، حداقل چند ماه به او فرصت می‌دهد تا مکان مناسبی برای خود پیدا کند ولی به ما حتی یک‌هفته فرصت ندادند. به گفته اکبری کارکنان استانداری که از طرف معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی برای ساماندهی فضای فیزیکی بخشی از ساختمان فرهنگسرای جوان مأموریت دارند، به این کانون اعلام کردند که در اسرع وقت برای جابه‌جایی تجهیزات خود اقدام کنند وگرنه خودشان این کار را انجام می‌دهند!

جابه‌جایی سازمان‌های مردم نهاد منطقی نیست

محمدرضا شاهمردی، دبیر خانه تئاتر طراوت معتقد است: فرهنگسرای جوان از زمان فعالیت دولت هشتم در اختیار جوانان قرار گرفت و در دولت‌های نهم و دهم توسعه یافت و اگر قرار باشد تشکل‌های مردم نهاد واگذار یا جابه‌جا شوند مشکلات زیادی اتفاق می‌افتد و سازمان‌های مردم نهاد به 10 سال قبل بر می‌گردند.

دیر یا زود به سراغ ما می‌آیند

دبیر جمعیت دوستداران اهل‌بیت(ع) احساس می‌کند که کارکنان استانداری دیر یا زود به سراغ این تشکل مردم نهاد هم می‌روند تا جمعیتی که از سال 82 فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون نه‌تنها در زمینه‌های فرهنگی و دینی بلکه در عرصه ورزشی فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده است را جابه‌جا یا اخراج کنند.

دبیر این جمعیت که در عرصه‌های علمی و اجتماعی هم موفقیت‌هایی داشته، معتقد است: اگر حتی یک تشکل مردم نهاد از فرهنگسرای جوان به بیرون از این مجموعه هدایت شوند اصلاً کار خوبی نیست. فرهادلو می‌گوید: من دلیل این کار استانداری را نمی‌دانم مگر استانداری با فقر مالی یا کمبود فضا مواجه است که واحدهای اداری این ارگان در فرهنگسرا مستقر شود. به اعتقاد وی تشکل‌های مردم نهاد قم بعد از ادغام سازمان ملی جوانان با سازمان تربیت بدنی هیچ‌گونه حمایتی نشدند.

وعده استاندار برای حل مشکل

به گفته دبیران سمن‌های قم، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی و حجت‌الاسلام علی بنایی، نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی پس از شنیدن دغدغه‌های سمن‌های قم، با تأکید بر لزوم برطرف شدن این مشکلات، از پیگیری این موضوع خبر دادند. در آن جلسه پیرامون وضعیت تغییر کاربری فرهنگسرای جوان بحث و بررسی شد و حتی رسولی‌نژاد به استاندار قم پیشنهاد داده بود که وزارت ورزش و جوانان حاضر است برای استمرار فعالیت جوانان در فرهنگسرای جوان، این فرهنگسرا را اجاره کند ولی استاندار قم وعده داده بود که این مشکل را برطرف می‌کند.

براساس گفته‌های دبیران سمن‌های قم یک روز بعد از دیدار رسولی‌نژاد با استاندار قم، پای محسن محرری، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار به فرهنگسرای جوان رسید و این مقام مسئول برای استقرار برخی واحدهای اداری استانداری در این فرهنگسرا پافشاری کرد. محرری هدف از این بازدید را بررسی چگونگی ساماندهی سازمان‌های مردم نهاد و ارائه گزارش به استاندار عنوان می‌کند و درباره استقرار واحدهای اداری استانداری در این مجموعه می‌گوید: هنوز تصمیم‌گیری قطعی نشده و سیاستگذاری کلی با استاندار است اما اگر قرار باشد واحدهای اداری استانداری در این مجموعه مستقر شوند واحدهای اداری مرتبط با امور فرهنگی از جمله امور بانوان در این مکان مستقر خواهند شد.

اما معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قم با تکذیب هرگونه اعمال فشار به کانون فیلمنامه نو برای تخلیه تجهیزات و امکانات می‌گوید: تعدادی از واحدهایی که تابلوی آنها در مجموعه فرهنگسرا نصب است فعال نیستند و در واقع بخشی از ظرفیت این مجموعه خالی است. محسن محرری می‌افزاید: استاندار قم دستور داد در مورد فرهنگسرای جوان مطالعاتی صورت گیرد تا از ظرفیت آن مکان حداکثر استفاده شود. به گفته وی حدود 2 هفته آینده نتیجه قطعی این مطالعات و تصمیم‌گیری درباره استقرار واحدهای اداری مرتبط با امور فرهنگی در فرهنگسرای جوان اعلام می‌شود. اظهارات معاون استاندار در حالی است که تابلوی فرهنگسرای جوان که در ورودی این مجموعه نصب شده بود، برداشته شد و معلوم نیست چه تابلویی جایگزین آن شود.

كاربر درجه 5
    پسر پائیز آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

محفل حیاط تئاتر
    حیاط تئاتر این ماه در روز چهارشنبه 19/بهمن/1390 در خیابان دورشهر روبروی فروشگاه جانبازان نگارخانه ی شمسه راس ساعت 18:30 برگزار می شود.این مراسم همراه با رونمای از کتاب نمایشنامه سپیده دم می باشد.
    گفتنی است در محفل حیاط تئاتر تمامی تئاتری های استان قم و بازیگران و مجریان شبکه ی قم حضور دارند.

كاربر درجه 5
    پسر پائیز آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

اجرای نمایش شب اسرار آمیز په په

این نمایش با همت حوزه ی هنری استان قم از 23 بهمن ماه به مدت 15 روز از ساعت 18 در مجتمع نور واقع در نیروگاه بلوار شاهد بروی صحنه خواهد رفت.این نمایش به نویسندگی محمد رضا کوهستانی و کارگردانی احمد سلیمانی فر به بازیگری مجید امیری ، سید حمید لاجوردی ، الهام رسولی ،ماشاالله کوهستانی ، مهدی نیک روش ، مجمد جواد پیروزی و نیما سیاری به عنوان بهترین نمایش جشنواره ی بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شناخته شد.گفتنی است تمامی بازیگران و عوامل این کار از بازیگران و هنرمندان صدا و سیمای مرکز قم می باشند.
    در این نمایش مهدی نیک روش مسئولیت صحنه و لباس ، محمد رضا آزاد مسئول نور ، احمد کولیوندی روابط عمومی ، بهروز نیازمند مدیریت اجرا ، مسعود عابدینی مدیریت صحنه ،مونا محمد اسماعیلی منشی صحنه و محمد حاج بابایی مدیریت هماهنگی را بر عهده دارند.

جهت رزرو بلیط نمایش با شماره تلفن 09196491069 تماس بگیرید.
    به علت محدودیت مکان و درخواست بسیار جهت تماشای نمایش اولویت با کسانی است که زودتر تماس بگیرند.

كاربر درجه 3
    shadi75 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    17

ممنون از اطلاع رسانيتون
    اتفاقا من خيلي به تئاتر علاقه دارم اما هيچ وقت نمي دونستم توي قم از كجا اطلاع بدست بيارم در مورد اجراها

كاربر درجه 5
    پسر پائیز آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شادي75 نمایش پست ها
    ممنون از اطلاع رسانيتون
    اتفاقا من خيلي به تئاتر علاقه دارم اما هيچ وقت نمي دونستم توي قم از كجا اطلاع بدست بيارم در مورد اجراها
    این مشکل خیلی از تئاتر دوستان قمی هست!
    متاسفانه چون بودجه برای تئاتر نیست و اگر هم باشه خیلی کمه به همین دلیل کارها معمولا بدون تبلیغات شهری و یا در حد تبلیغ در فرهنگسرا ها و ادارات فرهنگی اجرا میشه!
    امدیوارم شاهد روزی باشیم که تئاتر شهرمون تو ایران حرفی برای گفتن داشته باشه!البته کار په په اقای سلیمانی فر باعث افتخار قم شد و جایزه ی بهترین کار جشنواره ی بین المللی رو گرفته!
    اما بازم به نظرم لیاقت شهر ما خیلی بیشتر از این صحبت هاست...

در هر صورت اگر سوالی در مورد تئاتر قم و گروه های فعال در قم در ذهن دوستان بود میتونن از بنده بپرسن تا اگر علاقه به بازیگری یا کارگردانی و یا حتی تماشای نمایشها داشتن بتونم بهشون کمک کنم!

كاربر فعال
    tekrary آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    میزان امتیاز
    14

من تاحالا نرفتم تئاتردوست دارم برم.میشه منو راهنمایی کنید؟

جدی گفتما
    جدی حسام ،قم سالن تئاتر داره؟کجا؟الان بی زحمت کامل توضیح بده که من میخوام برم تئاتر باید کجا برم و چیکار کنم.بلیط رو باید از قبل تهیه کنم؟

مرسی:)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین