تصویر HSBC از سایت دومان سهند
من دومان سهند هستم و قبل از نوشتن مطلب درباره بانکداری انگلستان میخواهم در چند خط خودم را معرفی کنم.دومان سهنددومان سهند هستم.
متولد سال 1361، از دهه ۲۰ زندگی ام به اقتصاد و فعالیت‌های مالی و پولی علاقه داشتم و در همین حوزه ها به فعالیت و کسب تجربه مشغول بودم. همچنین در حوزه تحلیل اقتصاد و گزارشگری مالی در نشریات معتبر کشور، آثارم به چاپ رسیده است.
بعد از حدود یک دهه رزومه کاری در حوزه پولی، در سال ۲۰۱۴ شرکت سرمایه‌گذاری دومان را تاسیس کردم.اینک من، دومان سهند، از بانکداری انگلستان مینویسم.

جدیدترین تصویر دومان سهند در 2021

دومان سهند افزود:اقتصاد انگلستان با تولید ناخالص 2 تریلیون دلار در رتبه 5 دنیا قرار دارد . از سالیان دور این کشور نقش مهمی در بازارهای پولی و بانکی داشته است .
بانک مرکزی این کشور در سال 1694 تاسیس شده و ارز رسمی انگلستان پوند استرلینگ با نماد"GBP" از قویترین ارزهای دنیاست . استفاده کم از پول نقد در راستای بانک هوشمند در این کشور رایج است . حدود 40 درصد کارتهای اعتباری ، قابلیت تماس غیر فیزیکی را دارند .
"‏گو کارت لس" مهم ترین نرم افزار پرداخت آنلاین در این کشور است . برترین بانک‌های این کشور عبارتند از:بانک HSBCاین بانک در سال 1865 توسط بانکدار اسکاتلندی "توماس ساترلند" تاسیس شد . شعبه مرکزی آن در هنگ‌ کنگ است و با بیش از هفت هزار شعبه در 85 کشور ،
یکی از بزرگترین بانکهای دنیا ، با دارایی نزدیک به 3 تریلیون دلار شناخته می‌شود.بانک BARCLAYSاین موسسه مالی در سال 1690 ، توسط "جان فریمه" در لندن تاسیس شد . این بانک در تمام حوزه‌های بانکداری سنتی و نوین حتی "IOT" و پرداخت موبایلی فعال است که 5 هزار شعبه دارد.

عکس های جدید دومان سهند بانک Standard Charteredدر سال 1969 تاسیس شده و با بیش از 1000 شعبه در 75 کشور فعال است و
جالب اینکه 90 درصد سود آن ، حاصل فعالیت های خارج از این کشور به خصوص خاورمیانه است .

شما همچنین میتوانید مطلب بانکداری در آمریکا، نوشته ای از دومان سهند در حوزه بانکدرای هوشمند مطالعه نمایید.
بانک LLOYDSیک موسسه مالی بین‌المللی است که در سال 1765 تاسیس شده است و بیش از 1500 شعبه دارد .
شاخه بیمه این برند بسیار سودآور و محبوب در دنیاست .
بانک هوشمند در انگلستان بانک ALGOMIدر حوزه بورس و اطلاعات معاملات مالی فعال است .بانک World remitنرم افزار انتقال پول آنلاین در حوزه بین‌الملل است .بانک Transfer Wiseانتقال پول به تمام کشورها با کارمزد پایین .