نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: فعال شدن خودکار mobile data

مدیر بخش خودرو
    AmiR آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    110
    میزان امتیاز
    20

پیش فرض فعال شدن خودکار mobile data

سلام
    گوشی من galaxy s4
    مدتیه متوجه شدم خود گوشی اتوماتیک mobile data فعال میشه و هزینه میندازه
    رفتم تو تنظیمات و APN رو کلا حذف کردم
    الان باز هم mobile data روشن میشه ولی دیگه به اینترنت دسترسی نداره
    می خواستم بدونم علت اینکه خودش روشن میشه چیه و چیکار کنم؟
    اندروید گوشی هم 4.4.2

مدیر انجمن موبایل قم
    Majid_M آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    201
    میزان امتیاز
    22

پیش فرض پاسخ : فعال شدن خودکار mobile data

سلام امیر جان.
    روشن شدن موبایل دیتا به حالت خودکار چندتا علت ممکن داشته باشه،میگم یکی یکی چک کن،
    اول اینو بگم که تنظیمات apn ربطی به این قضیه نداره ،پس تنظیمات اونجا را دستکاری نکن،در واقع با حذف apn کلا تنظیمات اینترنتتو پاک میکنی ن چیز دیگه ...
    و اما مشکلات احتمالی،
    ۱ برو تو قسمت تنظیمات و چک کن که sync data یا همون حسابها و همگازسازی خودکار گوشیت روشن نباشه،
    ۲.از قسمت تنظیمات ،درباره تلفن،قسمت بروز رسانی گوشیتو روی فقط wifi تنظیم کن،
    ۳.احتمالا برنامه ای نصب کردی که دسترسی به اینترنت داره و بدون اجازه و خودکار اینترنتتو فعال میکنه،پس، از قسمت مدیریت برنامه های در حال اجرا میتونی با کمی دقت این برنامه را پیدا کنی و حذفش کنی..
    ۴.این احتمال هم وجود داره که به گوشی یا برنامه خاصی اجازه داده باشی که بصورت آنلاین هر چند وقت یکبار از گوشیت بکاپ بگیره یا با سرور خاصی تبادل اطلاعات داشته باشه،(خیلی مهم)

در نهایت برای سهولت کار، میتونی یکبار تنظیمات گوشیتو از اول شروع کنی و گزینه هاشو با دقت بخونی و گزینه ای که دسترسی به اینترنت لازم داره را غیر فعال کنی،،

البته ناگفته نماند که گلکسی اس ۴ معدن باگ ومشکلات هم شناخته شده،پس این احتمال هم وجود داره که جزو باگ خود گوشی باشه،ولی من امیدوارم گوشی شما اینطور نباشه...

در پایان چون حس میکنم این قضیه خیلی مهمه و تقریبا ربطی به این مشکل هم داره اینو میگم، دوستان موقع نصب برنامه ها خیلی به دسترسیهای برنامه ها دقت داشته باشند،یعنی قبل از نصب، حتما دسترسی یا همون پرمیشنpremission برنامه ها را با دقت بخونند بعد اقدام به نصب برنامه کنند،چون خیلی از دسترسیها هیچ ربطی به عملکرد برنامه نداره ولی در عوض هم میتونه امنیت گوشی و اطلاعاتتونو به خطر بندازه هم اینکه مصرف شارژ باطری یا پولی را هم زیاد میکنه..
    مثال: برنامه ای مثل مارکت بازار که کارش ارائه برنامه هست فقط ،چه ربطی یا چه نیازی به شماره گیری وتماس داره اخه؟؟

خب میبینیم که حتی برنامه ای که این همه تو ایران بااصطلاح، خودشو معتبر جا زده، راه واسه سو استفاده کردن از دستگاه را گزاشته ،حالا وااای به حال برنامه های خارجی یا ناشناس...
    Sent by htc A5_DUG
    state : ROOTED
    recovery : TWRP
    ویرایش توسط Majid_M : 04-29-2015 در ساعت 02:43 AM
    پیش از آنکه درباره ی، زندگی،گذشته و شخصیت من قضاوت کنی،خودت را جای من بگذار:
    از مسیری که من گذشته ام عبور کن|
    با غصه ها ، تردیدها ، ترسها ، دردها و خنده هایم زندگی کن....
    یادت باشد:
    هر کسی سرگذشتی دارد!

هر گاه به جای من زندگی کردی،
    آنگاه میتوانی درباره ی من قضاوت کنی...
    Majid_M

مدیر بخش خودرو
    AmiR آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    110
    میزان امتیاز
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid_M نمایش پست ها
    سلام امیر جان.
    روشن شدن موبایل دیتا به حالت خودکار چندتا علت ممکن داشته باشه،میگم یکی یکی چک کن،
    اول اینو بگم که تنظیمات apn ربطی به این قضیه نداره ،پس تنظیمات اونجا را دستکاری نکن،در واقع با حذف apn کلا تنظیمات اینترنتتو پاک میکنی ن چیز دیگه ...
    و اما مشکلات احتمالی،
    ۱ برو تو قسمت تنظیمات و چک کن که sync data یا همون حسابها و همگازسازی خودکار گوشیت روشن نباشه،
    ۲.از قسمت تنظیمات ،درباره تلفن،قسمت بروز رسانی گوشیتو روی فقط wifi تنظیم کن،
    ۳.احتمالا برنامه ای نصب کردی که دسترسی به اینترنت داره و بدون اجازه و خودکار اینترنتتو فعال میکنه،پس، از قسمت مدیریت برنامه های در حال اجرا میتونی با کمی دقت این برنامه را پیدا کنی و حذفش کنی..
    ۴.این احتمال هم وجود داره که به گوشی یا برنامه خاصی اجازه داده باشی که بصورت آنلاین هر چند وقت یکبار از گوشیت بکاپ بگیره یا با سرور خاصی تبادل اطلاعات داشته باشه،(خیلی مهم)

در نهایت برای سهولت کار، میتونی یکبار تنظیمات گوشیتو از اول شروع کنی و گزینه هاشو با دقت بخونی و گزینه ای که دسترسی به اینترنت لازم داره را غیر فعال کنی،،

البته ناگفته نماند که گلکسی اس ۴ معدن باگ ومشکلات هم شناخته شده،پس این احتمال هم وجود داره که جزو باگ خود گوشی باشه،ولی من امیدوارم گوشی شما اینطور نباشه...

در پایان چون حس میکنم این قضیه خیلی مهمه و تقریبا ربطی به این مشکل هم داره اینو میگم، دوستان موقع نصب برنامه ها خیلی به دسترسیهای برنامه ها دقت داشته باشند،یعنی قبل از نصب، حتما دسترسی یا همون پرمیشنpremission برنامه ها را با دقت بخونند بعد اقدام به نصب برنامه کنند،چون خیلی از دسترسیها هیچ ربطی به عملکرد برنامه نداره ولی در عوض هم میتونه امنیت گوشی و اطلاعاتتونو به خطر بندازه هم اینکه مصرف شارژ باطری یا پولی را هم زیاد میکنه..
    مثال: برنامه ای مثل مارکت بازار که کارش ارائه برنامه هست فقط ،چه ربطی یا چه نیازی به شماره گیری وتماس داره اخه؟؟

خب میبینیم که حتی برنامه ای که این همه تو ایران بااصطلاح، خودشو معتبر جا زده، راه واسه سو استفاده کردن از دستگاه را گزاشته ،حالا وااای به حال برنامه های خارجی یا ناشناس...
    Sent by htc A5_DUG
    ممنونم
    من APN رو حذف کردم چون نیازی به نت خط ندارم
    تنظیمات رو چک کردم
    sync date کلا غیر فعاله
    آپدیت ها همه از طریق وایفای انجام میشه
    گزینه 4 هم امکان نداره
    میمونه گزینه 3
    منم خودم نظرم گزینه 3 بود
    ولی گشتم برنامه خاصی پیدا نکردم
    از چند وقت اینجوری شد
    بعید میدونم از باگ باشه
    چون وقتی به 4.4.2 آپدیت کردم اینجوری نبود
    تازگیا اینجوری شده
    احتمال ویروس وجود نداره؟

مدیر انجمن موبایل قم
    Majid_M آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    201
    میزان امتیاز
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط AmiR نمایش پست ها
    ممنونم
    من APN رو حذف کردم چون نیازی به نت خط ندارم
    تنظیمات رو چک کردم
    sync date کلا غیر فعاله
    آپدیت ها همه از طریق وایفای انجام میشه
    گزینه 4 هم امکان نداره
    میمونه گزینه 3
    منم خودم نظرم گزینه 3 بود
    ولی گشتم برنامه خاصی پیدا نکردم
    از چند وقت اینجوری شد
    بعید میدونم از باگ باشه
    چون وقتی به 4.4.2 آپدیت کردم اینجوری نبود
    تازگیا اینجوری شده
    احتمال ویروس وجود نداره؟
    برنامهCM Security را نصب کن و باهاش گوشیتو چک کن حتما کمکت میکنه،ولی من بازم تاکید میکنم احتمال گزینه 4خیلی بیشتره،
    این یک کار را هم انجام بده،گوشیتو خاموش کن ،باطریشو به مدت ۲۰ثانیه در بیار بعد روشنش کن،اگه باطری گوشیت قابلیت جابجایی نداره و کلا پلوم هست،گوشیتو خاموش کن بعد از یکی دو دقیقه روشنش کن.(این روش هم میتونه ب دلایلی مشکل گشا باشه)
    در ضمن گوشی وقتی به اندروید جدیدتری آپدیت میشه دلیل نمیشه که مشکلاتش کلا حل بشه،خیلی از آپدیتها در مرحله اول پر باگ و مشکل هستند.
    من حتی دیدم که خیلی ها بعد از آپدیت به 4.4.2 گوشیشون کلا قاطی پاطی کرده و مجبور شدند دانگرید کنند.

Sent by htc A5_DUG
    ویرایش توسط Majid_M : 04-29-2015 در ساعت 02:35 PM
    پیش از آنکه درباره ی، زندگی،گذشته و شخصیت من قضاوت کنی،خودت را جای من بگذار:
    از مسیری که من گذشته ام عبور کن|
    با غصه ها ، تردیدها ، ترسها ، دردها و خنده هایم زندگی کن....
    یادت باشد:
    هر کسی سرگذشتی دارد!

هر گاه به جای من زندگی کردی،
    آنگاه میتوانی درباره ی من قضاوت کنی...
    Majid_M

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)