صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 23 از 23

موضوع: قبلی رو جواب بده , از بعدیت بپرس !

مدیر بخش
    نگــــار آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    688
    میزان امتیاز
    20

پیش فرض پاسخ : قبلی رو جواب بده , از بعدیت بپرس !

...
    سوال : با آدم های خودشیفته و خودخواه چه برخوردی دارید ؟
    آیا میتونید نسبت به اینکه اون ها همه کس رو غیر از خودشون نادیده میگیریند بی تفاوت باشین یا نمیتونید ؟
    اصولا بیتفاوتی خوبه یا باید واکنش نشون داد؟

كاربر فعال
    tekrary آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    میزان امتیاز
    14

شخصاً کلاً آدم بی تفاوتی هستم نسبت به رفتار و خصوصیات افرادی که باهاشون در تعامل م
    خودشیفته و خودخواه هم همینطور،البته راستش رو بخواید تو اطرافیان نداشتیم که ببینم عکس العملم چجوری میشه

از نظر من بی تفاوتی خوبه ولی نه برای هر موردی.نمیشه کلاً نسبت به همه رفتار ها بی تفاوت بود.خودشیفتگی رو میشه بی تفاوت بود و خودخواهی تاجایی که کار به جاهای باریک نکشه میشه تحمل کرد

====
    البته سوال ندارم ولی نظرتون رو در مورد این مساله میخواستم بدونم در مورد ماه رمضان

یه سری از دوستان تو ماه رمضان اعتقاد دارن و روزه میگیرن
    یه سری دیگه به هردلیلی نمیگیرن

فهم ادب اخلاق شعور فرهنگ اواینا حکم میکنه که آقا اون سری اول که حالا به هردلیلی نمیتونه آب،غذا و... بخوره...شما رعایت کن جلوی اون چیزی نخور
    از نظر من یه چیز خیلی ساده ایه و غیراز اون فهم ادب اخلاق شعور فرهنگ به نظرمن یکمی انسانیت میخواد که بتونی این مساله رو هضم یا رعایت کنی

حالا بعضی از دوستان سری دوم رعایت نمیکنن و میگن به ما چه ربطی داره و از این قبیل جواب ها...
    الان این یعنی درسته؟

این چه پیامدی داره؟
    اینکه قانون بذارن روزه خواری در مکان های عمومی مجازات داره! اینکه این قانون تصویت بشه مشکلی نداره(هرچند اصلاً موافقش نیستم)ولی به شرطی که هیچوقت اجرا نشه و در موردش هم صحبت نشه! چون برای فرهنگ جامعه خودمون زشته
    همین قانون پارسال در تهران اجرا میشد درسته؟ خب این برای دو طرف خیلی خیلی زشته
    شما که قانون گذاشتی....این راهش نیست...باید فرهنگسازی میکردی با همین صدا و سیمای بوق
    طرف دوم هم از نظر من یعنی شما انقدر سطح فهم ادب اخلاق شعور فرهنگت پایین بوده که باید مجبورت کنن برای کاری که باید خودت از روی انسانیت رعایت میکردی

البته کلی نیست و نسبیه ولی بیشتر اون دوستانی که روزه نمیگیرن و این جواب رو میدن،بیشتر از دوستانی هستن که جدیداً نظریه های روشنفکری میدن....

کلاً میخواستم نظر نفر بعد رو در مورد این مساله بدونم
    با تشکر

مدیر بخش
    نگــــار آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    688
    میزان امتیاز
    20

من خودم وقتی روزه م از دیدن خوردن غذا یا آب توسط فرد دیگه ای هیچ حالت خاصی بهم دست نمیده!
    ولی بحث بر سر حرمت نگه داشتنه.. وگرنه که لا اکراه فی الدین .
    مسافری , بیماری , عذر شرعی داری .. نه اصلا دلت نمیخواد روزه بگیری خودت میدونی با خدا .
    ولی حداقل حرمت این ماه و حال و هواش رو حفظ کنیم .
    مدینه فاضله ساختیم برای خودمون که کم تعهدی عرف شده و مد .
    با این وضعی که من می بینم چند سال دیگه روزه داران باید در انظار عمومی توضیح دهند که چرا روزه اند .
    بسیاری از دوستان واقعا از روی لجبازی و بی احترامی و لاابالیگری روزه خواری میکنند مثلا تخمه میشکنند و ادامس میجوند و ..... و اگر نگاهتون ببهشون بخوره جوری به شما نگاه میکنن انگار این شمایید که دارید کاری خلاف عرف انجام میدید.
    مسلما مردم هم تفاوت روزه خوار را با روزه خوار میدونن . متاسفانه همیشه دنبال توجيه روزه خواري در ملاعام هستیم.
    جای منکر و معروف عوض شده .. تا حرف هم میزنیم میگن بهشت اجباری نمیخوایم .. اینقدر دفاع و توجیه کرده اند بعضی ها که در اثر همین توجیهات سال به سال به تعدادشان افزوده می شود و هر سال با جسارتی بیشتر از گذشته به طور علنی روزه خواری می کنند. مثلا در وسط خیابون بستنی لیس می زنند ! یا سیگار می کشند . یا آدامس میجوند ...

+ سوال :

وقتی کسی بی دلیل ترکت میکنه چیکار میکنی ؟
    البته دلیل هم میاره ولی تو میدونی دلیلش الکیه !

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)