نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: آپدیت اندروید ۵ آبنبات چوبی(Lollipop) برای گوشیهای روت شده htc (desire 816)

مدیر انجمن موبایل قم
    Majid_M آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    201
    میزان امتیاز
    22

پیش فرض آپدیت اندروید ۵ آبنبات چوبی(Lollipop) برای گوشیهای روت شده htc (desire 816)

با سلام.
    خب همونطور که همه برادران و خواهران htc باز در جریان هستند ،چند وقتی هست که شرکتhtc شروع به ارائه آپدیت اندروید 5 برای بعضی ازدیوایسهاش کرده و ملت دارن حالشو میبرن....ولی مشکلی که بعضی از کاربران باهاش مواجه میشند اینه که گوشیهائی که روتROOT شده باشند نمیتونند از این آپدیتها استفاده کنند.و در هنگام نصب آپدیت با عکس زیر ،یا همون هشدار امنیتی htc در محیط ریکاوری مواجه میشوند.

خب برای این که از این هشدار یا مانع رد بشیم و بتونیم آپدیت اندروید5 را نصب کنیم لازمه که چندتا کار اساسی روی فایلهای سیستمی گوشی انجام بگیره تا بشه فایل آپدیتی را به صورت رسمی نصب کرد.

پس میریم سراغ آموزش:

توجه:این آموزش برای کلیه گوشیهای htcمشترک است.ولی فایلهائی که در این پست قرر داده شده مخصوص گوشیهای htc desire 816 daul sim با شناسهA5_DUGنسخه اروپائی با بیلدنامبر 401میباشد. پس توجه داشته باشید که این فایلها را به هیچ وجه روی مدلهای دیگهhtcنصب یا فلش نزنید.

این آموزش کاملا تجربی و تست شده توسط خودم هست و اگر آموزش را مرحله به مرحله و با دقت دنبال کنید با هیچ مشکل خاصی روبرو نخواهید شد.ولی محض احتیاط ،پیشنهاد میکنم قبل از هر اقدامی بهتره که از رامِ فعلیتون یک بکاپ تهیه کنید .

فایلهای مورد نیاز همراه با لینک دانلود.

آخرین ورژن ریکاوری کاستومTWRP 2.8.6.0

آخرین ورژن برنامه Super su 2.48

ریکاوری استوک یا همون ریکاوری اصلیhtc desire 816 a5 dug

دو فایل زیر را پس از دانلود از حالت فشره خارج کنید و به sdcard یا همون حافظه گوشی انتقال بدید

فایل platform.xml

فایل nc

و اما روال کار مرحله به مرحله:

۱.ریکاوری TWRP را نصب کنید،
    ۲.آخرین ورژن super su را نصب کنید.
    ۳.اگر برنامه Xposed یا Busy bux نصب دارید،از طریق ریکاوری کاملا حذفشون کنید و دقت کنید که کوچکترین اثری از این دوبرنامه نباید روی گوشیتون بمونه،(بعد از حذفشون اگر وایپ کشwipe cash و wipe dalvik cash کنید بهتره)
    ۴.برنامه super su را باز کنید و در قسمت تنظیمات Super suاول برنامشو غیر فعال Disable کنید و بعد گزینه full unroot را بزنید تا گوشی آنروت بشه،(نکته:به این دلیل گفتم آخرین ورژن super su را نصب کنید،چون بعضی از ورژنهای قدیمی با آنروت کردن مشکل دارند)

۵.گوشی را Reboot یا همون راه اندازی مجدد کنید و از طریق شماره گیری کد*#*#7873778#*#* چک کنید و مطمعن بشید که گوشیتون آنروت شده،و تا وقتی که گوشی را آنروتUnroot نکردید به مرحله بعدی نرید...

۶.بعد از آنروت کردن ریکاوری استوک را فلش بزنید و اقدام به آپدیت کنید،(در مرحله نصب آپدیت به احتمال ۹۹ درصد دوباره با عکس بالا یا همون خطای قبلی (مثلث قرمز با علامت تعجب) روبرو میشید،وقتی اون تصویر را دیدید کلید زیاد کردن صدا
    volume up + را نگه دارید و یکبار کلید پاور را فشار بدید تا چیزی شبیه تصویر زیر (خطای نصب) را ببینید،
    (در واقع در این قسمت ما فقط میخوایم علت خطا یا فایل مشکل دار را پیدا کنیم.)

همونطور که تو این عکس با علامت هم نشون دادم، میبینیم که به فایل platform.xml گیر داده و به علت دستکاری شدن اون فایل جلوی نصب آپدیت گرفته شده،(در کل به دو دلیل این خطا به وجود میاد یا فایل NC مشکل داره یا فایلPlatform.xml.که شما با توجه به خطائی که در این قسمت براتون رخ میده باید فایل مربوطه را عوض کنید)
    حالا واسه اینکه اون فایل را درست کنیم ،به بوتلودر برگردید و دوباره ریکاوری کاستومTWRP را فلش بزنید.

۷.بعد از نصب ریکاوری،وارد محیط ریکاوری بشید و در قسمت mount تیک گزینه system را بزنید،یعنی در واقع مونت سیستم کنید وبعد وارد قسمتfile manager ریکاوری بشید و فایل platform.xml را که دانلود کردید راکپی ودر مسیر
    [SIZE=3]system/etc/permissions قرار بدید.

و اگر با خطای فایلnc مواجه شدید طبق همین مرحله فایل nc را در مسیرsystem/xbin کپی کنید.

۸.دوباره به بوتلودر برگردید و ریکاوری استوک یا همون ریکاوری اصلی htcرا فلش بزنید و اقدام به نصب آپدیت کنید،و از اندروید ۵ لذت ببرید.( مدت زمان نصب آپدیت و راه اندازی مجدد گوشی، حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول میکشه پس توجه داشته باشید که باطری گوشی بالای ۶۰درصد باشه و کمی هم صبور باشید)
    این هم نتیجه پایانی..

*برای رسیدن به این نتایج، کلی وقت ،انرژی و دردسر صرف شده ،پس کپی برداری بدون ذکر منبع رفتار ناپسند و زشتی است ..

موفق باشید
    ویرایش توسط Majid_M : 04-27-2015 در ساعت 02:21 AM
    پیش از آنکه درباره ی، زندگی،گذشته و شخصیت من قضاوت کنی،خودت را جای من بگذار:
    از مسیری که من گذشته ام عبور کن|
    با غصه ها ، تردیدها ، ترسها ، دردها و خنده هایم زندگی کن....
    یادت باشد:
    هر کسی سرگذشتی دارد!

هر گاه به جای من زندگی کردی،
    آنگاه میتوانی درباره ی من قضاوت کنی...
    Majid_M

مدیر انجمن موبایل قم
    Majid_M آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    201
    میزان امتیاز
    22

پیش فرض پاسخ : آپدیت اندروید ۵ آبنبات چوبی(Lollipop) برای گوشیهای روت شده htc (desire 816)

UP

یادت باشد:
    هر کسی سرگذشتی دارد!

Majid_M

پیش فرض پاسخ : آپدیت اندروید ۵ آبنبات چوبی(Lollipop) برای گوشیهای روت شده htc (desire 816)

مدل گوشی من با برنامه cpuZ این نوشته htc d816h (a5mpg-dug-htc-asia-tw) و بیلد ای دی هم 1.13.709.001 هست کرنل هم 3.4.67(41) زده ممنوم میشک مدل ذقیقش رو بهم بگید و آیا اینکه این رام نصب میشه روش یا نه؟؟
    با تشکر

مدیر انجمن موبایل قم
    Majid_M آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    201
    میزان امتیاز
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط mosay نمایش پست ها
    مدل گوشی من با برنامه cpuZ این نوشته htc d816h (a5mpg-dug-htc-asia-tw) و بیلد ای دی هم 1.13.709.001 هست کرنل هم 3.4.67(41) زده ممنوم میشک مدل ذقیقش رو بهم بگید و آیا اینکه این رام نصب میشه روش یا نه؟؟
    با تشکر

سلام ،جوابتونو توی همون سایت هم دادم ،لطف کنید لینک سایتهای دیگه را اینجا قرار ندید.

شما اگر از قسمت تنظیمات>درباره>اطلاعات نرم افزار گوشیتون ی اسکرن شات بزارید ،بهتر میشه کمکتون کرد.
    در ضمن این آموزش روی همه مدلهای htc desire 816 جواب میده،فقط ریکاوری مخصوص گوشی خودتونو پیدا کنید ،چون ریکاوریهایی که اینجا گزاشتم واسه نسخه اروپائی با بیلد401هست .فایلهای دیگه ای که تو این قسمت گزاشتم(بجز فایلهای ریکاوری) را شما هم میتونید استفاده کنید..

Sent by htc A5_DUG
    state : ROOTED
    recovery : TWRP
    یادت باشد:
    هر کسی سرگذشتی دارد!

Majid_M

مدیر بخش خودرو
    AmiR آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    110
    میزان امتیاز
    20

منم آپدیت کردم
    اندروید 5 خیلی قشنگتر شده

مدیر انجمن موبایل قم
    Majid_M آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    201
    میزان امتیاز
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط AmiR نمایش پست ها
    منم آپدیت کردم
    اندروید 5 خیلی قشنگتر شده
    نوش جوووونت.اندروید ۵ تقریبا متفاوت ترین اندرویدی هست که تا به حال ارائه شده.مخصوصا سبک متریالش که کلا از هر نظر ویژگی جدید و جالبیه...
    خیرشو ببینی:p

Sent by htc A5_DUG
    state : ROOTED
    recovery : TWRP
    یادت باشد:
    هر کسی سرگذشتی دارد!

Majid_M

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)