نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: چزئیات تکان دهنده از فاجعه فرودگاه جده

كاربر درجه 5
    یارتا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    55
    میزان امتیاز
    12

پیش فرض جزئیات تکان دهنده از فاجعه فرودگاه جده

جزئیات تکان دهنده از فاجعه فرودگاه جده

خانواده قربانیان: تکذیب کنند فیلمها را در اختیار دانشجویان انقلابی قرار می دهیم

شرطه عربستانی در اتاق اسلحه خود را پشت سر قربانی اول قرار می دهد و به فارسی به او می گوید فقط خفه شو و حرف نزن و عمل شیطانی خود را انجام می دهد. سپس قربانی اول را به بیرون می فرستند اما وی به دلیل و حشت زدگی و حیرت شدید هیچ چیزی به خانواده و مسئولین کاروان نمی گوید. در این حین شرطه های عربستانی به قربانی دوم نیز تجاوز می کنند و سپس او را به خارج از اتاق می فرستند. قربانی دوم اما ماجرا را برای خانواده و مسئولین کاروان می گوید...

در پی انتشار خبر تجاوز ماموران عربستانی فرودگاه جده به دو زائر نوجوان حرم امن الهی، خبرگزاری مهر در اقدامی عجیب و معنادار اقدام به تکذیب این فاجعه کرد.
    این در حالی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از انتشار این خبر مسئولان مربوطه را احضار کرده اند.
    در همین زمینه خبرنگار دولت بهار برای روشن تر شدن ابعاد فاجعه رخ داده در فرودگاه جده، به گفت و گو با اعضای خانواده و پدر دو قربانی، دو نفر از پزشکان حاضر در کاروان و یکی از مدیران کاروان پرداخته است.
    عضو خانواده قربانی اول: اگر تکذیب کنند، فیلم ها را در اختیار دانشجویان انقلابی قرار می دهیم
    یکی از اعضای خانواده قربانی اول درباره جزئیات این فاجعه در تماس با دولت بهار می گوید: «کاروان ما قرار بود ساعت 1 بامداد هشتم فروردین ماه از فرودگاه جده به سوی تهران پرواز کند، در هنگام بازرسی، ماموران سعودی دو نوجوان ایرانی را به بهانه بازرسی بیشتر از کاروان جدا و به اتاقی منتقل کردند. شرطه عربستانی در اتاق اسلحه خود را پشت سر قربانی اول قرار می دهد و به فارسی به او می گوید فقط خفه شو و حرف نزن و عمل شیطانی خود را انجام می دهد. سپس قربانی اول را به بیرون می فرستند اما وی به دلیل و حشت زدگی و حیرت شدید هیچ چیزی به خانواده و مسئولین کاروان نمی گوید. در این حین شرطه های عربستانی به قربانی دوم نیز تجاوز می کنند و سپس او را به خارج از اتاق می فرستند. قربانی دوم اما ماجرا را برای خانواده و مسئولین کاروان می گوید، با اعتراض و سر و صدای خانواده و اعضای کاروان، ماجرا دهان به دهان می چرخد و زوار ایرانی در اعتراض به این جنایت از سوار شدن به هواپیما خودداری می کند.»
    عضو خانواده قربانی اول می افزاید: «با تماس مدیر کاروان، مسئولان کنسول گری جمهوری اسلامی و نماینده بعثه مقام معظم رهبری در محل حاضر می شوند، پزشکی قانونی در محل به بررسی وضعیت دو قربانی می پردازد و جنایت صورت گرفته را تایید می کند.»
    وی درباره پیگیری مسئولان ایرانی برای مجازات عاملان این عمل شنیع می گوید: «روز گذشته یکی از مسئولان کنسول گری ایران در جده در تماس با بنده گفت که 2 شرطه عربستانی در حال حاضر در بازداشت قرار دارند، اما از مسئولان سازمان حج و زیارت هیچ پیگیری و کمکی تا کنون مشاهده نکرده ایم، دیروز هم از این سازمان پیگیری کردیم اما چیزی برای گفتن نداشتند.»
    عضو خانواده قربانی اول در شرایطی که بغض شدید مانع از سخن گفتنش می شود، می افزاید: «این بچه ها بعد از این اتفاق نمی دانستند چه باید بگویند، شرایط روحی شان بسیار وخیم است و حیثیتشان خدشه دار شده است، از شما خواهش می کنم نامی از کسی نبرید و از آبروی این بچه ها حراست کنید، من فقط به مسئولین می گویم غیرت داشته باشد، فکر کنید این دو نوجوان فرزندان خودتان هستند.»
    وی با انتقاد شدید از تلاش یک خبرگزاری دولتی برای تکذیب جنایت رخ داده در فرودگاه جده، خاطرنشان کرد: «این جنایت رخ داده و قربانیان حی و حاضرند و پزشکی قانونی نیز در محل این مساله را تایید کرده است. مگر مورد تجاوز قرار گرفتن مایه افتخار و سربلندی است که قربانیان به دروغ آن را منتشر کنند و جار بزنند؟ خبرگزاری مهر چه چیزی را تکذیب می کند؟ من در اخبار دیدم که دانشجویان ایرانی در اعتراض به جنایات رژیم سعودی در حمله به یمن، روز سه شنبه در برابر سفارت عربستان تجمع می کنند. اگر آقایان اصرار به تکذیب این جنایت داشته باشند، فیلم هایی را که خانواده قربانیان به صورت مخفیانه از اتفاقات پس از این جنایت، از جمله حضور پزشکی قانونی و سخنان خلبان پرواز و اتفاقات رخ داده در فرودگاه و ... تهیه کرده اند، در اختیار دانشجویان انقلابی قرار خواهم داد.»
    پدر قربانی اول: این اتفاق، تجاوز یک دولت به دولت دیگر بود
    پدر قربانی اول که جانباز دفاع مقدس است، نیز به خبرنگار دولت بهار می گوید: «مگر جایی امن تر از حرم امن الهی هم داریم؟ ما به آنتالیا نمی رویم، بچه هایمان را به جاهای آنچنانی نمی بریم، بچه هایمان را بردیم به یک مکان مکان مذهبی، بردیم به ام القرای اسلام، ماموران حکومتی عربستان، بچه های ما را ربودند و جنایت کردند، ابعاد این جنایت قابل شرح نیست. عوامل حکومت آل سعود بودند که بچه های ما را ربودند، آن ها مامور اجرای قانون بودند، ما در گیت بازرسی که نمی توانیم به آن ها بگوییم بازرسی نکنید، وقتی می گویند می خواهیم بازرسی بیشتری انجام دهیم، نمی توانیم مخالفت کنیم، شما چه می دانید آن ها چه نیتی دارند، بچه هایی را که سن پایینی داشتند بردند و درب اتاق را قفل کردند...»
    وی می افزاید: «من فکر می کنم این جنایت، جنایتی علیه یک شخص و یک خانواده نیست، این تجاوز یک دولت به دولت دیگر است، آن دو پست فطرت اهمیتی ندارند، حکومت سعودی باید جواب بدهد، در فرودگاه های ایران، بهترین و مودب ترین بچه های سپاه پاسداران مشغول خدمتند، در فرودگاه های ایران مگر با عربستانی ها این طور برخورد می شود، ماموران فرودگاه های ما شریف و باشخصیتند، چرا حکومت عربستان از فاسدترین عناصر بهره می گیرد؟ این ها یک نفر، دو نفر نبودند، یک تیم بودند، همه گیت بازرسی با متجاوزین همکاری کردند، همراه این بچه ها هیچ شیء مشکوکی نبود، هیچ موردی نداشتند، تا این لحظه که من با شما حرف می زنم، پسر من حتی یک بار هم تنهایی به مدرسه نرفته است، همواره از ابتدا بنده یا همسرم او را به مدرسه برده و آورده ایم، یک لحظه از خانواده جدا نبوده، ماموران حکومت عربستان بچه ما را دزدیدند و از ما جدا کردند.»
    پدر قربانی اول خاطرنشان می کند: «بچه های ما به عنوان یک ایرانی مسلمان مورد تعدی قرار گرفتند، حالا مسئولان کشور ما در برابر این اتفاق می خواهند چه کار کنند؟ اولا باید این بچه ها را نجات دهیم، من نگران ایمان بچه ها هستم، من بچه ام را در شرایطی بردم به حرم امن الهی که مومن بود و با این وضع او را بازگرداندم. این بچه یک کلام به من نمی گوید، اما من می دانم در درون او چه می گذرد. من عاشق کشور و نظامم هستم، ما دوستدار رهبر عزیز انقلاب هستیم، من در دفاع مقدس با دشمن متجاوز جنگیدم تا به ناموس ایرانی تجاوز نشود. من همه مسئولان کشورمان را دوست دارم چون همه شان را خودمان انتخاب می کنیم، رفتار شرطه های عربستانی، یک دشمنی با ایرانی مسلمان بود، خواستند تحقیرمان کنند، خواستند ملت ما را تحقیر کنند، می دانید که سعودی حمله کرده است به یمن، خواستند عقده گشایی کنند، با ما مثل دشمن رفتار کردند.»
    وی درباره اقدامات صورت گرفته توسط وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت، خاطرنشان کرد: «تا امروز چیزی به ما نگفته اند، مدیر کاروان به ما گفته کنسول گری ایران در حال پیگیری است، کاش بچه های امنیتی ایران در فرودگاه بودند، کاش پیشگیری می شد از این اتفاق، من می گویم لااقل یک نفر که کاملا به زبان عربی مسلط باشد، باید در هر کاروانی حضور داشته باشد. نمی دانم چه می شود، امیداور مسئولان آن کاری را که به نفع و مصلحت این نظام مقدس و این ملت است، انجام دهند.»
    پدر قربانی دوم: هیچ یک از مسئولان سازمان حج و زیارت و وزارت امورخارجه به سراغ ما نیامده اند
    پدر قربانی دوم نیز به خبرنگار دولت بهار می گوید: «بعد از این جنایت، چند تن از مسولین بعثه مقام معظم رهبری در فرودگاه حاضر شدند و ماجرا را پیگیری کردند. با کنسولگری ایران در جده تماس گرفتیم و نماینده آن در محل فرودگاه حاضر شد و در جریان تنظیم صورت جلسه ماجرا حضور داشت. نزدیک به دو هفته از این موضوع می گذرد و تا به امروز هیچ یک از مسئولان سازمان حج و زیارت و وزارت امورخارجه برای پیگیری موضوع و روشن شدن ابعاد آن به سراغ ما نیامده اند. نماینده کنسولگری ایران در جده به من قول پیگیری داد و گفت شما دیگر پیگیر این ماجرا نباش، من شخصا موضوع را رسیدگی می کنم و نتیجه را به تو اطلاع می دهم، اما تا به امروز خبری به ما نداده اند.»
    وی می افزاید: «روحانی کاروان ما به من گفت که طبق قوانین عربستان، آن دو مامور حکمشان اعدام است، به ما گفته اند که فعلا این دو شرطه زندانی هستند اما نمی دانم صحت دارد یا خیر. ما آنجا به سرکنسولگری ایران وکالت دادیم که پیگیر ماجرا باشد و امیدواریم پیگیری های لازم انجام شود و افراد خاطی مجازات شوند. ما به که مسئولین و دستگاه های عربستانی دسترسی نداریم. امید ما به مسئولین کشورمان است که آن ها نیز تا امروز خبری از پیگیری و نتیجه موضوع به ما نداده اند. به یکی از مسئولان کنسولگری ایران در جده گفتم که فکر کن این حادثه برای فرزند خودت اتفاق افتاده است، چه واکنشی نشان می دهی؟ گفتد شما خیالتان راحت باشد، تا حقتان را نگیریم عقب نشینی نمی کنیم. هنوز منتظر جواب آن ها هستیم ولی هیچ خبری نشده است.»
    روایت دو شاهد عینی دیگر
    دکتر «ک»، پزشک حاضر در کاروان به خبرنگار دولت بهار می گوید زوار ایرانی پس از اطلاع از این فاجعه، اقدم به اعتراض می کنند و تا روشن شدن وضعیت، سوار هواپیما نمی شوند. وی می گوید بعضی از ماموران سعودی نیز در واکنش به این اعتراضات، از اعضای کاروان عذرخواهی می کنند. دکتر «ک» خاطرنشان می کند که مجازات این عمل شنیع در عربستان اعدام است اما بعید می داند که این حکم درباره دو مامور جنایتکار اجرا شود. او خواستار پیگیری وزارت خارجه و حفاظت بهتر سازمان حج و زیارت از زوار ایرانی است.
    دکتر «الف»، دیگر پزشک حاضر در کاروان نیز می گوید زائران ایرانی برای چند ساعت از سوار شدن بر هواپیما خودداری کرده اند. وی می گوید پلیس سعودی به خاطر معطل شدن زوار ایرانی از آن ها عذرخواهی کرده است! دکتر «الف» به خبرنگار دولت بهار می گوید: «تجاوز به دو نوجوان 15-16 ساله ضربه روحی بسیار هولناک و جبران ناپذیری است، از وزارت خارجه و و مسئولان سازمان حج و زیارت خواستار برخورد قاطع با ماموران سعودی هستیم، بدون شک مجازات این جنایت، اعدام است، این یک بی احترامی و بی حیثیتی برای همه ایران است.»
    یکی از مدیران کاروان: کاش حداقل یک هفته پرواز های عمره را متوقف می کردند
    یکی از مدیران کاروانی که دو نوجوان قربانی حادثه تجاوز مامورین سعودی در آن حضور داشتند، در گفت و گو با خبرنگار دولت بهار با اشاره به گزارشی که از جزئیات ماجرا تنظیم کرده است، گفت: ما گزارش خود را از این حادثه به سازمان حج و زیارت ارائه دادیم. دو پلیس سعودی بعد از این اتفاق احضار شدند و برای بررسی صحت ماجرا، به مراجع زیربط سعودی فرستاده شدند.
    وی درباره پیگیری مسولین مربوطه خاطر نشان کرد: پس از این اتفاق، نماینده سازمان حج و زیارت و نماینده بعثه مقام معظم رهبری در فرودگاه جده حضور پیدا کردند. مسئولین کنسولگری جمهوری اسلامی در شهر جده نیز وقتی که صورت جلسه این حادثه در حال تنظیم بود، حضور داشتند و الان هم پیگیر ماجرا هستند. در ضمن آن دو مامور سعودی اکنون در زندان به سر می برند. سن این دو مامور در حدود 24 یا 25 سال بود. اصلا چنین چیزی در گذشته سابقه نداشته که دو فرد با لباس نظامی دست به چنین کاری بزنند.
    وی افزود: این حادثه برای سازمان حج نیز بسیار غیر منتظره بود. زائرینی که در آن پرواز حضور داشتند، این خبر به آن ها رسید و مطلع شدند. ما خیلی سعی کردیم که زائرین را کنترل کنیم. آنها می خواستند اعتراض کنند و فریاد بزنند، البته ما مانع شدیم.
    وی درباره انتظارات از سازمان حج و زیارت در برابر چنین اتفاق تلخی گفت: بنده به عنوان یکی از مسئولان کاروان از سازمان حج و زیارت انتظار داشتم که حداقل در اعتراض به این فاجعه، یک هفته پرواز های عمره را تعطیل کنند. البته من از سیاست سازمان مطلع نیستم. شاید به خاطر دو نفر، پرواز و سفر هزاران نفر از عمره گزاران را لغو نکنند.
    وی افزود: مسئول شرطه های سعودی که در تنظیم صورت جلسه حضور داشت، گفت که دین و آئین و مذهب و ملیت برای ما مهم نیست و این موضوع با جدیت پیگیری می شود و اگر ما به این نتیجه برسیم که این دونفر، این کار را انجام دادند، قطعا حکمشان اعدام است.
    وی همچنین در مورد واکنش کنسولگری ایران در جده گفت: کنسولگری جده نیز هیچ واکنشی نسبت به این ماجرا نشان نداد و فقط به ما قول داد که موضوع را پیگیری می کند.
    وی خاطر نشان کرد: چند نفر از نمایندگان مجلس با بنده تماس گرفتند و در مورد ماجرا توضیح خواستند که بنده هم به آن ها گفتم که من گزارش کامل را به سازمان حج و زیارت داده ام و از حراست سازمان باید پیگیری کنید. از طرف سازمان به ما گفته شده که در مورد این موضوع با هیچ کس صحبت نکنید. اگر من حرفی بزنم و چیزی بگویم، ممکن است از طرف سازمان حج و زیارت گفته شود که تو نباید این حرف را می زدی ودیگر حق نداری کاروان ببری! منتهی زائرین فهمیدند و موضوع در رسانه ها هم مطرح شد. نمایندگان مجلس هم پیگیر ماجرا هستند. ما نیز گزارش کامل را به حج و زیارت داده ایم. اگر هم نمایندگان مجلس من را برای توضیح بخواهند و حج و زیارت هم این اجازه را بدهد که جزئیات ماجرا را بگویم، قطعا این کار را خواهم کرد.
    لازم به ذکر است هویت و فایل صوتی مصاحبه شوندگان نزد دولت بهار محفوظ است.

یک بار خواب دیدن تو به تمام عمر میارزد...

کاربر درجه 1
    memol_007 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    295
    میزان امتیاز
    22

پیش فرض پاسخ : جزئیات تکان دهنده از فاجعه فرودگاه جده

نه دیگه! مگه میشه ایران تو جیب عرب پول نریزه!
    اون از هزینه های بیخودی که با سوء استفاده از اعتقادات مردم چند وفت یکبار صرف ساخت ضریح با عنوان و بهانه های مختلف میکنند اینم از این مورد.

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2
    چيزی نِمی خوام آدَمــــا
    اَز حَرف خـَستَم
    بــَــس کُنيد !
    مَن هَر قَراری داشتَم
    با عِشــــقبَستـَم
    بــَــس کُنيد !

ناظر کل انجمن ها
    sepehrad آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    196
    میزان امتیاز
    10

پیش فرض پاسخ : چزئیات تکان دهنده از فاجعه فرودگاه جده

خیلی افتضاحه روز به روز داره بدتر میشه
    هیچ ضرورتی نداره تو این شرایط حج رفت
    اما خب جدای از سودی که برای عربستان داره تو همین کشور خودمونم خیلیا هستن که منفعت میبرند از این راه و فک نکنم زیر بار برن
    برای 20 سال بعدم ثبت نام کردن و پول گرفتن از ملت و فک نکنم یه روزم تعطیلش کنن
    سیر شده ام از بس که از آدم هـا زخـم خورده ام!!
    خدا خیرتان بدهد به من محبت دروغین تعارف نکنید.
    من سیرم ...

سپهراد

مدیر کل سایت
    قمیا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    144
    میزان امتیاز
    10

نرفتن مردن به حج فقط برای دولت ایران ضرر داره تا عربستان
    عربستان میتونه سهمیه ایرانو بده کشورهای دیگه
    ملت پولو میخوابونن تو این بانک ها ..ثبت نام حج بهترین راه برای جذب پول های مردمو!!!

مدیر انجمن معماری
    مهدیه آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    38
    میزان امتیاز
    21

کوچکترین بی احترامی به بعضی از اشخاص تا چندر روز راهپیمایی داره .ولی چنین فاجعه ای فقط سکوت .
    ...

كاربر فعال
    tekrary آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    میزان امتیاز
    14

اون 2تا سرباز حتماً پشتشون به جایی گرم بوده یا حتی هماهنگ شده بود کارشون که تو فرودگاه همچین کاری کردن
    ولی ایران به هردلیلی عکس العمل جدی نشون نده واقعاً باید برای خودمون تاسف بخوریم

كاربر درجه 5
    یارتا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    55
    میزان امتیاز
    12

وزیر ارشاد: سفر عمره رسما تعلیق شد ^ قدردانی خانواده قربانیان از دولت بهار

دولت بهار در تاریخ 16 فروردین ماه به افشای فاجعه صورت گرفته در فرودگاه جده پرداخت و برای نخستین بار از اقدام شنیع دو مامور سعودی در برخورد با دو نوجوان ایرانی پرده برداشت و با انتشار مصاحبه هایی مستند از خانواده های قربانیان، راه را بر تکذیب کنندگان بست.

دولت بهار/ علی جنتی اعلام کرد پس از مطالعات و بررسی‌های انجام شده امروز - دوشنبه 24 فروردین - به سازمان حج دستور داده شد تا زمانی که این افراد مجرم (متجاوزان به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده) محاکمه بشوند و مورد مجازات قرار بگیرند، فعلا عمره متوقف می‌شود و پروازهای ایران تعلیق خواهد شد.
    او ادامه داد: با توجه به اتفاقی که افتاده، حیثیت عمومی ملت ایران خدشه‌دار شده است‌ و یک خواست عمومی بین ملت شکل گرفته است و باید واکنشی نشان داده شود.
    جنتی تاکید کرد: بسیاری از مراجع عظام تقلید ابراز نگرانی کردند، مخصوصا اینکه در گذشته هم برخی برخوردها با زائران و روحانیون کاروان‌ها صورت گرفته بود؛ به همین دلیل با توجه به بررسی‌های صورت گرفته تصمیم بر توقف عمره گرفته شد.
    وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین اظهار کرد: درباره حادثه تاسف‌باری که در فرودگاه جده اتفاق افتاده از طریق دیپلماتیک با مقامات سعودی صحبت شده و آنها قول دادند که این افراد دستگیر شده‌ را مجازات کنند. آنها حتی تصریح کردند که آنها را اعدام می‌کنند، اما در عمل هنوز اتفاقی نیفتاده است.
    او گفت: به این ترتیب خدشه‌دار شدن حیثیت عمومی ملت ایران ما را بر این داشت که تصمیم بگیریم.
    جنتی درباره اینکه آیا گزارشی را که قرار بود در این‌باره به رئیس جمهور ارائه کنند آماده شده یا خیر؟ گفت: هنوز گزارش ارائه نشده، اما تعلیق پروازها و توقف عمره را ابلاغ کردیم. گزارش هم به رئیس جمهور ارائه خواهد شد.
    وزیر ارشاد این خبر را در حاشیه برنامه‌ای که امروز به مناسبت روز زن در وزارت ارشاد برگزار می‌شد، اعلام کرد.
    قدردانی خانواده قربانیان از دولت بهار
    یکی از اعضای خانواده قربانیان در گفت و گو با دولت بهار درباره جلسه مسولین حج و زیارت با خانواده های قربانیان گفت: خانواده های قربانیان روز گذشته در سازمان حج جلسه ای داشتند. توضیحاتی که دیروز در رسانه ها مطرح شده بود مبنی بر اینکه با یکی از مسولین سعودی صحبت شده و آن مسئول سعودی قول داده که حکم آن دو مامور پلیس با حضور خانواده های قربانیان اجرا شود، بار دیگر به خانواده ها گفته شد و حرف جدیدی گفته نشد. حرفا های تکراری زده شد و خانواده ها هم مثل سایر مردم این صحبت ها را در رسانه ها دیدند و نیاز نبود دوباره به جلسه بروند زیرا همان حرف ها به آن ها گفته شد.
    وی افزود: تجمعی که شنبه برگزار شد و سایر واکنش ها نسبت به این موضوع، بر می گردد به احساسات مردم و غیرتشان که حقیقتا خشم عمومی را در پی داشته است. این یک موضوع ملی است و همانطور که پدر یکی از این قربانیان گفته بود این تجاوز، تجاوز به شخص نبود. بلکه تجاوز به یک ملت بود.
    وی خاطر نشان کرد: برخی رسانه ها و آن برنامه رادیویی که صدای پدر قربانیان را پخش کرد، حقیقتا کم لطفی کردند.ممکن است این اقدام باعث شود برخی آشنایان و اقوام متوجه موضوع شوند. ما از ابتدا می خواستیم که آبرو این خانواده ها حفظ شود و من جدا از سایت دولت بهار تشکر می کنم. از ابتدا با وجود پیگیری جدی و مسولانه این موضوع ملی، هیچ نامی از خانواده ها نبرد. به دنبال جنجال نبود و نیت اصلی آن پیگیری موضوع و احقاق حق از خانواده ها بود. اولین رسانه ای هم که به این موضوع پرداخت دولت بهار بود و ما الان و در آینده هم راحت با شما گفت و گو می کنیم. زیرا می دانیم در عین جدیت در پرداختن به موضوع به دنبال جنجال و یا اقدامی که آبروی این خانواده ها را در خطر قرار دهد، نیست.
    این عضو خانواده قربانیان افزود: این نوجوانان در ابتدای مسیر زندگی هستند. ما نباید کاری کنیم که شرایط برای آنان دشوار شود. این شایعاتی که در مورد خودکشی آن ها مطرح می شود، این جوک هایی که در فضای مجازی منتشر می شود، واقعا ناراحت کننده است. به هر حال این نوجوانان نیز به فضای مجازی دسترسی دارند، این جک ها را می بینند. نباید کاری کرد که زندگی برای آن ها دشوار شود.
    وی خاطر نشان کرد:همه اقشار مردم اعتراض کردند. این افرادی که روز شنبه زیر باران جلوی سفارت عربستان تجمع کردند، نشان دادند که غیرت ملت ما از این حادثه تلخ به جوش آمده است.
    وی گفت: من باز هم از دولت بهار تشکر می کنم که صادقانه پیگیر موضوع شد تا به نتیجه برسد.وزارت خارجه وعده داده بود که جلسه ای با حضور خانواده ها برای پیگیری موضوع برگزار می کند. اما هنوز این جلسه برگزار نشده است.
    وی در پایان اضافه کرد: خبری را هم در سایت شما دیدم که چندتن از مردم اردبیل از سفر عمره انصراف داده اند. آذری زبان ها واقعا در این قضیه غیرت مثال زدنی نشان دادند. چه نمایندگانشان در مجلس و چه مردم غیور آذری زبان.

كاربر درجه 5
    یارتا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    55
    میزان امتیاز
    12

خبر تجاوز به دو نوجوان ايراني دروغ است/ رسانه ها به راحتی حرمت مردم را می شکنند

خبرگزاری شبستان: سرپرست حجاج ايراني با ابراز تأسف از حادثه فرودگاه جده، از شيطنت برخي افراد، سايت‌ها و رسانه‌ها در تحريف اين جريان، گلايه كرد و با بيان اينكه خبر تجاوز به دو نوجوان ايراني دروغ است، گفت: برخي اشخاص، سايت‌ها و رسانه‌ها به راحتي حرمت مردم را مي‌شكنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمين سيدعلي قاضي عسكر نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت در جلسه مسئولان مناطق بعثه مقام معظم رهبري با اشاره به حادثه تأسف بار و بي سابقه فرودگاه جده، گفت: چنين حادثه اي در دنيا بي سابقه است.

وي افزود: در اين حادثه با هوشياري دو نوجوان عزيز و عكس العمل به موقع آنان تجاوزي انجام نگرفته است و دو نفر پليس به خاطر اقدام زشت و شرم آور خود از سوي مقامات عربستان شناسايي و دستگير شده اند و مسئولان عالي رتبه عربستان نيز قول داده اند با اين اقدام غيرانساني و ضد اسلامي قاطع برخورد كنند.

سرپرست حجاج ايراني در ادامه با تأكيد بر اينكه حادثه فرودگاه جده تجاوز نبوده بلكه اقدام براي تعرض و آزار جنسي بوده است به تشريح روند پيگيري اين حادثه از سوي مسئولان كشورمان پرداخت و ابراز اميدواري كرد كه خاطيان به زودي مجازات شوند.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر خاطرنشان كرد: حيثيت مردم و به ويژه دو نوجوان عزيز و خانواده‌هاي محترم آنان امري مهم و شايسته توجه است ليكن برخي افراد از روي بي اطلاعي و يا خداي ناكرده تسويه حسابهاي شخصي و سياسي مطالبي را مطرح كرده و مي‌كنند كه خانواده‌هاي اين دو نوجوان را متأثر و پريشان كرده است.

وي با اشاره به سخنراني خود در جمع روحانيون و علماي شيعه و سني يكي از شهرستان‌ها در سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها گفت: برخي سايت‌ها از قول من نوشته اند كه در حادثه فرودگاه جده هيچ تعرضي انجام نگرفته است، در حالي كه من با آن سايت مصاحبه اي انجام نداده ام، يك فرد به صورت ناشناس از من درباره حادثه سئوال كرده و من پاسخ داده ام كه تجاوز نبوده است.

سرپرست حجاج ايراني همچنين با اشاره به مطالب خلاف دين و اخلاق كه برخي در فضاي مجازي منتشر كرده اند، اظهار داشت: شيطنت‌هاي بسيار گسترده اي در اين زمينه رخ داد و عده اي شعر سروده و به خانه خدا و مسجدالحرام اهانت كردند، برخي حج كه به عنوان ركن دين است را به سخره گرفتند و برخي ديگر عنوان مقدس حاجي را زير سئوال برده و به حاجيان اهانت كردند.

حجت الاسلام والسلمين قاضي عسكر شيطنت‌هاي خبري برخي رسانه‌ها را هدايت شده و در راستاي اهداف دشمن ارزيابي كرد و گفت: اين حادثه زشت و ناگوار به شدت محكوم است و حتما بايد خاطيان محاكمه و به اشد مجازات برسند اما هرگز نبايد با مسائل مهم ديني و اسلامي، احساسي برخورد كنيم.

ايشان از عكس العمل به موقع مردم و غيرت ديني ملت شرافت مند ايران اسلامي صميمانه تشكر كرد و گفت: متأسفانه در يك چنين حوادثي، عناصر ضد انقلاب و احيانا غيرمعتقد به دين و اسلام در پوشش خيرخواهي وارد معركه شده به فتنه‌هاي بزرگي دامن مي‌زنند كه مردم بايد مراقب اين فتنه‌ها باشند.

سرپرست حجاج ايراني افزود: برخي مسائل قومي و طايفه اي را مطرح كرده و اين حادثه را به جنگ عرب و عجم تبديل كردند، برخي ديگر با سوء استفاده از اين موقعيت به اهانت به مقدسات ديگر مذاهب اسلامي روي آوردند، برخي با استفاده از جوك‌هاي زشت و ركيك به مقدسات اسلامي اهانت كردند كه زشتي اينگونه كارها بر همگان آشكار و روشن است.

وي ادامه داد: ملت شريف ايران اسلامي ثابت كرده اند كه اهانت به عزت و شرف و اسلاميت خود را هرگز برنمي تابند و هيچگاه اجازه نخواهند داد عظمت آنها زير سئوال برود.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با اشاره به برخي شعارهاي انحرافي مبني بر استعفاي رئيس سازمان حج و زيارت افزود: جناب آقاي مهندس سعيد اوحدي از آزادگان و فردي خدوم و فعال در عرصه حج و زيارت است و مجموعه خدمتگزاران مردم در اين حوزه، خدمت به حجاج و زائران را براي خود افتخار مي‌دانند و سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري در طول سالهاي گذشته تلاش كرده اند حج و عمره را با قيمت تقريبا تمام شده مديريت كنند آن وقت چگونه است كه برخي افراد اين سازمان را به سودجويي مالي متهم مي‌كنند؟

وي ابراز كرد: در طول ساليان گذشته دهها هزار زائر ايراني به حج و عمره مشرف شده اند و نظم آنها، عبادات آنها و توجه آنان به نماز و قرآن و معنويت حقيقتاً ستودني است، ديگر از پرسه زني‌هاي گسترده در بازارها و خريدهاي آنچناني خبري نيست و بسياري از حاجيان پس از مراجعت متحول و در دين ثابت قدم شده اند؛ آيا اينها براي كشور ما افتخار نيست؟ چرا بايد اجازه دهيم اين افتخارات و ارزش‌ها زير سئوال برود؟

ايشان همچنين افزود: در سال نزدیک به هفت ميليون نفر از مردم كشورمان به خارج كشور مسافرت مي‌كنند آيا حساسيت يك عده فقط روي سفرهاي زيارتي اين شك را تقويت نمي‌كند كه عده اي مغرض و سودجو در پوشش خيرخواهي دنبال نقشه‌هاي شوم خود هستند؟

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر گفت: بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت به شدت و با قاطعيت در حال پيگيري اين موضوع مهم هستند و ان شاءالله پس از حصول نتيجه آن را به اطلاع همگان خواهند رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت و سرپرست حجاج ايراني خاطرنشان كرد: بايد منتظر اقدام سريع مسئولان عربستاني بمانيم كه اگر اقدام مناسبي صورت دادند، عمره از سر گرفته شود اما اگر اقدامي صورت ندهند، طبيعتا عمره به صورت تعليق شده باقي خواهد ماند.

کاربر درجه 1
    memol_007 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    295
    میزان امتیاز
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط یارتا نمایش پست ها
    خبر تجاوز به دو نوجوان ايراني دروغ است/ رسانه ها به راحتی حرمت مردم را می شکنند

خبرگزاری شبستان: سرپرست حجاج ايراني با ابراز تأسف از حادثه فرودگاه جده، از شيطنت برخي افراد، سايت‌ها و رسانه‌ها در تحريف اين جريان، گلايه كرد و با بيان اينكه خبر تجاوز به دو نوجوان ايراني دروغ است، گفت: برخي اشخاص، سايت‌ها و رسانه‌ها به راحتي حرمت مردم را مي‌شكنند.

[URL="http://media.shabestan.ir/Original/1394/01/26/IMG10030158.jpg"][IMG]htt
    ايشان همچنين افزود: در سال نزدیک به هفت ميليون نفر از مردم كشورمان به خارج كشور مسافرت مي‌كنند آيا حساسيت يك عده فقط روي سفرهاي زيارتي اين شك را تقويت نمي‌كند كه عده اي مغرض و سودجو در پوشش خيرخواهي دنبال نقشه‌هاي شوم خود هستند؟

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر گفت: بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت به شدت و با قاطعيت در حال پيگيري اين موضوع مهم هستند و ان شاءالله پس از حصول نتيجه آن را به اطلاع همگان خواهند رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت و سرپرست حجاج ايراني خاطرنشان كرد: بايد منتظر اقدام سريع مسئولان عربستاني بمانيم كه اگر اقدام مناسبي صورت دادند، عمره از سر گرفته شود اما اگر اقدامي صورت ندهند، طبيعتا عمره به صورت تعليق شده باقي خواهد ماند.
    خب سفرهای دیگه تقریبا خصوصی و آزاد محسوب میشند اما سفر مکه میشه گفت یه سفر دولتی هست.
    فکر نکنم توی آنتالیا بعثه رهبری باشه !!هست؟!
    بقیه سفرهای خارجی از همه نظر به عهده خود شخص هست.
    اما سفرهایی مثل مکه و کربلا اصلا شخصی و انفرادی صورت نمیگیره!
    مگر غیر از اینه که اگر فرد خودش بدون کاروان و اینها بره کربلا و اتفاقی براش رخ بده دولت هیچ مسیولیتی در قبالش نداره؟!
    این نشون میده اگر تحت نظارت به کربلا بری هرگونه حادثه رو دولت پیگیری میکنه.
    اما همچین موردی برای کشورهای اروپایی نشنیدیم.البته اگر در اون کشورها حادثه ای رخ بده و فرد به نمایندگان ایران در اونجا جهت پیگیری مراجعه کنه موظفند پیگیر باشند.

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2
    چيزی نِمی خوام آدَمــــا
    اَز حَرف خـَستَم
    بــَــس کُنيد !
    مَن هَر قَراری داشتَم
    با عِشــــقبَستـَم
    بــَــس کُنيد !

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)