نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: رسالتت چیه؟؟؟

عضو جديد قمیا
    smt777 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    203
    میزان امتیاز
    0

Lightbulb رسالتت چیه؟؟؟

سلام و خداقوت به دوستانی که این متن رو میخونن.........

هرکدوم از ما سنی ازمون گذشته،یک نفر 20 سالشه،یک نفر 25 یک نفر 30..........
    اما آیا تابحال شده به فکر فرو برید و ببینید که برای چی به این دنیا اومدین؟
    تا بحال شده که از خودتون بپرسید چرا روزانه هزاران نوزاد با روح های جدید به این زمین خاکی پا میزارن؟؟
    زمینی که 7 میلیارد انسان روش زندگی میکنه و هرکدوم از این انسانها هم برای خودشون یک دنیای خیللللللللی بزرگی هستن!!!
    بخودمون نگاه کنیم!درسته شکل و ظاهر شغل هامون،اعمالمون و.....باهم تفاوت داره،اما در باطن تماما کاری تکراری انجام میدیم!!
    تماما صبح میریم سر کار یا دانشگاه،یا........ظهر یا شب برمیگردیم،غذا میخوریم ،میخابیم و دوباره روز از نو روزی از نو.......
    شاید از خودتون بپرسین خب همه همین کارو میکنن!!!یا اصلا براتون تعجب آور باشه که مگه کار دیگه ای هم میشه کرد؟؟؟
    ولی من باز یک سوال دیگه ازتون میپرسم:
    آیا واقعا از کاری که دارین انجام میدین به اوج لذت و شادمانی درونی میرسین؟؟؟؟
    آیا از شرایطی که الان توش هستین راضی هستین؟؟
    آیا رشته ای که انتخاب کردین رو عاشقش هستین؟؟

اگر جوابتون بله هست من از صمیم قلب بهتون تبریک میگم!چون شما یک انسان فوق العاده خوشبخت و موفق هستین!
    اما اگر نه،،،با عرض معذرت باید بگم که شما فقط و فقط دارین برای زنده بودن زندگی میکنید نه لذت بردن!!!
    شاید برای خیلی ها این سوال پیش بیاد که مگه باید برای لذت بردن زندگی کرد؟؟؟!!!!!!

دوست عزیز،زندگی این چیزی نیست که تو الان توش هستی!زندگی اینی نیست که صبح تاشب بدویی تا یک لقمه نون در بیاری!
    هر انسانی برای خودش رسالتی داره!!!
    رسالت یعنی چی؟؟یعنی انجام کاری،یعنی به پایان بردن هدفی!
    هدف چجوری بوجود میاد؟؟هدف با پیدا کردن علایق بوجود میاد!!
    خیلی از ماها حتی نمیدونه که به چه رشته ای از صمیم قلب و آگاهانه علاقه منده!!
    خیلی از ماها نمیدونه که واقعا به چه شغلی علاقه منده!!
    چرا ما باید به دنبال علاقمون بریم؟؟چون ازش لذت میبریم!چون اگر علاقمون رو دنبال کنیم بطور خودکار وطبیعی استعدادهامون درونش شکوفا میشه!!
    اگر ما توی شغلی یا کاری یا رشته ای پیشرفتی نداریم،قطعا از اون عمل دل خوشی نداریم!دوستش نداریم!

نگاه کنین به تمام انسانهای موفق دنیا!
    دکتر حسابی چه فرقی با انسانهای دیگه داره؟
    استیو جابز چطور؟نکنه فضاییه؟!!!
    یا بیل گیتس!
    یا انیشتینی که همه اونو کودن میدونستن!

دوستان گلم،دقت کنید:
    تمام این انسانها و انسانهای موفق دیگه،فقط و فقط علاقشون رو پیدا کردن و در اون اونققققققققدر تلاش کردن و جلو رفتن تا اینکه به موفقیت و هدف دلخواهشون رسیدن!
    تمام انسانهای موفق دیگه،هیییییییچ فرقی با انسانهای دیگه ندارن!
    معادله خیلی ساده تر از اونیه که شما بخواین یک عمر بدون لذت بردن از زندگی بعلاوه زجرکشیدنها و سختیهای فراوان به سرش کنین!
    اون انسانها فقط علاقشون رو پیدا کردن!تماما عاشق کاری بودن که انجام میدادن!فقط همین!

از بالا به این مسئله نگاه کنید:آیا بهش میرزه که واقعا کاری رو انجام بدیم که دلخواهمون نیست؟؟؟
    اون هم با زجر و سختی فراوان؟؟؟
    شاید بگین که شرایط و تورم و نبود پول........
    دوست خوبم،خواهر و برادر مهربانم، علم و تجربه ثابت کرده که عامل بیرونی بزررررگترین فریبی هست که میتونی بخودت بزنی!

برو تو فکر!
    واقعا برای چند دقیقه باخودت فکر کن !!
    این دنیا خیلی با ارزشه!! اما نه اونقدری که بخاطرش زجر و سختی ای رو تحمل کنیم که هییچ سودی برامون نداره بجز ناراحت شدن و افسرده شدن و......

smt777
    اگر خودمان تغییر کنیم،دنیایمان تغییر میکند!!!تا زمانی که خودمان تغییر نکنیم و در جهت مسیر اصلی رودخانه کائنات و زندگی قرار نگیریم،به خواسته ها و آرزوها و هدفهامون نمیرسیم!چشمها را باید شست،جور دیگر باید دید!

مدیر بخش خودرو
    AmiR آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    110
    میزان امتیاز
    20

پیش فرض پاسخ : رسالتت چیه؟؟؟

من یکی که به نوبه خودم هنوز به درجه رسالت نرسیدم
    خیلی بده خیلی بد
    که تو زندگی هدف و چشم اندازی حتی برای فردات نداشته باشی
    مرده ی متحرکی در واقع

عضو جديد قمیا
    smt777 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    203
    میزان امتیاز
    0

سلام امیر آقای عزیز.
    میتونی این وضعیت رو بایک تصمیم قاطع و جدی عوض کنی!
    تصمیم به تغییر!!
    میدونم خیلی سخته!!اونقدر سخت که شاید باور نکنی اما 95 درصد مردم جهان همین وضعیت مشابه رو دارن!
    میبینی اونقدر تغییر سخته که 95درصد مردم دنیا حاضر نیستن که تغییر کنن!!!
    اما شرط اصلی تغییر *خواستن* هست! اگر واقعا با دلو جون از اعماق وجودت میخای که تغییر کنی همین خواستن بزرگترین عامله برای تغییر!چون خواستن خیلی عوامل دیگه ای رو باخودش به یدک میکشه!از انگیزه گرفته تا امید و تلاش و......هرچقدر درجه ی خواستنت بیشتر باشه تلاش و انگیزه و............هم بیشتر میشه!

برای شروع یک تکنیک خیلی عالی بهت معرفی میکنم برای شناخت علایق خودت:

باخودت فکر کن،و ببین که اون چه کاری و عملی و شغلی هست که اگر یک هفته بابتش پول دریافت نکنید،غذا نخورید،و نخوابید بازهم با انرژی روز اول به بهترین وجه ممکن و با ذوق و شوق تمام انجامش میدین؟؟؟

یا با خودت ببین که اگر در حساب بانکیت پول زیادی داشته باشی به اندازه ای که تا آخر عمرت خودت و خانوادت در رفاه کامل باشید،چه کاری هست که بازهم دوست داری انجامش بدی؟و دلت میخاد که انجامش بدی؟؟

اگر شغلی یا عملی به ذهنت رسید بدون که به اون کار نه تنها علاقه مندی بلکه اگر در مسیر اون قدم بگذاری به مرور زمان موارد زیادی دست به دست هم میدن تا تو به موفقیت برسی!!!
    چون داری با دلو جون کاری رو انجام میدی!چون عاشقش هستی!چون همین یک عامل به ظاهر کوچیک یکی از قوانین اصلی و بزرگ موفقیته!!!
    اگر خودمان تغییر کنیم،دنیایمان تغییر میکند!!!تا زمانی که خودمان تغییر نکنیم و در جهت مسیر اصلی رودخانه کائنات و زندگی قرار نگیریم،به خواسته ها و آرزوها و هدفهامون نمیرسیم!چشمها را باید شست،جور دیگر باید دید!

کاربر درجه 1
    memol_007 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    295
    میزان امتیاز
    22

سلام.
    ببینید به نظر من هدف ادم باید از همون 10 سالگی مشخص بشه .با یک مشاور و اعضای خانواده مطرح بشه.تا هم فرد در زمینه هدفش استعداد یابی بشه و هم راهنما داشته باشه.
    مسلما قرار نیست یک شبه تصمیم گرفت و به هدف رسید.
    پس برای رسیدن به هدف نیاز به زمان و برنامه ریزی دراز مدت هست.
    قطعا یک فرد سی ساله نمیتونه تازه تصمیم بگیره و برای اینکه همه چی باب میل و خواست دلش باشه از صفر شروع کنه.
    باتوجه به سطح جامعه ما و امید به زندگی که به نظرم بین جوانها خیلی کم شده نمیشه انتظار داشت همه یک مسیر شسته روفته در پیش گرفته باشند.
    خب من لحظه هایی هستند توی زندگیم با اینکه من رو به هدفم نمیرسونن اما باعث میشند احساس خوشایندی به شرایطم داشته باشم.
    همینطور لحظه هایی رو هم دارم که باعث میشند از اینکه اونجوری که باید از توانایی هام استفاده نمیکنم متاسف بشم.
    نمیگم یه فرد تو سن 30 یا بالاتر باید باری بهرجهت زندگی کنه اما میگم یکم سخته بخواد تازه بره دنبالش لذتش (البته از نظر کار و مهارتی) و براش خیلی قابل قبول تر هست که توی شرایط موجودش یه هدف خوب پیدا کنه ،لذت پیدا کنه،علاقه پیدا کنه.
    اینجوری کمتر از بابت اینکه نثف (نصف نسف) عمرش بیهوده گذشته سرخورده و اذیت میشه.
    حالا نظر سایرین رو هم بخونیم ببینیم چجوریاست
    باسپاس
    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2
    چيزی نِمی خوام آدَمــــا
    اَز حَرف خـَستَم
    بــَــس کُنيد !
    مَن هَر قَراری داشتَم
    با عِشــــقبَستـَم
    بــَــس کُنيد !

ناظر کل انجمن ها
    alireza آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    10

آیا واقعا از کاری که دارین انجام میدین به اوج لذت و شادمانی درونی میرسین؟؟؟؟ بله
    آیا از شرایطی که الان توش هستین راضی هستین؟؟
    بله خیلی خیلی .. خیلی خوشحالم که زندگی به این عالی ای دارم
    آیا رشته ای که انتخاب کردین رو عاشقش هستین؟؟
    اره ولی تو شغلم به کارم نیمد
    اگر از خداوند (صاحب عزت و جلال )طلب آمرزش کنی خداوند تورا می آمرزد

عضو جديد قمیا
    smt777 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    203
    میزان امتیاز
    0

سلام memol_007

درسته که باید از بچگی والدین و ......هدف گذاری رو یاد ما بدن،اما نه هدفهای بلند مدت و آینده رو!!!چون در ده سالگی هنوز شخصیت و آگاهی و........به بلوغ کافی نرسیده بنابرین انتخاب هر هدفی اشتباهه!چون با تمرکز بر هدفی مشخص شده در این سن باعث میشه کودک ذهنش متمرکز بشه روی یک موضوع خاص و از موضوعات و تجارب دیگه غافل بمونه.......
    بنظر من از بذر تولد تا بزرگ سالی باید تمام کارها رو تجربه کنه،از ورزش گرفته تا علمی و......یعنی تمام شاخه ها رو تجربه کنه،تا بعد از شناخت کافی از هر موضوع و رشته ای علاقه اش رو به یک کدوم از رشته ها یا چندتا از رشته ها مشخص کنه........و اگر این علاقه تا سن بزرگسالی ادامه پیدا کرد ورشته احساساتش در مورد اون موضوع قطع نشد همون رو هم در بزرگ سالی ادامه بده،،،چرا که اگر این موضوع وعلاقه جزوی از رسالتش نبود تا این زمان طولانی همراهیش نمی کرد...........

درسته قرار نیست یک شبه تصمیم به تغییر گرفت!!!اما ما باید یه نگاهی به خودمون بندازیم و تموام جوانب روبسنجیم بعد از مدتی که به نتیجه گیری رسیدیم در یک شب یا روز خاص استارت به تغییر بزنیم!

چرا میتونه!اینکه شما میگی کسی که سی سالش هست و دیگه دیر شده و نمیتونه و......این فقط از باور شما نشات میگیره و اینکه شرایط جامعه..........هیچ غیر ممکنی وجود نداره.....
    اگر واقعا از اعماق وجودمون بخوایم،تلاش کنیم و ...........

سطح جوامع و تمام عوامل بیرونی فریبی بزرگ هستند!!!همه چیز ازذهن نشات میگیره!

خب این معلومه که خیلی کارها هست که باعث خشنودی انسان میشه،،،منظورمن اون کارهایی هست که به عنوان شغل انتخابش کردیم یا بطور جدی داریم دنبالش میکنیم.......منظورم راه زندگیمون هست........

درسته سخته!!! سختی به نوع و بزرگی هدف برمگیرده!!! هرچقدر هدف بزرگتر باشه موانع و سختی ها هم بزرگتره!! که من بهش میگم مقاومتهای بیرونی!!! مقاومت بیرونی در اصل نیرویی هست برای آزمودن انسان!! مثلا من قصد دارم هر جمعه به کوه برم!و این تصمیم رو باخودم میگیرم!!! ام همین که صبح جمعه میرسه از تنبلی گرفته تاااااا چندین مشکل ناشناخته و جدید سر راهمون سبز میشه!!! واین برای خیلی از ماها رخ داده!!! اما اگر نه هیچ تصمیمی نگرفتی باشی و همینجوری یک دفعه بخای بری کوه هیچ مشکلی پدیدار نمیشه!
    مقاومت بیرونی در اصل نیروی آزمایشی هست که از طرف کائنات برای سنجیدن اراده و خواسته و توان ما به سراغمون میاد تا بقول معروف ببینه که ما چند مرده حلاجیم!!!
    این نیرو زمانی به کار میفته که ما بطور جدی تصمیم به انجام کار یا هدفی بگیریم..........
    براش راحت تره که توی شرایط خودش بمونه چون این شرایطش رو نقطه امن و نقطه آسایش خودش میدونه!!! و این غلطه!!! یه مثلی هست که شاید مضحک وخنده دار باشه اما واقعا اگر ریشه یابیش کنید میبینید که حقیقته محضه! : اگر در راحتی و آسایش به سر میبری بدون که از هدف اصلیت خیلی دور شدی!!! قبول دارم که خیلی ها میترسن که واقعا از موقعیت فعلیشون جدا بشن!اما این ترس از کجا میاد؟؟از شرایطی که درونش گرفتار هستن!!! مثل شرایط جامعه!مثل نون درآوردن! و............

من یکبار این جمله رو گفتم بازهم میگم،،،این دنیا خیلی با ارزشه،اما نه اونقدری که ما در سختی زندگی کنیم!

عضو جديد قمیا
    smt777 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    203
    میزان امتیاز
    0

آقای علیرضا سلام.

مهم نیست که رشتتون چی بوده یا.........مهم زمان حال،و اکنون،و علاقتون هست!!
    اگر واقعا از شغل کنونی راضی هستین و خیلی خیلی دوسش دارین وازش لذت میبرین،،،پس فقط کافیه شروع کنید به ایده دادن!فکر کردن در مورد کارتون و هدف گزاری جدید در موردش....

استیو جابز خودش میگه که من من تحصیلات آن چنانی ندارم،اما دلیل اصلی موفقیت من علاقم به کاری بوده که انجام میدادم!

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)