نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ترفندهای VLC media player

ناظر کل انجمن ها
    sepehrad آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    196
    میزان امتیاز
    10

Lightbulb ترفندهای VLC media player

نرم‌افزار VLC یا همان VLC media player یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای پخش فایل‌های چندرسانه‌ای اعم از موزیک و ویدئو به‌شمار می‌رود. این نرم‌افزار رایگان است و مستقل بودن آن از سیستم‌عامل به شما این امکان را می‌دهد در سیستم‌های عامل مختلفی مانند ویندوز، مک، توزیع‌های مختلف لینوکس، اندروید و آی.او.اس از آن استفاده کنید.
    تقریبا می‌توان گفت هر فایلی که قابل پخش شدن باشد با این نرم‌افزار VLC پخش می‌شود، فرقی ندارد فایل شما چه کدکی داشته باشد یا با چه دستگاهی ضبط شده باشد. اگر یک پخش‌کننده نرم‌افزاری در دنیا وجود داشته باشد که فایل چندرسانه‌ای شما را ضبط کند، می‌توانید با اطمینان 9/99 درصد از VLC نیز بخواهید آن فایل را پخش کند.

این نرم‌افزار مملو از امکاناتی است که صدها قابلیت مختلف را هنگام پخش فایل‌های صوتی و تصویری در اختیار شما قرار می‌دهد. بسیاری از این امکانات با کمی جستجو میان منوهای برنامه قابل استفاده است و احتمالا با آنها آشنا هستید، اما امکانات پنهان دیگری نیز در این برنامه وجود دارند که این هفته قصد داریم آ‌نها را به شما معرفی کنیم.

دانلود ویدئوهای یوتیوب، ضبط فیلم‌های درحال پخش، فیلمبرداری از صفحه‌نمایش رایانه، تبدیل فایل‌های ویدئویی به فرمت‌های دیگر، ضبط تصاویر از وب‌کم و مدیریت پادکست‌های اینترنتی از جمله قابلیت‌های پنهانی است که VLC در اختیار شما قرار می‌دهد.
    سیر شده ام از بس که از آدم هـا زخـم خورده ام!!
    خدا خیرتان بدهد به من محبت دروغین تعارف نکنید.
    من سیرم ...

سپهراد

ناظر کل انجمن ها
    sepehrad آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    196
    میزان امتیاز
    10

Lightbulb تبدیل فرمت فایل‌های صوتی و تصویری با VLC

تبدیل فرمت فایل‌های صوتی و تصویری از دیگر امکاناتی است که VLC در اختیار شما قرار می‌دهد، البته این بخش بیشتر به تبدیل فرمت‌های ویدئویی می‌پردازد، زیرا فرمت‌های صوتی آن عبارتند از Mp3، OGG، Flac، CD که محدود است.
    برخلاف فرمت‌های محدود صوتی، فرمت‌های مختلف ویدئویی در بخش تبدیل فرمت گنجانده شده است و شما می‌توانید ویدئوهای خود را برای پخش در انواع دستگاه‌های هوشمند همچون آیفون، آیپد، دستگاه‌های اندرویدی، سایت‌های پخش آنلاین ویدئو همچون یوتیوب و... ذخیره کنید.

1ـ پس از اجرای نرم‌افزار و مراجعه به منوی Media روی Convert/Save کلیک کنید.

2ـ پس از انتخاب تب File از پنجره‌ File Selection روی Add کلیک کرده و فایل‌های دلخواه خود را در برنامه فراخوانی کنید.

3ـ روی گزینه‌ Convert/Save کلیک کنید.

4ـ در بخش Profile فرمت مقصد را انتخاب کرده و در بخش Destination نیز مسیر ذخیره‌سازی فایل جدید روی هارد‌دیسک را انتخاب کنید.

5 ـ با کلیک روی Start عملیات تبدیل فایل آغاز شده و با توجه به حجم فایل انتخابی شما، پس از چند دقیقه فایل تبدیل شده روی هارد‌دیسک رایانه‌ شما ذخیره می‌شود.
    من سیرم ...

سپهراد

ناظر کل انجمن ها
    sepehrad آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    196
    میزان امتیاز
    10

Lightbulb ذخیره ویدئوهای یوتیوب بوسیله VLC

برای ذخیره ویدئوهای یوتیوب روش‌ها و نرم‌افزارهای مختلفی وجود دارد، اما وقتی نرم‌افزار VLC روی رایانه‌ شما نصب باشد به هیچ‌یک از روش‌های موجود نیازی نخواهید داشت، زیرا این برنامه می‌تواند ویدئوهای موردنظرتان را از هر سایتی برای شما ذخیره کند. برای انجام این کار به روش زیر عمل کنید:
    1ـ ویدئوی موردنظرتان را انتخاب کرده و آدرس آن را از نوار آدرس مرورگر انتخاب و در حافظه موقت (Clipboard) کپی کنید. (برای مثال https://www.youtube.com/watch?v=???)

2ـ نرم‌افزار VLC را اجرا کرده از منوی Media روی Open Network Stream کلیک کنید.

3ـ آدرس ویدئو کپی شده در مرحله‌ یک را در کادر موردنظر وارد و روی Play کلیک کنید.

4ـ از منوی Tools روی Codec Information کلیک کرده و در پنجره‌ جدید پس از انتخاب تب General از پایین صفحه در کادر Location کلیک راست کرده و Select All را انتخاب کنید. در ادامه نیز آدرس انتخاب شده را کپی کنید.

5 ـ آدرس کپی شده در مرحله‌ 4 را در نوار آدرس مرورگر کپی کنید. مشاهده می‌کنید ویدئوی موردنظر شما مستقیم پخش می‌شود. اکنون می‌توانید با کلیک راست روی ویدئو و انتخاب گزینه
    Save Video As آن را روی رایانه ذخیره کنید. (می‌توانید آدرس کپی شده را در نرم‌افزارهای مدیریت دانلود نیز وارد کنید تا فایل ویدئو دانلود شود)
    من سیرم ...

سپهراد

ناظر کل انجمن ها
    sepehrad آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    196
    میزان امتیاز
    10

Lightbulb فیلمبرداری از دسکتاپ

نرم‌افزارهای فراوانی برای فیلمبرداری از دسکتاپ وجود دارد که هرکدام امکانات متعددی را در اختیار شما قرار می‌دهند. گاهی ممکن است بخواهید به‌شکل خیلی ساده از دسکتاپ رایانه‌ خود فیلم بگیرید. برای انجام این کار ساده به دانلود نرم‌افزارهای جانبی نیازی ندارید و می‌توانید از VLC کمک بگیرید.
    1ـ پس از اجرای نرم‌افزار از منوی Media روی Open Capture Device کلیک کنید.

2ـ منوی مقابل گزینه Capture Mode را باز کرده و Desktop را انتخاب کنید.

3ـ بخش frame rate (تعداد فریم در هر ثانیه) را به‌دلخواه خود تغییر دهید. (15 فریم در ثانیه برای فیلمبرداری از دسکتاپ مناسب است، اما اگر تصویر روان‌تری را نیاز دارید می‌توانید عدد 30 را انتخاب کنید)

4ـ روی پیکان کوچکی که در کنار گزینه play وجود دارد کلیک کرده و از منوی به‌نمایش درآمده Convert را انتخاب کنید.

5 ـ در بخش Profile فرمت خروجی موردنظرتان را انتخاب کنید. (پیشنهاد می‌کنیم گزینه mp4 را انتخاب کنید)

نکته: با کلیک روی آیکون تنظیمات در بخش profile می‌توانید تغییرات پیشرفته‌تری در فرمت انتخابی اعمال کنید.

6 ـ در بخش Destination مسیر ذخیره‌سازی ویدئوی فیلمبرداری شده را مشخص کرده و در نهایت روی Start کلیک کنید.

7ـ با کلیک روی Start عملیات فیلمبرداری آغاز شده و پنجره‌ نرم‌افزار VLC به نواروظیفه ویندوز منتقل می‌شود. شما می‌توانید برای خاتمه دادن به عملیات فیلمبرداری پنجره‌ نرم‌افزار را فرا خوانده و گزینه Stop را از آیکون‌های موجود در پایین سمت چپ نرم‌افزار فشار دهید.
    من سیرم ...

سپهراد

ناظر کل انجمن ها
    sepehrad آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    196
    میزان امتیاز
    10

پیش فرض مدیریت پادکست‌ها

مدیریت پادکست‌ها (پادکست همچون یک سایت یا وبلاگ است که مطالب را برخلاف متن به ‌صورت فایل‌های صوتی منتشر می‌کند)، از دیگر امکاناتی است که این نرم‌افزار در اختیار شما قرار می‌دهد.
    برای دسترسی به این بخش می‌توانید از روش زیر کمک بگیرید:

1ـ مطمئن شوید نمایش فهرست پخش‌‌/‌‌ نوار کناری از منوی View فعال باشد. (گزینه‌ Playlist را از این منو کلیک کرده یا کلیدهای Ctrl+L را فشار دهید)

2ـ در نوار سمت چپ نرم‌افزار، نشانگر ماوس خود را روی Podcasts ببرید تا آیکون + به‌نمایش درآید. سپس روی این آیکون کلیک کرده و لینک Rss پادکست موردنظرتان را وارد کنید. (به‌عنوان مثال لینک http://www.radiopayam.ir/programmes/feed/3 مربوط به پادکست بخش نیمروزی رادیو پیام است)

3ـ اکنون پادکست شما به برنامه اضافه شده و براحتی می‌توانید به محتوای ارائه شده روی پادکست انتخابی خود گوش کنید.
    من سیرم ...

سپهراد

كاربر درجه 3
    shadi75 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض پاسخ : ترفندهای VLC media player

تشکر از آموزشهای خیلی خوبتان.
    پادکست را درست متوجه نشدم! یعنی پادکست فقط مربوط به فایلهای صوتی است؟ یعنی فایلهای صوتی که در سایت ها هستند را در دسترس قرار میدهند که بتوانید هر وقت خواستید به راحتی اجرا کرده و گوش بدهید؟
    در ضمن
    اگر ممکنه در مورد RSS هم توضیح بدید. چطور میتونم از این امکان استفاده کنم.
    این ویژگی فقط در سایت امکان پذیر هست یا در وبلاگ هم قابل استفاده است؟!
    قرآن سفره ای است گشوده که هر کس به میزان اشتهایش از آن بهره می برد.