نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: درس‌های مهم زندگی که سرطان به ما می‌آموزد !

مدیر بخش
    Mr.Mahdi آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    190
    میزان امتیاز
    14

پیش فرض درس‌های مهم زندگی که سرطان به ما می‌آموزد !

ماه اکتبر، ماه جهانی آگاهی بخشی در مورد سرطان سینه است، اطلاع رسانی در این زمینه می تواند جان شما و عزیزانتان را نجات دهد، در این مورد غفلت نکنید !

Geralyn Lucas، زنی 47 ساله و نویسنده کتاب "بازگشت به زندگی" است که در رویارویی با بیماری‌‌اش آموخته‌های خود را از عشق و زندگی با ما تقسیم می‌کند:

درست یک روز بعد از تولد ۲۸ سالگی‌ام باید تحت عمل جراحی سینه قرار می‌گرفتم و من کاملا مطمئن بودم که بعد از این جشن تولدی برای من نخواهد بود. نگران بودم که حتی به سی سالگی هم نرسم، اما رسیدم و بعد هم به چهل سالگی قدم گذاشتم. من از سرطان جان سالم به در بردم، نه به این دلیل که مثبت‌اندیش و خوش‌بین بودم بلکه به این دلیل که در مراحل اولیه سرطان، به آن پی بردم و شیمی‌درمانی‌هایم موثر واقع شد.

بیماری وحشتناکی است و سایه‌اش همیشه بر سرم سنگینی می‌کند. برخی از آنهایی که بر سرطان غالب شدند، آن را یک موهبت تلقی می‌کنند، اما مطمئنا من جزء آنها نیستم.
    برای دستیابی به خرد راه‌های هموارتر و سهل‌تری هم وجود دارد. اما سرطان موجب شد که دیدی متفاوت به زندگی پیدا کنم، با معضلی روبرو شدم که به اهمیت زندگی و زنده بودن پی بردم.

اینها درس‌هایی مهم هستند که به من آموختند، حقیقت‌ زندگی چیست:

خود را درکار غرق نکنید
    قهرمان زندگی من یعنی پرستار بخش انکولوژی، همیشه می‌گفت: هیچکس در بستر مرگ آرزو نمی کند کاش زمان بیشتری کار کرده بودم !

اندام خود را تحسین کنید
    عهد ببندید که هنگامی که در آیینه نگاه می‌کنید رشادت و زیبایی خود را ببینید و نه عیب و نقص‌ها را. اکنون که به خود می‌نگرم ابتدا به چشم‌هایم توجه می‌کنم و نه به جای زخم سینه‌ام.

منتظر پیشامد‌های خوب باشید
    گاهی اتفاقات وحشتناکی مانند تشخیص سرطان در بدن شما، ممکن است غافلگیرتان کند، اما به یاد داشته باشید که گاهی هم اتفاقات شگفت‌آوری موجب غافلگیری شما می‌شود.

لیست طلایی خود را بنویسید
    من از عبارت لیست کارهای پیش از مرگ متنفرم، پس لیست خودم را لیست طلایی نامگذاری کردم. شما چه چیزهایی در آن می‌نویسید؟ همه کارهایی که آرزو داشتید که انجام دهید، اما از آنجایی که همیشه خیلی ترسو بودید به تعویق افتاده‌اند، همه را امتحان کنید.

با مادر خود مهربان‌تر از همیشه باشید
    من و دخترم همدیگر را دیوانه می‌کنیم؛ مادرم همیشه می‌گوید که من از این هم دیوانه‌کننده‌تر بودم. متاسفم، مامان. دوستت دارم. هیچ‌گاه برای سروسامان دادن به رابطه مادر دختری دیر نیست.

بیشتراز قبل خوش بگذرانید.
    فرصت بیشتری برای تفریح در نظر بگیرید، شاد باشید و از زیبایی‌ها لذت ببرید.

منبع:آی بانو
    ویرایش توسط Mr.Mahdi : 10-16-2014 در ساعت 01:02 AM
    √ قَــبــرها پُـر اَست اَز جَوانانـــی كه می خواستَند دَر پـیری توبـه كُننَد...!

منتظرتون هستم در:

http://dastanhayeroshan.blogfa.com