نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: بهترین گوشی فروشی قم

ناظر کل انجمن ها
    alireza آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    10

پیش فرض بهترین گوشی فروشی قم

سلام قمیا
    شما گوشی هاتونو از کجا میخرین؟ بهترین و معتبر ترین گوشی فروشی قم کجاست؟

شرکت کنید تا همه بدونن
    با توجه به مطلب زیر دیگه نمیشه اعتماد کرد به هر جایی..

بازار داغ گوشی‌های تقلبی در قم

گیج و سرگردان به مدل‌های مختلف نگاه می‌کند. این یکی‏، یک سیم کارته است با وزن 143 گرم و مناسب برای عکاسی، آن دیگری هم صفحه نمایش رنگی لمسی خازنی دارد با سایز صفحه نمایش 5.7 اینچ و رزولوشن 1920 × 1080. باز نگاهش متوجه مدل دیگری شد: دو سیم کارته، سفید رنگ و سایز صفحه نمایش 5.8 اینچ. جلوی ویترین هر مغازه‌ای که می‌ایستد، بیشتر از قبل گیج می‌شود.

یک غروب بهاری که هوا کمی دم کرده و ابری هم هست، می‌تواند زمان خوبی باشد برای گشت و گذار میان راهروهای دایره‌ای پاساژ الزهرا(س) و نگاه کردن به جدیدترین سری گوشی‌هایی که دل از مشتریان اغلب جوانش می‌برند.
    این بازار قدیمی موبایل قم شاید روزگاری نه چندان دور رونقی بسیار بیشتر داشت. روزهایی که تب گوشی‌های تلفن همراه جدید، راهروهای تنگ و پله‌های باریک آن را مملو از جوانانی می‌کرد که می‌خواستند از دوستان و هم سن و سالانشان عقب نیفتند.

حالا هر چند گرانی و مشکلات اقتصادی کمی این بازار را رو به سردی برده اما باز هم خیلی‌ها در مقابل وسوسه‌های هر روزه شرکت‌های اسم و رسم‌دار و مدل‌های جدید و پر زرق و برق نمی‌توانند مقاومت کنند و سری به این پاساژ معروف شهر قم می‌زنند مانند حمیدرضا رنجبر که هنوز 16 سالش تمام نشده اما از پدر و مادر قول یک گوشی اندروید را گرفته است.

او که میان مدل‌ها و قیمت‌ها سرگردان است، نمی‌داند دقیقاً کدام مدل کارش را راه خواهد انداخت. اطلاعاتی که مغازه‌دارها می‌دهند بیشتر بازارگرمی مدل‌های پرسود است تا راهنمایی مشتری به کالای مورد نیاز او.
    می‌گویند عمر مفید یک گوشی تلفن همراه 5 سال است در حالی که برخی هر سال گوشی خود را عوض می‌کنند. شاید شرکت‌هایی که با فاصله زمانی کوتاه محصولات جدید تولید و مردم را به استفاده از آنها ترغیب می‌کنند در این میان بی تقصیر نباشند اما این خرید و فروش‌های هر روزه چندان هم بی دردسر نیست.

سینا متین‌زاده که هنوز دیپلم نگرفته تا به حال دو گوشی موبایل خریده است. او می‌گوید اولین گوشی که خریده حتی یک ماه هم کار نکرده و ساعتی یک بار شارژ خالی می‌کرده‌ است. او پس از یک ماه به مغازه‌دار مراجعه می‌کند اما او حاضر نبوده مسئولیتی در قبال این موضوع بپذیرد.

سینا دومین گوشی را با ضمانت خریداری می‌کند اما پس از 6 هفته که گوشی باز به مشکل برمی‌خورد، نمایندگی با این بهانه که ضربه دیده، زیر بار تعمیر آن نمی‌رود. سینا حالا آمده تا برای سومین بار گوشی تلفن همراه بخرد اما هنوز نمی‌داند چطور باید گوشی تقلبی را از اصلی تشخیص دهد.

فاطمه صحرایی مشکل دیگری دارد. او می‌خواهد یک گوشی به قول خودش «فول آپشن» بخرد اما برایش مهم است که بداند گوشی قاچاقی است یا اصلی. او می‌گوید گوشی‌های موبایلی که به صورت قاچاق وارد کشور شده، رجیستر نمی‌شود، معمولاً در حین استفاده مشکل‌ساز خواهند بود؛ هنگ می‌کنند، به‌روز نمی‌شوند، با بعضی برنامه‌ها به خصوص فارسی‌سازها مشکل دارند و سایر مشکلاتی که کاربر را کلافه می‎کند. برخی می‌گویند با استفاده از برخی کدها یا اتصال به وبگاه نمایندگی رسمی آن برند می‌توان به اصل بودن آن پی برد با این حال هیچ یک از این روش‌ها قطعی نیستند. فاطمه همچنان در حال صحبت با مغازه‌دار است.
    او می‌خواهد مطمئن باشد که جنس اصل می‌خرد اما مغازه‌دار با اطمینان می‌گوید تمام گوشی‌های موجود در بازار قاچاق هستند و دنبال گوشی اصل گشتن، اشتباه است.

چاره‌ای جز اعتماد ندارید
    سید امیر موسوی یکی از مغازه‌داران این پاساژ می‌گوید مشتری در هنگام خرید گوشی هیچ چاره‌ای جز اعتماد به مغازه‌دار ندارد.
    او با اشاره به دلایل وجود گوشی‌های تقلبی یا به اصطلاح رفرش در بازار می‌گوید: یكي از اين دليل‌ها مرجوعي بودن كالاست. در بيشتر فروشگاه‌هاي بزرگ، يك دوره زماني مشخص براي بازگرداندن كالا وجود دارد. اگر محصول عيب و نقصي داشته باشد، فروشگاه آن را به كارخانه سازنده برمي‌گرداند. كارخانه آن را بررسي و تعمير مي‌كند و با بسته‌بندي جديد به نام يك محصول رفرش مي‌فروشد. دليل ديگر آسيب‌هاي حمل و نقل است.
    گاهي اوقات ممكن است بسته كالا هنگام حمل، به هر دليلي آسيب ببيند ولي محصول سالم بماند. در اين حالت هم فروشنده بسته‌هاي آسيب ديده را به كارخانه سازنده بازمي‌گرداند. كارخانه نيز محصولات را دوباره بسته‌بندي مي‌كند و با عنوان رفرش به فروشنده پس مي‌دهد.

او می‌گوید در هیچ یک از این حالات خریدار نمی‌تواند تشخیص بدهد که جنس اصلی می‌خرد یا رفرش را. به گفته این مغازه‌دار خیلی وقت‌ها مشتری‌های حرفه‌ای و یا حتی خود مغازه‌داران هم در این مورد فریب می‌خورند.
    موسوی پیشنهاد می‌کند برای خرید گوشی تلفن همراه حتماً به یک مغازه‌دار مورد اطمینان مراجعه شود. نکته دیگر این است که خریدار می‌تواند در فاکتور قید کند که گوشی را تنها به شرط اصل بودن می‌برد و اگر تقلبی باشد، مغازه‌دار باید پس بگیرد.
    50 درصد گوشی‌ها قاچاق هستند
    معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، قاچاق بودن تمامی گوشی‌های تلفن همراه در بازار قم را قبول ندارد.
    وی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به دقیق نبودن آمارهای در این زمینه می‌افزاید: بنا بر تجربه من نیمی از گوشی‌های موجود در بازار قاچاق هستند.
    احمدرضا سمیعی نسب نرخ تعرفه را یک عامل مستقیم در امر قاچاق می‌داند؛ هر گاه تعرفه پایین باشد، قاچاق صرفه اقتصادی ندارد اما وقتی تعرفه بالا می‌رود و حاشیه سود افزایش پیدا می‌کند، قاچاق هم زیاد می‌شود.
    معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم به سخت بودن تشخیص گوشی تقلبی و اصل اذعان دارد. او با اشاره به اجرایی شدن طرح شبنم در دولت دهم ابراز داشت: در این طرح برچسبی روی کالا نصب می‌شد که با استفاده از بارکد آن مشتری از اصل بودن کالا مطمئن می‌شد اما در حال حاضر این طرح مسکوت مانده است.
    وی با اشاره به برخی نواقص در طرح شبنم افزود: قرار است این نواقص برطرف شده و شکل بهتری از کار ارائه شود. وی وجود یک راه برای شناسنامه‌دار کردن محصولات وارداتی برای مردم و صاحبان پیشه‌ها را یک ضرورت دانست.
    سمیعی نسب با اشاره به وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت برای مقابله با پدیده قاچاق ادامه داد: بازرسان ما به صورت منظم از مغازه‌ها بازدید کرده و اسناد و مدارک واردات قانونی گوشی‌ها را بازرسی می‌کنند.
    ویرایش توسط alireza : 05-12-2014 در ساعت 02:01 PM
    اگر از خداوند (صاحب عزت و جلال )طلب آمرزش کنی خداوند تورا می آمرزد

كاربر درجه 5
    mohammad javad آواتار ها
    میزان امتیاز
    11

پیش فرض پاسخ : بهترین گوشی فروشی قم

بی تعارف میگم

اگه بی سواد باشی
    اگه از موبایل سردر نمیاری
    اگه به حرف فروشنده ها گوش می کنی
    پس شما حتما مثل همینا میشوید

اصلا از قم نخر (تهران تا اونجای که میتونی)
    به حرف فروشنده گوش نکن اصلا
    خودت بگرد یک مدل اسم و رسم دار رو پیدا کن (دنبال گرون نباش همیشه چیز خوب گرون نیست)
    تحقیق کن تحقیق کن تحقیق کن ( نه از مغازه دار) خوده سایت گوشی -کاربرای که گوشی رو خریدن
    عکسهای گوشی رو ببین با دقت به تمام جزئیات دقت کن
    تمام لوازمی که دنبال گوشی هست رو بررسی کن
    زمان خرید تنها نرو یکی مثل خودت یا واردتر از خودت همرات باشه
    معمولا وقتی فروشندها یکی رو تنها گیر میارن میریزن سرش
    معمولا دانش فروشنده ها از شما بیشتره پس ناراحت نشو
    فروشنده ها چرتو پرت زیاد میگن توجه نکن
    سریال ساخت گوشی رو تو سایت اصلی بررسی کنی
    بعد که گوشی مورد نظر رو گرفتی برو تو تنظیمات کارخونه و سریال رو چک کن
    زمان خرید گوشی تست کن من 30 دقیقه تست کردم و سیم کارت انداختم روش صحبت کردم با رفیقم تا کیفیت صدا رو بررسی کنم
    باهاش عکس بنداز تو کنتراس پایین و بالا
    رنگهای تو عکس رو بررسی کن تا مشکلی نداشته باشن
    دقت کن وقتی سیم کارت وصله آنتن نپره و برگرده
    به شخصه یک گوشی htc one v پارسال خریدم 700 تومن بدون گارانتی چراااا چون بهش اعتماد داشتم
    چون 2 هفته تحقیق کردم در مورد گوشی
    نظرات کاربرای های ابرانی و خارجی رو خوندم
    ضعفها و قدرت هاش رو بررسی کردم
    نکته مهم اینکه شما گوشی رو میخری هم چیز رو چک می کنی بعد فروشنده میگه گوشی رو بده برم مغازه بغلی روش ضد خش بندازم
    همین موقعه است که ممکنه گوشی تقلبی رو به شما بندازه
    پس حتما قبل از این کار یک تماس با گوشی بگیرید که دخیره بشه و یک عکس هم بندازید که وقتی گوشی برگشت بفهمید این همینه یا نه

خلاصه این تجربه گوشی خریدن بنده است که تو کل فامیل از تبلت 900 تومنی تا گوشی 100 با من مشورت می کنن . اگه این موارد رو رعایت کنی هیچی نمیشه
    قول میدم

- - - Updated - - -

در ضمن هیچ جا معتبر نیست

این شمای که باید جای معتبر رو انتخاب کنی

ولی اگه دقت کنی و هوش به خرج بدی همجا معتبر میشه
    چون کسی نمی تونه سرت کلاه بزاره

كاربر درجه 5
    mohammad javad آواتار ها
    میزان امتیاز
    11

هنگام خرید گوشی هیچ چاره‌ای جز اعتماد به مغازه‌دار ندارد

خیلی معذرت می خوام دوستان واقعا شرمندم

ولی خیلی غلط زیادی کرد کسی که همچین حرفی زده
    مگه ما خودم عقل نداریم که حتما باید به یک مشت بیسواد (خیلی هاشون) اعتماد کنیم

- - - Updated - - -

فاکتور قید کند که گوشی را تنها به شرط اصل بودن می‌برد و اگر تقلبی باشد، مغازه‌دار باید پس بگیرد.

کاملا موافقم

ناظر کل انجمن ها
    alireza آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    10

خیلی ممنون محمد جواد جان
    توضیحات خوبی ارائه کردی.
    بچه ها اگر تو انجمن تاپیک بهترین نونوایی بهترین شیرینی فروشی بهترین گوشی فروشی بهترین ها رو میزنیم حمل بر این نیست که خدای ناکرده بقیه بد باشن
    نه. فقط کسانی که از جایی خرید کردن و راضی بودن میتونن اطلاعات شون رو به بقیه منتقل کنن
    یه نفر هم مثل آقا جواد گل از اطلاعات خودش استفاده میکنه و بهترین و بدترین رو تشخیص میده
    ممنون از کسانی که در این تاپیک همکاری میکنند
    اگر از خداوند (صاحب عزت و جلال )طلب آمرزش کنی خداوند تورا می آمرزد

ناظر کل انجمن ها
    sepehrad آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    196
    میزان امتیاز
    10

اگه نوکیا یا هوآوی میخواین بخرین نمایندگی نوکیا یا همون نگین سر عمار یاسر روبروی الزهرا خوبه
    خرید اینترنتی هم بد نیست. بعضی سایت ها از مغازه هام ارزون تر میدن
    حضوری هم که پاساژ الزهرا خوبه. چند وقت پیشا تو نیروگاهم دیدم که خیلی گوشی فروشی باز شده
    سیر شده ام از بس که از آدم هـا زخـم خورده ام!!
    خدا خیرتان بدهد به من محبت دروغین تعارف نکنید.
    من سیرم ...

سپهراد

مدیر کل سایت
    قمیا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    144
    میزان امتیاز
    10

اس ام اس تبلیغاتی میاد بازار موبایل قم نیروگاه!!!

کسی رفته اون طرفا؟

كاربر درجه 4
    hunter آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    14

من خودم یه رفیق دارم پاساژ الزهرا همیشه از اون میخرم
    یادمه شنیدم اخبار گفت گوشی های بالای ۴۰۰ یا ۸۰۰ هزار تومان قاچاق هستن دقیق یادم نیست
    به نظرم اگه گوشی گارانتی دار بخرید دیگه مطمئن هستید تقلبی نیست..
    البته گارانتی فقط پول اضافه ست ولی خوب واسه اطمینان خوبه
    تو میان ما ندانی
    که چه می رود نهانی

مدیر انجمن آشپزی
    Niyaz آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    134
    میزان امتیاز
    21

من هوآوی از فروشگاه مودب گرفتم . راضی بودم .
    همسایه !
    چروک های پیشانی ام از گرسنگی است
    لبخندت را بمن قرض بده
    امشب مهمان دارم !

كاربر درجه 5
    Franking آواتار ها
    میزان امتیاز
    0

اگه Huawi می خواید ، می تونید بریم پاساژ الزهرا نمایندگی هوآوی "که داداشم با یکی دیگه شریک هست" از ایشون بخرید الآن دارم تبلیغ می کنم ؟
    Life Is Continue
    : )