صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30

موضوع: با مرد کوچکتر از خود ازدواج کنیم؟

ناظر کل انجمن ها
    alireza آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    10

پیش فرض با مرد کوچکتر از خود ازدواج کنیم؟

سلام قمیا
    سوال:

به نظر شما خوبه که یک دختر با پسر کوچک تر از خودش ازدواج کنه؟
    دخترتون ، خواهرتون ، یا اگر خودتون دختر هستین.. به نظرتون خوبه این کار؟ چرا؟

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

از نظر کارشناس:
    سن ازدواج و فاصله سنی مناسب میان زن و مرد یکی از عوامل مهمی است که رضایت از زندگی مشترک را تحت الشعاع قرار می دهد. متخصصین امر ازدواج معتقدند که اگر زوجین از نظر سنی با هم تناسب داشته باشد یعنی مرد با فاصله سنی مشخصی (بین 3 تا 7 سال) از زن بزرگتر باشد؛ از نظر عقلی، فیزیکی، تجربی، جنسی، هیجانات روانی و رفتارهای اجتماعی ـ اخلاقی نیز به هم نزدیک شده و با هم هماهنگ تر می شوند.

همین امر موجب افزایش تفاهم و کاهش اختلافات و درگیری ها در زندگی زناشویی ‌شان می شود. با همه این تفاسیر آنچه امروزه در جامعه ما باب شده است و روز به روز در حال افزایش می باشد ازدواج هایی است که در آن سن دختر خانم از آقا پسر بیشتر است. افرادی که به چنین ازدواج هایی رو می آورند معمولاً بر این باورند که سن امری شناسنامه ای بوده و هیچ تاثیری بر زندگی مشترک و موفقیت یا عدم موفقیت در آن ندارد. از دید این افراد موفقیت در زندگی مشترک تنها و تنها با تفاهم و درک متقابل حاصل می شود و این امور هیچ ربطی به سن و سال ندارند. در حالی که گمان این افراد صددر صد اشتباه است. حتماً می پرسید چرا؟

همانگونه که قبلاً اشاره شد تناسب سنی دختر و پسر با یکدیگر یکی از عوامل ایجاد تفاهم و تناسب بیشتر میان آن دوست. هر چقدر این فاصله سنی بیشتر و بیشتر شود میزان تفاهم میان زن و مرد کمتر می شود. چه برسد به اینکه تفاوت سنی از طرف دختر خانم باشد یعنی سن دختر خانم از آقا پسر بیشتر باشد. البته در این امر نیز مثل اصول و امور دیگر استثناهایی وجود دارد. یعنی ممکن است در اطراف شما چنین ازدواجی اتفاق افتاده باشد و طرفین هم از زندگی شان راضی باشند ولی به صرف این چند مورد نمی تواند ریسک کرد. شاید شما نتوانید مانند آنها درست انتخاب کنید و خوشبخت شوند.

چرا پسر باید از دختر بزرگتر باشد؟ زیرا

- دختر خانم ها به طور میانگین 2 الی 3 سال زودتر از آقا پسرها به بلوغ جسمی و جنسی و رشد عقلی، فکری، عاطفی، اجتماعی، اقتصادی و... می رسند، به همین دلیل زودتر از آقا پسرها به پختگی های لازم برای زندگی مشترک دست می یابند.

- همانگونه که دخترها زودتر به بلوغ جنسی می رسند از آن طرف هم،‌ نیازهای جنسی شان زودتر از مردان فروکش می‌کند. معمولاً خانم ها در میانسالی دچار سردی در روابط زناشویی می شوند. حال اگر سن مرد از زن کمتر باشد دوران سردی زن دقیقاً مصادف می شود با دوران گرمی و هیجان مرد و همین امر ستون های زندگی مشترک شان را متلاشی می کند.

- خانم ها به علت زایمان، زودتر طراوت جسمی و شادابی خود را از دست می دهند. در نتیجه اختلاف سن مناسب باعث ایجاد توازن فیزیکی و موازنه در شکستگی صورت و اندام می ‌شود.

برخی از مشکلاتی که به دلیل بزرگ بودن زن از مرد در زندگی زناشویی حاصل می گردد

- نقش زن و شوهری جای خود را به نقش «والد و فرزندی» می دهد.

زمانی که زن از همسرش خیلی بزرگتر باشد چون بسیاری از امور را تجربه کرده است در دام پند و اندرز و بکن نکن دائمی می افتد. یعنی به جای نقش همسری، نقش مادری را در زندگی ایفا می کند. همین امر باعث ایجاد حس کودکی در مرد و سپس خشم و عصبانیت در وی می گردد.

-زن برای اینکه از ارتکاب مرد به اشتباهات مادی و غیر مادی جلوگیری نماید مدام وی را کنترل می کند. کنترل دائم مرد نیز باعث خشم و عصبانیت وی و ایجاد اختلاف در روابط زناشویی شان می شود.

-وقتی زن وارد دوره میانسالی می شود طبیعتاً دچار سردی در مسائل جنسی می شود.

- زن برای پایداری زندگی و رضایت همسرش باید اقدام به امور و کارهایی نماید که مربوط به سن واقعی اش نبوده و برای جوانترهاست. ادامه این روند و بازی پس از مدتی زن را خسته می کند.
    -و ...

توجه: نکات هشدار دهنده ای که در بالا قید شد قابل تعمیم به همه افراد نیست. در این راستا میزان عقل و شعور طرفین، کم بودن فاصله سنی شان و ... تاثیرات بسیاری بر موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی مشترک دارد
    اگر از خداوند (صاحب عزت و جلال )طلب آمرزش کنی خداوند تورا می آمرزد

مدیر کل سایت
    قمیا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    144
    میزان امتیاز
    10

پیش فرض پاسخ : با مرد کوچکتر از خود ازدواج کنیم؟

اختلاف زیاد نباشه به نظر من مشکلی نداره

به نظر من خانم ها هر چی سنشون بیشتر باشه بهتر میتونن مدیریت کنند در زندگی

كاربر درجه 4
    hunter آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    14

به نظر من اگه دختر به ماه از پسر بزرگتر باشه مشکلی نداره ولی اگه بخواد به سال بزرگتر باشه مشکل داره
    ممنون خیلی پست مفیدی بود اگه از این پستا زیاد بشه تو انجمن عالی میشه چون بیشتر کاربرای انجمن جوان هستن و مجرد
    تو میان ما ندانی
    که چه می رود نهانی

ناظر کل انجمن ها
    alireza آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    168
    میزان امتیاز
    10

من میگم خانم باید کوچکتر از مرد باشه
    مرد بزرگتر یه جورایی بهتر میتونه زن و زندگی رو جمع کنه تا یه یه پسر سوسول کم سن
    من اگر خودم دختر دار شم نمیزارم با یه پسر کوچک تر ازدواج کنه

دوستان دیگه هم نظر بدن
    اگر از خداوند (صاحب عزت و جلال )طلب آمرزش کنی خداوند تورا می آمرزد

كاربر درجه 4
    mindi آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    244
    میزان امتیاز
    13

سلام
    نه من موافق نیستم حتی با هم سنو سالم موافق نیستم معمولا اگه زن از مرد6 یا 7 سال کوچیکترم باشه خیلی بهتره چون یه احترامیم پیش میاد بینشون به نظرم و زن بهتر حرف مرد رو میپذیره ممکنه الان با این حرفم به اقایون بر بخوره ولی خوب خانوما زودتر به بلوغ عقلی میرسن و بهتره که کوچیکتر باشن تا جبران بشه و حرف همو بهتر متوجه بشن البته نظر منه
    ماجرای عجیبی است!

چند میلیون نفرشامگاه هر جمعه منتظر مختارنامه هستند که انتقام حسین (ع) را بگیرد؛

غافل از اینکه 1174سال است مهدی (عج) فقط 313 یار میخواهد تا انتقام جد شهیدش را بگیرد...

فرناندو
    Guest فرناندو آواتار ها

من این رو قبول ندارم . تعریف بلوغ عقلی چیه از نظر شما ؟! به نظرم این اصلا درست نیست که تو جامعه ی ما جا افتاده خانم ها خودشون رو برتر از مرد ها میدونن ! چرا !؟ چون به قول خودشون زودتر به بلوغ عقلی میرسن !

در جوامع پیشرفته ی دنیا ، به هیچ عنوان این بحث مورد قبول نیست . مرد و زن به یک اندازه و در یک زمان به بلوغ میرسند . اینکه خانم ها تو 9 سالگی و آقایون تو 15 سالگی به بلوغ میرسند ( از نظر اسلام ) مربوط به مسائل و شرایط جنسی هست نه عقلی !

پس خواهش میکنم سعی کنید این دید اشتباه رو تو خودتون و اطرافیانتون از بین ببرید ....

در رابطه با موضوع بحث کاملا با علی رضای عزیز موافقم . پسر که سنش کم تر باشه ، به همسرش حس مادرانه پیدا میکنه و انتظار داره اون بتونه تر و خشکش کنه ! اما اگه سن پسر بیشتر باشه حس پدرانه بهش دست میده و سعی میکنه نان آور خانه باشه و مسئولیت پذیر تر میشه .

در کل با توجه به شرایط بد جامعه ، برای همه ی عزیزانی که میخوان ازدواج کنند آرزوی بهترین هارو دارم . آقایون هواستون باشه که کار سختی در پیش دارید و خانم ها هم یادتون نره که موفقیت مرد و زندگی شما ، بسته به رفتار های سنجیده ی شماست ...
    ویرایش توسط فرناندو : 05-07-2014 در ساعت 09:51 AM

كاربر درجه 5
    mohammad javad آواتار ها
    میزان امتیاز
    11

کی زن خواست
    من که فعلا خیلی آرزوها دارم و زن رو مانع رسیدن به اونا میدونم

فرناندو
    Guest فرناندو آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad javad نمایش پست ها
    کی زن خواست
    من که فعلا خیلی آرزوها دارم و زن رو مانع رسیدن به اونا میدونم
    اتفاقا محمد جواد عزیز ، همسر خوب میتونه تورو به همه ی آرزوهات برسونه . پس به ازدواج مثل یه سد نگاه نکن !

البته تا وقت داری همه ی لذت های دنیا رو تجربه کن بعد زن بگیر ! ( حالا امشب تو کدوم پارک بخوابم به نظرتون !؟ )

كاربر درجه 5
    mohammad javad آواتار ها
    میزان امتیاز
    11

داداش بیا خونه ما یک شب هم مجردی میگذرونی

كاربر درجه 5
    shirinbanoo آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    8
    میزان امتیاز
    11

تا یه مدتی اینجوریه که پسرا بزرگتر باشن بهتره.
    حدود 28 - 29 سالگی به بعد دیگه زیاد فرق نمی کنن. برای همین دیدم بعضی روانشناسا میگن از این سن به بعد اگر پسر و دختر همسن باشن یا حتی در حد دو سه سال دختر بزرگتر باشه خیلی مشکل پیش نمیاد بینشون.
    البته تا حالا خودم اینجوری ندیدم ولی شنیدم که ازدواجای این طوری زیادتر شده.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین