نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: شب یلدا بلدی سفره بچینی میخوای بهت ایده بدم؟

مدیر مسابقات عکاسی
    فرشته آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    373
    میزان امتیاز
    19

پیش فرض شب یلدا بلدی سفره بچینی میخوای بهت ایده بدم؟

من اومدم باچند تا ایده به شرطی که شما منو از ایده هاتون بی نصیب نذارین آخه امسال شب یلدام مهمه
    1_یخ های اناری درست کنید.
    به قالب های یخ قبل از اینکه شکل بگیرن، دونه های یخ اضافه کنید. اینطوری با هر نوشیدنی ای که قراره پذیرایی کنید، کلی انار خوشرنگ میتونید اضافه کنید. این کار راحته و حتی بهتر هم میشه اگه از قالب های جدید و متنوع استفاده کنید.
    2_به شیرینی ها، دونه های انار هدیه بدین.
    طعم خوب انار با هر شیرینی ای قابل ترکیبه. اما از همه بهتر و قشنگ تر، خودش رو روی شیرینی های خامه ای نشون میده. چند قاشق از انار هایی که دون کردین، روی دسر یا شیرینی های خامه ای بریزین.

3_خود انار رو تزئین کنید.
    میتونید یه ظرف که توش پر از برگ های خود انار (یا حالا یه برگ سبز دیگه) و انار های درسته هست، روی میز یا یه گوشه ای از اتاق بگذارین. ترکیب دو رنگ سبز و قرمز یکی از بهترین ترکیب هاست و به فضاتون حس و حال شادی اضافه می کنه.

4_با انار جاشمعی درست کنید.
    کافیه که کمی توی تاج انار رو خالی کنید و یه شمع بلند توش جا بدین. اینطوری یه جاشمعی خیلی خاص دارین. شاخه های زرشک هم خیلی به حال و هوای شب یلدا میان. میتونید از اونها برای تزئین شمع هاتون استفاده کنید.
    یه نوع استفاده ی دیگه از انار برای شمع هم میتونه اینطوری باشه: یه ظرف شیشه ای ساده رو پر از آب کنید. توی لایه ی پایینی ظرف شاخه هایی با برگ های ریز بذارین و روی لایه ی بالایی دونه های انار بریزید. حالا روی همه ی اینها یه وارمر (شمع های کوچک و ارزون قیمت) روشن کنید، تا بهترین دکور شب یلدا رو به نمایش بذارید. همچین صحنه ای میتونه خیلی رومانتیک و خوشحال کننده بشه!

5_حلقه های اناری درست کنید.
    اگه از اونهایی هستین که شب یلدا، خونه تون برو و بیایی پیدا میکنه، یا حتی اگه فقط با خود خانواده این شب رو جشن میگیرید، این حلقه های تزئینی رو از دست ندین.
    کافیه با چند تا شاخه برگ، یه سیم حلقوی، و کمی نخ یه حلقه ی گرد درست کنید. روی این حلقه رو با برگ های سبز، و انار های خشک شده ی زرشکی تزئین کنید و بعد به در خونه آویزون کنید.

6_چوب و انار
    ترکیب چوب، میوه های کاج و انار، رنگ دلنشینی به فضای شب یلداتون میده. این رنگ ها گرمای خاصی به محیطتون میدن، و در کنار نور شمع و خوردنیهای خوشمزه، حالتون رو خیلی خوب می کنن.

7_شکلات اناری
    فقط کافیه کمی شکلات آب کنید و بعد توش دونه های انار بریزید. این شکلات ها رو به هر شکلی که دوست دارید فرم بدین، و با این کار یکی از متفاوت ترین خوراکی های شب یلدایی رو برای خودتون درست کنید.

8_سالاد میوه با انار
    انار دون شده که پایه ی ثابت سفره های شب یلدا هست. اما جدا از اون یه سالاد میوه که روش دونه های انار پاشیده شده هم میتونه خیلی خوشمزه باشه. حتی میشه به جای میوه از ترکیب گردو (یا انواع آجیل)، کاهو یا سبزی خیلی ریز شده، و پنیر فتای رنده شده هم استفاده کرد.
    برای قشنگ تر شدن این سالاد ها، میتونید از میوه های تو خالی شده به عنوان ظرف استفاده کنید.

اگه از اون دسته آدم ها هستید که خیلی دلتون میخواد برای یه شب یلدای به یاد موندنی تدارک ببینید، اما متاسفانه وقتش رو ندارید، چند تا پیشنهاد پر سرعت و راحت هم برای شما داریم! شما هم میتونید یه سفره ی رنگی با ترکیبات اناری، با استفاده از زمان کم داشته باشید!

یه ربان قرمز به یه سر انار ببندید و اون رو از دستگیره ی در آویزون کنید.

ترکیب شمع های قرمز و مشکی و سفید در کنار انار ترکیب خیلی قشنگی میشه.

روی بستنی وانیلی دونه های انار بریزید.

ویرایش توسط فرشته : 12-08-2013 در ساعت 10:38 PM
    پیام این ماه:
    این جمله رو اگه برعکسش کنی بازم همون معنی رو میده:
    (امید آشنایان شادی ما)

كاربر درجه 4
    حنا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    156
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض پاسخ : شب یلدا بلدی سفره بچینی میخوای بهت ایده بدم؟

خیلی زیبا بود
    کاش می شد...
    همچو آواز خوش یک دوره گرد ...
    زندگی را بار دیگر دوره کرد.

كاربر درجه 4
    mindi آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    244
    میزان امتیاز
    13

خیلی خوب و زیبا بود راستش الان عکس ندارم ولی از ایده یخیت من برای اسلایدهای میوه های دیگم استفاده کردم
    ژله اناریم درست کردم
    پوست روی انارو کندم کامل مثل اینکه بخوایم سیب پوست بکنیم پوستشو کندم داخلش سیخ چوبی کردم و فرو کردم توی هندونه البته باید انارای کوچیکو انتخاب کنی که کارتو خراب نکنه و خوب بمونه چون انار بزرگ سنگینه و نمیمونه
    هندونرم به صورت قاچ های مثلثی کوچیک برش زدم و تو بشقاب چیدم و کنار میز گذاشتم
    میتونی توی یه هندونرم خالی کنی و به عنوان ظرف توش دونه انار بریزی من اینکارارو کردم ولی متاسفانه ازش عکسی نگرفتم انشالا این شب یلدا
    ماجرای عجیبی است!

چند میلیون نفرشامگاه هر جمعه منتظر مختارنامه هستند که انتقام حسین (ع) را بگیرد؛

غافل از اینکه 1174سال است مهدی (عج) فقط 313 یار میخواهد تا انتقام جد شهیدش را بگیرد...

مدیر انجمن آشپزی
    Niyaz آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    134
    میزان امتیاز
    21

ببخشید بچه ها اگه بعنوان مدیر بخش و انجام وظیفه مطلب یلدایی نمیزارم
    بنا به دلایلی که شاید خودتونم بدونید دوست ندارم . شرمنده

ممنون فرشته جون بابت ایده ها
    همسایه !
    چروک های پیشانی ام از گرسنگی است
    لبخندت را بمن قرض بده
    امشب مهمان دارم !

كاربر درجه 5
    yalda92 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12

خیلی ایده های جالبی بودن
    ممنون

استفاده کردم مرسی عزیزم